Zaloguj się, aby obserwować  
beniu890

jaki wał rurowy czy paker

Polecane posty

beniu890    0

Koledzy kupuje agregat talerzowy i zastanawiam sie który wał wybrać rurowy czy paker .Głównie chodzi mi o to który jest z nich lepszy czyli który robi lepsza robote w polu i jakie sa ich wady i zalety .Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Wał packera jest dosyć dobrym wałem ale też agregat z takim wałem więcej kosztuje jak z rurowym. Jak masz bryły na polu to nic lepszego nie ma jak wał packera a jak w miare rozbita gleba to rurowy. Ja osobiście posiadam agregat z wałem packera i bardzo sobie chwale, pole równiutkie jak by grzebieniem uczesał.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

paker ponieważ jest cięższy i ma kolce - Dobrze doprawia glebę i są równe wschody po takim wale

a zwykły jak to zwykły :D


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Czy agregat talerzowy z wałem rurowym można używać po żniwach zamiast talerzówki i jaki jest efekt Czy ktoś to praktykował?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Możesz używać. Widziałem na polu robotę takim agregatem i nawet ładnie miesza ziemię z resztkami pożniwnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buhaj    0

A mozna uzywac agregat talerzowy z walem pakera zamiast talerzowki na sciernisku??

Edytowano przez Buhaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Packer ma rowki czyszczące i nawet jak będzie mokra l wilgotna to będzie się czyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak można mój sąsiad taki agraegat używa do zetora 162245 i wygląda to tak jak po kultywatorze podorywkowym gdzieś na 8cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3 pytanka do praktyków:

 

czy 450mm wał pakera za broną wirową sprawdzi się na lekkiej ziemi

 

jak sprawuje się croskill na lekkiej ziemi?

 

i jak się sprawuje wał gumowy na lekkiej ziemi?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mozaiki na polach. W/w wały powinny sobie na ciężkiej ziemi poradzić, natomiast nie wiem jak radzą sobie na lekkiej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Paker na lekkiej ziemi lubi czasami robić przed sobą "falę" z ziemi i się w koncu zapchać.Ja bym wziął croscila w dalszej kolejności gumowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj