Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie na mokro czy na sucho?

216 odpowiedzi na ten temat

#161 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 11:49

Żywienie na mokro czy na sucho? Gibus a jak ten CCM w te mrozy sie wybierało??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie na mokro czy na sucho? Dzisiaj, 20:11
  •  

#162 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:11

Żywienie na mokro czy na sucho? CCM w mrozy normalnie, teraz bedzie gorzej bo upały i bedzie troche odpadu. zostało mi tylko 20 ton i zastanawiam sie nad kolejnym komponentem zastepczym, podsuncie jakies pomysły

#163 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:55

Żywienie na mokro czy na sucho? ciaska, chipsy i ddgs

#164 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 02 maj 2012 - 07:40

Żywienie na mokro czy na sucho? No z gorzelni to pewnie będzie ddgs. W jakiej cenie występuje zbożowy, a w jakiej kukurydziany? Gibus a nie psuł ci się ccm w tym rękawie który zrobiłeś z foli?

#165 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:36

Żywienie na mokro czy na sucho? ddgs bede miał w formie płynnej, potrzebny jest dodatkowy zbiornik i pompa, do tego muszą z niemcowni przyjechac to podłaczyc do szafy:/
a ma ktos namiary na firme ktora ma takie odpady typu ciastka?
farmer pawlos, zakisił sie super ale jak wszedzie troche odpadu musi byc, ale minimalnie. a miałem tez w bigbagach i to jest super sprawa bo praktycznie po 14 dniach juz był gotowy i 100% dobrej masy. na ten sezon bede robił z 10 -15 ton w BB a reszte juz w silosie betonowym

#166 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 03 maj 2012 - 12:24

Żywienie na mokro czy na sucho? Gibus ,a czy mógłbyś przedstawić od strony technicznej zakiszanie w BB ??

#167 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:01

Żywienie na mokro czy na sucho? wydajny srutownik na kupke, zmijka i napełniamy bb z folią w srodku, folie zawiazuje i ustawiam na paletach:D

#168 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 03 maj 2012 - 17:18

Żywienie na mokro czy na sucho? A kładziesz coś na wierzch tego BB czy te trochę powietrza nie przeszkadza? My z 40t będziemy zakiszać w tym roku tylko nie wiem czy lepiej w BB czy rękaw. Jakiej wartości jest płynny ddgs i w jakich ilościach będzie podawany? Można byłoby go mieszać z ccm i serwatką?

#169 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:50

Żywienie na mokro czy na sucho? koszty rekawu chyba beda nizsze. ja na BB połozyłem po desce zeby troche przycisnac ale to za wiele nie dało, wazne ze nie było dostepu swiezego powietrza i wszystko szzcelnie zamkniete. o zawartosci to ci nic nie powiem bo to dopiero za miesiac lub dwa bede stosował. mozna mieszac z CCM i serwatka, i wtedy dac do analizy probki i z LNB szykują mi mieszanke mineralno witaminową.
masz moze majowy numer top agraru?? tam w top swiniach jest opisany pan Bartek ktory namowił mojego tate do tego systemu i daze do tego by jak najmniej zobza było w dawce. On dodaje tylko jeczmien

#170 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:10

Żywienie na mokro czy na sucho? Nie mam tego artykułu, wysłałbyś mi go na maila? Bardziej pasowałby mi BB, bo wstawiłbym go do paszarni i walił łopatą prosto o mieszalnika.
Niech wypowie się np. Krzynio, bo on karmił tuczniki 70%ccm. Więcej się nie powinno dawać, bo trzeba zapewnić jeszcze odpowiednią ilość aminokwasów, białka, włókna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 maj 2012 - 09:18

Żywienie na mokro czy na sucho? Witam może ktoś testował WDG odwirowany wywar kukurydz. 30 % Jaka jest wasza opinia

#172 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 18:56

Żywienie na mokro czy na sucho? ja jestem bardziej za metodą na sucho mam i chwale 6miesięcy i na rzeź średnia mięsność 59% myślę że nie zła co myślicie?
KPK Kumurun Team

#173 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:26

Żywienie na mokro czy na sucho? Nikt nie mówi, że systemy żywienia na sucho (mowa o paszy podawanej w formie suchej ale z zraszaczami w korycie) jest zły. Wszystko zależy od uwarunkowań twojego gospodarstwa. W żywieniu na mokro takim motywem jest zmniejszenie udziału zbóż w mieszance i zastąpienie ich tańszymi ale wcale nie gorszymi składnikami (tj. ccm, serwatka, ddgs, odpady z przemysłu spożywczego i cukierniczego...). Ma to na celu zmniejszenie zużycia paszy na 1kg przyrostu i zmniejszenie kosztu wyprodukowania pasz. Jednak są gospodarstwa czy też rejony gdzie nie ma w pobliżu żadnych mleczarni, gorzelni, browarów, przemysł spożywczy i cukierniczy nie występuje i wtedy trzeba się zastanowić czy dowożenie na duże odległości tych produktów nam się opłaci. Na pewno wielkim plusem systemu żywienia na sucho (papkowy) jest to że nie trzeba mieć wielce skomplikowanego i drogiego sprzętu by wyprodukować paszę i ją zadać.

#174 Share BigBoar

BigBoar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:33

Żywienie na mokro czy na sucho? Do Gibus,

Ile będzie cię kosztowało +/- to podłączenie wywaru przez fachmanów z niemiec?

Czy zamawiając taki sprzęt jak twój można z góry zamówić więcej podłaczeń?

#175 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:19

Żywienie na mokro czy na sucho? rozejrzałem sie troche, zbiornik skombinuje z mieszadłem jakis, pompe, elektryk mi podłaczy do szafy a niemcy zdzierza ode mnie tylko na połaczenie telefoniczne, zeby sie z nimi dogadac aby w komputerze wprowadzili nowy komponent:)
Chyba ze przyjadą montowac system dla macior i warchlaków to przy okazji uruchomią :)

mozesz zamowic tyle podłaczen ile bedziesz chciał.

to jakie są formy wywaru gorzelnianego??? ddgs, wdg i jakie jeszcze?

nie chciałem dodawac kolejnego posta więc edytuje.
mam problem z zostawaniem paszy w korytach. SM około 26-27%, a swinki wypijają wode a pasza zostaje, dlaczego?? mają smoczki z wodą nad korytem, temp w budynkach optymalna adekwatna do temp na zewnątrz, co moze byc przyczyną braku apetytu??

Edytowany przez Gibus, 26 maj 2012 - 23:13.

#176 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 07:46

Żywienie na mokro czy na sucho? Ale te niedojady wynikają z braku apetytu czy może zadajesz zbyt dużo paszy? Wcale jej nie jedzą? Może po prostu wystarczy im raz ograniczyć trochę paszy lub przykręcić wodę w smoczkach by pobierały tylko tą z koryta razem z paszą. Kiedyś Krzynio wspominał o takich przypadkach ale nie wiem gdzie dokładnie.

Dlaczego musiałem dołączyć do grupy by dodać posta? Trochę znów namieszali.

Edytowany przez FarmerPawlos, 02 czerwiec 2012 - 07:48.

#177 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 10 październik 2012 - 16:47

Żywienie na mokro czy na sucho? Witam

Próbował ktoś takiego systemu karmienia:
pasza w karmnikach, woda w poidłach i serwatka w korytach do oporu? Jestem ciekaw efektów takiego tuczu.

Pozdrawiam

Edytowany przez jarekmalina, 10 październik 2012 - 16:49.

#178 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:33

Żywienie na mokro czy na sucho? Witam, nie mogę nic znaleźć na temat mieszalników do przygotowania paszy na mokro. A więc moje pytanie brzmi jakich mieszalników używacie? Mam zamiar wymieszać uparowane ziemniaki z wodą oraz paszą wykonaną z zboża. W razie gdyby temat już taki istniał proszę o przeniesienie.

#179 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 25 marzec 2013 - 23:13

Żywienie na mokro czy na sucho? jakie zastosowanie ma serwatka w tuczu? co ona tak wlasciwie daje jesli wg cos? zainteresowala mnie ta kwestia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 26 marzec 2013 - 10:23

Żywienie na mokro czy na sucho? Serwatka w tuczu ma właściwości tuczące :D A tak na serio to pewnie nie każda będzie mieć takie same parametry ale dane które ja posiadam o serwatce słodkiej wyglądają mniej więcej tak: energia - około 14MJ, białko - 12,5%, zero włókna surowego i wysoki poziom lizyny prawie trzy krotnie wyższy od pszenicy. Ale zaznaczam że to serwatka słodka, której większość krajowej produkcji jest suszona, a domyślam się że chodzi ci o serwatkę płynną kwaśną to tutaj wygląda to trochę inaczej, bardziej ubogo w składniki odżywcze. Około 15l serwatki ma wartość energetyczną zbliżoną do 1kg zboża(z poziomem białka wygląda to jeszcze bardziej ubogo) co tak i tak przy cennie zboża 800zł/t i cenie serwatki 200zł/tyś litrów daje parę groszy różnicy. Oczywiście trzeba sobie to poprzeliczać na suchą masę. Zalecany udział serwatki to do 15% suchej masy w paszy. (p.s. mam nadzieje że za dużo nie pokręciłem bo pisałem z głowy na szybko).