Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie na mokro czy na sucho?

216 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 16:07

Żywienie na mokro czy na sucho? Spoko. Pewnie mamy problem z mytotoksynami. Troche plechy sie trafi. Trzba sie z tym uporać.

A Krzysio@ mozesz powiedizec jaki skutecznosci krycia były na fermach w których pracowałeś i jakie sposoby stosowano aby była wieksza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie na mokro czy na sucho? Dzisiaj, 10:04
  •  

#142 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 23 luty 2012 - 20:35

Żywienie na mokro czy na sucho? W Austrii mieliśmy około 95%, ale tam tylko ja z szefem inseminowaliśmy, w Parcewie, to szkoda gadać, a w Niemczech około80%. W Austrii właśnie dodawaliśmy SME Stabil, pierwiastki zawsze po odsadzeniu prosiąt dostawały PG600, spacerowaliśmy z knurem, każda locha była inseminowana 3razy, co myślę że w dużym stopniu zwiększało skuteczność krycia. A na pozostałych fermach, to szkoda gadać.

#143 Share Snake

Snake

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 luty 2012 - 22:47

Żywienie na mokro czy na sucho? 'Krzynio257

Jak wprowadzić loszki w ruje bez hormonów? Jedzą już prawie 2 tyg pasze dla loch karmiących i cisza? Masz może namiary do jakiegoś handlowca na Mazowszu, który sprzedaje Schaumana?

#144 Share Snake

Snake

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 luty 2012 - 00:02

Żywienie na mokro czy na sucho? HubertOjdana@

W którym temacie na forum były zdjęcia Twojego lemkena?
Jak może to wyślij mi jakieś namiary do siebie na skrzynkę. Może uda mi się podjechać, któregoś dnia i zobaczyć Twoją wede.

HubertOjdana@

W którym temacie na forum były zdjęcia Twojego lemkena?
Jak może to wyślij mi jakieś namiary do siebie na skrzynkę. Może uda mi się podjechać, któregoś dnia i zobaczyć Twoją wede.

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2012 - 09:16

Żywienie na mokro czy na sucho? Snake@ jak bedziesz miał czas to wpadaj...chętnie pokażemy na system chowu trzody :)

Krzynio@ to jaka w parcewie jest skutecznosc?

#146 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 24 luty 2012 - 14:01

Żywienie na mokro czy na sucho? Hubert@ dobrze żeby w Parcewie było 60%, czyli można powiedzieć, że 90, ale do góry nogami. A Pan N. to niedługo będzie bajki pisał jak bracia Grimm:) . Przyrosty ma na prawdę OK, bo na tuczarni 900 do 1000g, ale nie 1,5kg. Czyli jego świnie rosną 2razy szybciej niż każde inne, powinni zrobić tam fermę doświadczalną. Byłem tam kierownikiem, wiec wiem co tam się dzieje. A Pan N. mówi różne rzeczy, dla mnie twierdził, że potrafi zrobić lepsze premiksy niż Schaumann, stwierdził, że trochę fosforanu, chlorek lizyny i jakiś probiotyk, coś do zapachu i będzie rosło. A pod prosiaki do suchej dezynfekcji na porodówce ma jeszcze lepsze specyfiki. Śmiech na sali.

Edytowany przez Krzynio257, 06 marzec 2012 - 14:37.

#147 Share Parcewo

Parcewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 11:43

Żywienie na mokro czy na sucho? Jako że to ja jestem Pan N. i przypadkiem z Parcewa a na dodatek pracował u nas także Pan Krzynio więc ad vocem mi się należy. Niejaki Pan Krzynio pracował u nas przynajmniej tyle ile maciora w ciąży chodzi czyli przez czas wystarczający aby stwierdzić ile prawdy jest w jego opowieściach o jego skuteczności wyproszeń na poziomie 95%. Okazało się jednak że z obiecywanych 95% wyprosiło się nawet nie 60 a dokładnie 54,9 %. Myślę że powodem tak niskiej skuteczności pokryć a następnie wyprosień było to, że w Austrii inseminował Pan Krzynio pod nadzorem szefa a w Parcewie szefa nie było bo szefem był Pan Krzynio. Może z knurem nie spacerował albo 3 razy nie inseminował.
Natomiast doradcą był doskonałym, posiadł duży zasób wiadomości. Nie wiem czy ten Pan Krzynio to jest ten sam Pan Krzynio który u nas pracował ale jednemu i drugiemu życzę wielu sukcesów w pracy.
Przy okazji dementuję doniesienia jakoby w Parcewie były przyrosty w tuczu na poziomie 1,5 kg albo wyprosienia na poziomie ponad 90%. Nie jest źle, ale do wymienionych wyników jeszcze nie doszliśmy. Pracujemy w tym kierunku. Na inne sensacyjne doniesienia na razie nie będę sie wypowiadał. Może ta wypowiedź wystarczy.

#148 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:28

Żywienie na mokro czy na sucho? Kocham takie sytuacje na AF. Są solą agrofoto. Najgorsze że po takiej riposcie temat umiera i już chyba się nie podniesie :).

Edytowany przez bratgarka, 05 marzec 2012 - 21:31.

#149 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 14:34

Żywienie na mokro czy na sucho? Witam Pana. Nigdy nic nie obiecywałem, a na pewno nie 95%wyproszeń.W tym temacie rozmawialiśmy o procencie skutecznych pokryć, a nie wyproszeń, to dwa zupełnie inne pojęcia. Chciałbym jeszcze sprostować, że w Parcewie pracowałem około 2,5miesiąca, może kilka dni dłużej, a locha chodzi w ciąży 3miesiące, 3tygodnie i 3dni, więc nie wiem jak po nie całych 3miesiącach można oczekiwać efektów, kierownik w tym czasie poznaje swoje miejsce pracy. A co do procentu wyproszeń Panie Dyrektorze, to na to składało się wiele innych przyczyn, nie tylko moje błędy, wiemy o tym obaj. Nie chciałbym dalej drążyć tego temat, bo ani dla mnie nerwy nie są potrzebna, ani Panu.
Dziękuję także za docenienie mojej wiedzy, oraz umiejętności, od Pana jak i z pracy na fermie w Parcewie także wiele się nauczyłem, za co naprawdę wdzięczny jestem. Życzę owocnej pracy, oraz wielu sukcesów.
Z wyrazami szacunku Krzysztof Jabłoński.

#150 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 20:37

Żywienie na mokro czy na sucho? A te pasze Schaumann są naprawde takie dobre? Stosuje je ktoś z was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 07:55

Żywienie na mokro czy na sucho? Ja stosowałem wiele razy, dla różnych grup trzody i byłem na prawdę zachwycony wynikami. Powiem tak, są warte swojej ceny.

#152 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 08:19

Żywienie na mokro czy na sucho? Mam pytanie do Krzynia jaką procentowo suchą masę w paszy stosowałeś w żywieniu na mokro waga od 30 do 120 kg

Edytowany przez dragonmax, 18 marzec 2012 - 08:23.

#153 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 08:33

Żywienie na mokro czy na sucho? Jak pracowałem w Austrii to WEDA ciągneła nam nawet do 33%suchej masy, ale normalnie szło około 30%. Piszę około, bo wilgotności CCMu nikt co dzień nie badał, więc mogło się to różnić nawet 2%.

Edytowany przez Krzynio257, 18 marzec 2012 - 08:35.

#154 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 09:01

Żywienie na mokro czy na sucho? Twoim zdaniem jeżeli podamy 21% suchej masy to świnki muszą mieć dostęp do wody ?

#155 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 09:14

Żywienie na mokro czy na sucho? ja myślę że musisz obserwować świnki, jeżeli wyjadają normalnie z koryt przy odkręconej wodzie to ok, a jeżeli nie, to woda musi być zakręcona. Jaki masz system żywienia?

#156 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 09:35

Żywienie na mokro czy na sucho? Mój żywieniowiec sugeruje żeby nie było mniej niż 21% bo ta pasza przeleci przez nie i przyrosty polecą .

#157 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 09:46

Żywienie na mokro czy na sucho? Ma rację, ja proponowałbym zwiększenie suchej masy nawet do 25%. A wodę musisz obserwować, bo bez odpowiedniej ilości wody też nie będziesz miał przyrostów.

#158 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 10:03

Żywienie na mokro czy na sucho? Jak możesz to zajrzyj na PW mam nadzieje że wiadomosć doszła . Możesz odpisać na PW pozdrawiam

Edytowany przez dragonmax, 18 marzec 2012 - 10:03.

#159 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:42

Żywienie na mokro czy na sucho? A w waszych systemach to robiliście gotowe mieszanki paszowe które później były podawane, czy każdy komponent był oddzielnie ześrutowany i dopiero mieszany w mieszalniku tego systemu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 08:44

Żywienie na mokro czy na sucho? snake: zestresuj troche maciore, poprzeganiaj ją i zastosuj bujaną krzywą zywienia, raz dostanie 50 % , raz 120, raz wcale, powinna wystapic ruja.
farmer pawlos: a po co 2 razy mieszac??
Panowie potrzebuje informacji o gorzelniach na pograniczu Wielkopolski z Kujawami. wie moze ktos gdzie są jeszcze czynne??

Edytowany przez Gibus, 30 kwiecień 2012 - 20:05.