Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie na mokro czy na sucho?

216 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 marzec 2011 - 10:35

Żywienie na mokro czy na sucho? aha, znajomy to z 2,8kg paszy zszedł do 1,9 jak zaczął serwatkę dawać, bo za każdym razem się chwali jak z mim rozmawiam ile to on przez to zaoszczędził :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie na mokro czy na sucho? Dzisiaj, 21:29
  •  

#62 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 18:30

Żywienie na mokro czy na sucho? No oszczędności są. B)

@Lukasz1987 to ile twój znajomy ma świń, że zużywa prawie 70tyś. litrów serwatki tygodniowo?

Jaki powinien być stosunek frakcji stałej do frakcji płynnej w tego typu zadawaniu paszy?

#63 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 18:40

Żywienie na mokro czy na sucho? tuczarnia jest na 1200 sztuk a daje coś koło 7-9l na głowę w zależności od czegoś tam ale czego to nie mam zielonego pojęcia :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#64 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 18:56

Żywienie na mokro czy na sucho? no to co on samą serwatką żywi? :blink:

albo on ma jakieś inne świnie które więcej zjedzą :P

a tak na serio to on pewnie już wody nie podaje tucznikom i dlatego takie duże zużycie ma paszy.

jest w stanie mi ktoś odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie? :unsure:

#65 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:01

Żywienie na mokro czy na sucho? dokładnie świnie piją tylko serwatkę mają smoczki z wodą podpięte ale z tego co zaobserwowałem to ich użycie jest praktycznie znikome.
Pasza jest przygotowywana w jakimś silosie co praktycznie wygląda jak wóz paszowy tyle że stacjonarny i ma podpięte 4 rury na qq, jakąś kupczą paszę, soję/rzepak i pszenżyto to wszystko miesza i na tuczarnię. Ogólnie to ciekawie ma to rozwiązane bo nakład pracy jest praktycznie minimalny

#66 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:35

Żywienie na mokro czy na sucho? to on pewnie ma coś takiego bardziej samemu zrobione z serii "made in garaż" ;)

bo normalnie to są 2 zbiorniki zamknięte, a jeden z nich to mieszalnik pasz płynnych.

#67 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 marzec 2011 - 19:37

Żywienie na mokro czy na sucho? wszystko ładnie, pięknie z tą serwatką, ale dla tego co ma blisko mleczarnie...bo ja mam najbliższą ponad 40 km....

#68 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:41

Żywienie na mokro czy na sucho? znajomy gania 60km w jedną stronę ;) operacja zajmuje mu jak twierdzi 4,5 godziny zajechać zatankować i wrócić

#69 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 20:02

Żywienie na mokro czy na sucho? Osobiście mam do mleczarni 500 metrów wiec serwatka jest lana świnkom do oporu.Ztego zakladu cysterna rozwozi serwatke na większe tuczarnie chyba ze 30 km,ale jest to interes tego kierowcy choć cysterna zakładu.

#70 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:27

Żywienie na mokro czy na sucho? A stosuje ktoś z was te żywienie np. przy systemie głębokiej ściółki?
Tak się zastanawiam czy można zamontować koryto na szerokości korytarz (4,5-5m), które byłoby napełniane zaraz jak tylko świnie je opróżnią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 10:15

Żywienie na mokro czy na sucho? Oczywiscie ze jest to mozliwe.

#72 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:25

Żywienie na mokro czy na sucho? Big Dutchman system HydroMix-Sensor. http://www.bigdutchm...ydromix_pol.pdf
8 strona. Też jestem ciekaw jakby to w praktyce wyglądało, tani budynek, tanie żywienie ale chyba drogi cały ten system.

#73 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:12

Żywienie na mokro czy na sucho? u znajomego: 2x hydromix z sensorem(2x dlatego ze mozna lepiej zmieniac dawke paszową nie ma od razu skoku z koncentratu grower na finiszer) hmmm... 9 budynków: 1300 macior, 8 tys tuczników. z mieszalnią pasz i dodatkowymi zbiornikami, ok 2mln zł
ja zstanawiam sie nad hydromixem tez z sensorem ale na 2000 tuczników w kilku budynkach oddalonych od siebie ok 15-20m i rury do azadawania paszy w ziemi... nie wiem czy sie sprawdzi ale z tego co opowiadają praktycy to jest całkiem dobry system. i wyniesie ok 250-300 tys

Edytowany przez Gibus, 10 kwiecień 2011 - 19:33.

#74 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:09

Żywienie na mokro czy na sucho? @Gibus a nie lepiej byłoby zamontować "HydroMix-Żywienie multifazowe" z sensorem?

Możesz ustalać sobie codziennie inną dawkę.

EDIT:
A temu twojemu znajomemu nie byłoby lepiej zamontować "HydroMix-Synchroniczny"? To jest zamiast jednego zbiornika, który służy do mieszani i zadawania paszy są 2 oddzielne z których każdy spełnia jedną funkcje.

Edytowany przez FarmerPawlos, 11 kwiecień 2011 - 17:21.

#75 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:25

Żywienie na mokro czy na sucho? komputer sam zmienia dawke, tak o to ci chodzi?
Mój znajomy ma 1300 macior i 8000 tucznika w 9 budynkach i ma po 2 zbiorniki do mieszania i po 2 na komponenty a podłaczone pod jeden komputer dodadtowo ma 2 zbiorniki do przepompowywania paszy na porodoke i odchowalnie bo by nie wyrobił z karmieniem. wiem ze ma to od 10 lat i był to najdrozszy i najlepszy system.

Edytowany przez milanreal1, 19 maj 2011 - 18:03.
cytowanie poprzedniego posta

#76 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:56

Żywienie na mokro czy na sucho? No, że codziennie podaje inną ilość składników pokarmowych, dostosowaną do wagi i wieku.

Właśnie no tym polega żywienie synchroniczne, że jedna dawka się miesza, a druga jest już podawana. A jak to jest z tymi rurami pod ziemią? Jest to dobry pomysł, bo wystarczy 1 paszarnia na całe gospodarstwo.

#77 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:44

Żywienie na mokro czy na sucho? rury pod ziemią mogą byc przeprowadzone ale na odpowiednia głębokość i najlepiej owinąć je watą lub czyms zeby nie zamarzły wraz z glebą, trzeba pamiętac zeby nie było ostrych kolan rury bo pasza moze sie zawieszac i komputer zwariuje, a pasza nam bedzie plesniec.

#78 Share BigBoar

BigBoar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:57

Żywienie na mokro czy na sucho? Jak zakopiesz wystarczająco głęboko nie trzeba ocieplać ale należy pamiętać o kablu sterującym i przewodzie z powietrzem żeby nie uszkodzić

Edytowany przez milanreal1, 19 maj 2011 - 18:04.

#79 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:49

Żywienie na mokro czy na sucho? przewód z powietrzem? po co to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share BigBoar

BigBoar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:03

Żywienie na mokro czy na sucho? zawory są elektro - pneumatyczne, kablem sterującym idzie prąd uruchamiający zawór elektromagnetyczny w konkretnym zaworze karmiącym i w ten sposób spuszcza powietrze znad membrany pasza pchana przez pompę paszową unosi membranę i pasza wpada do koryta, po wlaniu porcji zawór elektromagnetyczny przełącza się i powietrze pod ciśnieniem ok 5 bar dociska membranę zamykając zawór i przewód z powietrzem jest po to właśnie potrzebny żeby dostarczyć powietrze ze sprężarki do każdego z zaworów tak to działa we wszystkich systemach żywienia na mokro

A stosuje ktoś z was te żywienie np. przy systemie głębokiej ściółki?
Tak się zastanawiam czy można zamontować koryto na szerokości korytarz (4,5-5m), które byłoby napełniane zaraz jak tylko świnie je opróżnią?

przy żywieniu na mokro tylko i wyłącznie ruszt z głęboką ściółką ogromne problemy chyba że dasz 2 m2 na tucznika, przy krótkim korycie (z sensorami) jest więcej wilgoci i idzie więcej słomy w chlewie trudno utrzymać ilość ściółki od wstawienia do sprzedaży chyba że jak powiedziałem wcześniej dasz 2m2 na tucznika ale zdaje się nie oto chodzi przy intensywnej produkcji więc albo żywienie na mokro albo głęboka ściółka oto jest pytanie

Edytowany przez milanreal1, 19 maj 2011 - 18:06.