Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie na mokro czy na sucho?

216 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 19:13

Żywienie na mokro czy na sucho? Przyrost jest zauważalnie lepszy.
Łukasz pracochłonne czy nie pracownicy i tak mają lekko. Dodatkowe zajęcie nie przyswarza im jakoś dużo pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie na mokro czy na sucho? Dzisiaj, 11:31
  •  

#22 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:43

Żywienie na mokro czy na sucho? ja mam zbiornik z serwatką na zewnatrz i pod spadkiem plastikowe rury zamocowane i leci do koryt tylko mam koryta ze sie 2-3 szt napiją a reszta moze sie tylko oblizac... i chcę zmienic na zywienie na mokro bo podobno ekonomiczniej...
@hubertOjdana srutujesz czy gnieciesz QQ i jak ją przechowujesz? bo słyszałem ze jest jakis preparat do pryskania qq i jest cały czas mokra w silosie i nie ma grzybów i bakterii...

#23 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:25

Żywienie na mokro czy na sucho? @Gibus to ty masz na myśli preparaty do zakiszania qq, które podajesz np. podczas zakiszania ziarna na ccm lub taki baniak jest podłączony do sieczkarni i leci prosto z qq na przyczepę( ale to w przypadku kiszonki z qq).

Ale tydzień czasu @Hubert może ci wytrzyma w zimę, ale jak przyjdzie już ciepło to będzie ci się serwatka psuła. A pracownikom nie zaszkodzi znaleźć nowego zajęcia i tak czasem nie mają co robić a jak za dużo mają przerw to im głupie pomysły przychodzą do głowy. Zagrzewanie kiszonek mógłbyś spowolnić poprzez magazynowanie ich w chłodny miejscu.

A posiadając mieszalnik do pasz płynnych to serwatkę podaje się jako część płynna zamiast wody?

#24 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:41

Żywienie na mokro czy na sucho? Albo zamiast albo z wodą.

#25 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:47

Żywienie na mokro czy na sucho? kolego masz żywienie na mokro? opisz jak to u ciebie wygląda.

#26 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:50

Żywienie na mokro czy na sucho? [quote name='FarmerPawlos' timestamp='1300479935' post='688005']
@Gibus to ty masz na myśli preparaty do zakiszania qq, które podajesz np. podczas zakiszania ziarna na ccm lub taki baniak jest podłączony do sieczkarni i leci prosto z qq na przyczepę( ale to w przypadku kiszonki z qq).

tak tak tylko nie zakiszanie kolb ani kiszonki tylko o przechowywaniu mokrego ziarna w np jakims Binie. nie wiecie jak to preparat?

#27 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:01

Żywienie na mokro czy na sucho? Tylko, że normalnego ziarna qq o wilgotności ok. 30% nie da rady przechowywać w binie. Można w całości w specjalnych betonowych silosach, które następnie po napełnieniu ziarnem wypełnia się CO2, tylko nie wiem jak to dokładnie wygląda.

A preparat to może być np. Labiscil z Sano.

#28 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:14

Tylko, że normalnego ziarna qq o wilgotności ok. 30% nie da rady przechowywać w binie. Można w całości w specjalnych betonowych silosach, które następnie po napełnieniu ziarnem wypełnia się CO2, tylko nie wiem jak to dokładnie wygląda.

własnie podobno ze sie da... tylko trzeba czyms opryskac ale nie wiem czym...

#29 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 09:57

Żywienie na mokro czy na sucho? To nie wiem o co ci chodzi. <_<

Może to jest jakiś środek powstrzymujący proces fermentacji, żeby bimber się nie robił. B)

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 12:57

ja mam zbiornik z serwatką na zewnatrz i pod spadkiem plastikowe rury zamocowane i leci do koryt tylko mam koryta ze sie 2-3 szt napiją a reszta moze sie tylko oblizac... i chcę zmienic na zywienie na mokro bo podobno ekonomiczniej...
@hubertOjdana srutujesz czy gnieciesz QQ i jak ją przechowujesz? bo słyszałem ze jest jakis preparat do pryskania qq i jest cały czas mokra w silosie i nie ma grzybów i bakterii...

a wieć tak:

W tym przywożę serwatkę

W tym gniotowniku gniotę ziarno qq

Mniej więcej tak wygląda robienie pasz

Tak wygląda robienie CCMu
Ugniatamy go ciagnikiem. W tym roku niczym nie polewaliścmy, zadnym konserwantem ani zakiszaczem.

Paszowoz od środka

Ale tydzień czasu @Hubert może ci wytrzyma w zimę, ale jak przyjdzie już ciepło to będzie ci się serwatka psuła. A pracownikom nie zaszkodzi znaleźć nowego zajęcia i tak czasem nie mają co robić a jak za dużo mają przerw to im głupie pomysły przychodzą do głowy. Zagrzewanie kiszonek mógłbyś spowolnić poprzez magazynowanie ich w chłodny miejscu.

A posiadając mieszalnik do pasz płynnych to serwatkę podaje się jako część płynna zamiast wody?

Wiosną i latem o psucie serwatki będzie się martwił ojciec - on jest bosem od świń. Jak to rozwiąże to opiszę ten sposób.

Tylko, że normalnego ziarna qq o wilgotności ok. 30% nie da rady przechowywać w binie. Można w całości w specjalnych betonowych silosach, które następnie po napełnieniu ziarnem wypełnia się CO2, tylko nie wiem jak to dokładnie wygląda.

W binie nie przechowasz mokrej kukurydzy. Jest inne rozwiazanie. Doskonale przechowuje się mokre ziarno w rękawach.

własnie podobno ze sie da... tylko trzeba czyms opryskac ale nie wiem czym...

My stosujemy środek o nazwie .......(zapomniałęm) na mokre zbozą. Zboże o wilgotnosci nawet 20% przechowujemy ponad rok bez żadnego psucia. Specjalne dysze i aparatura spryskująca podłączona jest do żmijek przez ktore przesypujemy zboze.
Pomaga to nam w szybszym zbiorze zbóż i uelastycznia termin zbiorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 13:09

Żywienie na mokro czy na sucho? @hubert co jeszcze dodajesz do paszowozu? tylko CCM?

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 14:00

Żywienie na mokro czy na sucho? Zależy od grupy świń dla których jest robiona pasza.

Ze składników to: CCM, kiszonka z qq, zboża oraz zmieloną suchą kukurydzę , mączki, makuch rzepakowy, wafelki, wiórki kokosowe, soja, premiksy i koncetraty, kreda pastewna i inne.

#33 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:22

Żywienie na mokro czy na sucho? wafelki, wióry kokosowe? :lol: nigdy nie słyszałem o tym.

ogólnie rękaw to najlepsze rozwiązanie do zakiszania różnego rodzaju kiszonek, tylko nie zawsze jest to najtańsze rozwiązanie, a jego zaletami jest to, że np. ziarno qq można odrazu na drobno gnieść i nie ma żadnych strat.

od wiosny to pewnie będziesz musiał beczkowozem co dzień śmigać

a o bin'ie pisałem, że nie da rady trzymać tylko w specjalnych silosach, a to jest dosłownie ten sam proces co zakiszanie w rękawie

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 18:58

Żywienie na mokro czy na sucho? Dlaczego od wiosny codziennie ?

Farmer@ czasami ojciec zamawia różnego rodzaju odpady które kosztują psie grosze. Wiórki kokosowe to akurat odpad z fabryki Rafaello :D w tych odpadach zawsze znajdzie się ze kilkaset całych kuleczek rafaello, co impreza to na stole były właśnie one B) no a świnie zajadają te słodkości aż miło
Wafelki również odpad z fabryki, nie tak wartościowe ale też warte zastanowienia się przy obecnych cenach zboż.

#35 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:30

Żywienie na mokro czy na sucho? no no hubert... ładnie wam to wychodzi pozniej swinie tłuste są jak tyle słodyczy :)

Edytowany przez Gibus, 19 marzec 2011 - 20:18.

#36 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:59

Żywienie na mokro czy na sucho? to tuczniki niezłą dżampreze mają :lol: a goście wiedzieli skąd te słodkości? :D

no bo jak ciepło się zrobi to serwatka długo ci nie postoi i będziesz musiał codziennie dowozić, w mnie w okolicy jest też zakład który produkuje cukierki takie "Vobro" ale nie wiem czy sprzedają jakieś odpadki

#37 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 22:36

Żywienie na mokro czy na sucho? Panowie serwatka latem spokojnie wytrzymuje 5 dni pozatym swieza nie jest zbyt zdrowa wywoluje biegunke.Najlepiej podawac taka ktora sie juz skwasila.w naszym gospodarstwie stosujemy serwatke chyba ze 30 lat ,kiedys dostawaly ja nawet opasy i chyba konik .Cena serwatki w mleczarni to 5gr za 1000litrow.

Edytowany przez rollo29, 19 marzec 2011 - 22:53.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2011 - 10:07

Żywienie na mokro czy na sucho? Właśnie pytałem ojca o technikę magazynowania serwatki na najbliższe miesiące. Otóż będzie zakupiony zbiornik, który pozniej ma zostac wkopany w ziemie. Co z tego wyjdzie bede informował

#39 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:58

Żywienie na mokro czy na sucho? :blink: pierwsze słyszę, że od skisłej serwatki prosiaki nie dostaną biegunki, ty się chyba nie zastanowiłeś co piszesz, ciekawe czy jak ty byś zjadł zepsuty chleb albo coś nie dobrego to czy byś był zdrowy?

taki zbiornik do serwatki to widziałem w galerii @Gibus tylko on nie miał go w ziemi, a na powierzchni. Jest to taki normalny zbiornik do przechowywania mleka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 18:56

Właśnie pytałem ojca o technikę magazynowania serwatki na najbliższe miesiące. Otóż będzie zakupiony zbiornik, który pozniej ma zostac wkopany w ziemie. Co z tego wyjdzie bede informował

@Hubert nie wkopujcie zbiorników w ziemie!! jak ci zostanie troche serwatki to pozniej bedzie sie fermentowała i świnie nie bedą chciały jeść kup takie mniejsze tak ja i ustaw w zacienionym miejscu i trzyma swiezosc nawet przy upałach. u mnie serwatkę przywożą co 4-5 dni.