Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bzdury o MF-ie w Wikipedii

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 marzec 2011 - 14:50

Bzdury o MF-ie w Wikipedii Witam

Wydawać by się mogło że taka stronka jak Wikipedia ma jakiś określony poziom i można ją traktować jako dobre źrodło informacji o wszystkim - tymczasem dzisiaj przeglądajac coś w necie natrafiłem na opis firmy Massey-Ferguson i o mało nie padłem ze śmiechu - trzeba byc naprawde debilem lub idiotą (albo jedno i drugie) żeby napisac takie bzdury - zobaczcie sami http://pl.wikipedia....Massey_Ferguson

Massey Ferguson - to kanadyjski koncern produkcji maszyn rolniczych. Założony w 1955 roku przez Arnolda Loxder, braci Massey i Petera Fergusona pod nazwą Hoxbridge International. W 1960 roku Loxder odsprzedał swoje udziały Fergusonom. W lipcu 1965 umarł Peter, a Massey zmienił nazwę na Massey Ferguson. Dziś firmą kieruje jego syn James (ur. 15 grudnia 1950). Obecnie właścicielem firmy jest amerykańskie konsorcjum AGCO.

zadziwiające jest jaką wyobraźnią musiał wykazać się autor tego tekstu

dla jasności firma Massey-Ferguson powstała z połączenia firm Massey-Hariss, która rzeczywiscie wywodzi się z Kanady z firmą nalerzącą do Harre'go Fergusona, który był wynalazcą trzypunktowego układu zawieszenia narzędzi (który montował w ciagnikach sprzedawanych pod marką "Ferguson" lub we współpracy np z firmą Ford) do połączenia firm doszło w 1953 roku. Ciekawostką może być to że obie firmy po połączeniu jeszcze przez kilka lat produkowały ciągniki pod własnymi markami aby nie stracić starych klientów. Tak przynajmniej jest napisane w mądrej książce "Traktory Świata" Michael'a Williams'a
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bzdury o MF-ie w Wikipedii Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 15:42

Bzdury o MF-ie w Wikipedii A masz dowody ,że twoja książka nie kłamie???Dlaczego sądzisz że akurat wikipedia kłamie?

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 15:47

Bzdury o MF-ie w Wikipedii trochę o tym czytałem i wersja przedstawiona przez autora jest prawdziwa to były dwie firmy które siępołączyly tak jak napisał
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 16:28

Bzdury o MF-ie w Wikipedii skoro kolego znalazłeś tyle błędów, to czemu ich nie poprawiłeś?? w wiki jest taka opcja "edytuj"... trzeba było poprawić zamiast zakładać nowy temat, przy okazji obrażając autora tekstu. i nie wiem jak inni ale ja czytając to wcale się nie uśmiałem...

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 16:33

Bzdury o MF-ie w Wikipedii trzeba porównać z wersja angielską :)

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 marzec 2011 - 21:38

Bzdury o MF-ie w Wikipedii @kostekk1990 - hmm - mam dowody że moja książka nie kłamie ponieważ postać Harrego Fergusona pojawia się w kilku ksiażkach które czytałem - i jest to postać historyczna która pojawia się w podręcznikach szkolnych - drugi argument przemawiajacy za słusznoscią tego co mówię (piszę) jest fakt że nie ma takiego imienia Massey - za to wiem że istniały takie firmy jak Massey-Haris które produkowały ciągniki od początku XX wieku - w dodatku książka ma swojego autora i nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze sie pod czymś co jest nieprawdą

@Mariusz(ZDUN) - o połaczeniu firm to ja juz dopisałem

@Radekk89 - nie poprawiłem żeby pokazać innym co można znaleść na wikipedii - a uśmiałem się bo ten tekst z kilometra śmierdzi wyobraźnią 15 latka i w dodatku jest idiotyczny dla każdego kto cokolwiek słyszał na temat tej firmy i jej założyciela (H. Fergusona)

a tutaj jeszcze anglojęzyczna wersja - http://en.wikipedia....Massey_Ferguson tak dla porównania - o dziwo postacie braci Petera i Masseya Fergusonów nie występują.
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 08:46

Bzdury o MF-ie w Wikipedii Rozumiem że na wiki dopisałeś ? ja to w książce czytałem miałem kiedys taką o historii ciągników jak pracę inżynierską pisałem dlatego potwierdziłem twoją wersję
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 08:54

Bzdury o MF-ie w Wikipedii na wikipedii nic narazie nie pisałem żeby wam pokazać jakie "kwiatki" można tam znaleźć - w pierwszym poście dopisałem ja - dla porównania tego tekstu z wiki z prawdą historyczną

zadziwiające jest także to że ta wersja z wikipedii jest (prze kopiuj-wklej) bezmyślnie powtarzana na stronach internetowych firm sprzedających maszyny rolnicze i w referatach tworzonych przez uczniów które później lądują w necie i są równie bezmyślnie powielane

Przejżałem też historię edycji tego tekstu na Wikipedii i tekst podbny do mojego - opracowany w oparciu o informacje ze strony korbanka (tekst dotyczył 50 rocznicy firmy MF), a wiadomo że korbanek jest dealerem MF-a to ma informacje z pierwszej ręki jak by nie patrzec - wspomniany tekst został zmieniony na ten "genialny" - przez samego autora podanych bzdur - więc nawet nie ma sensu zmieniać tych informacji bo i tak autor je zmieni na swoją "wizję" historii firmy MF - hmm może to duch śp. Petera Fergusona :o

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 12:50

Bzdury o MF-ie w Wikipedii Wikipedia nie może być źródłem pewnych informacji i nigdy nie będzie, ze względu na to kto tworzy tam wpisy i przez kogo są akceptowane korekty często gęsto znajdującego się tam bełkotu.

Kiedyś trafiłem na rażący błąd, a że temat znałem lepiej niż dobrze to wysłałem im pod opinię korektę popartą odpowiednimi linkami, stricte źródłowymi, nie budzącymi wątpliwości, jednak znawcy na Wiki stwierdzili że nie ma wielkich różnic, że w zasadzie to to samo i się czepiam :D

Nie wyobrażam sobie jak można stawiać wiarygodność Wikipedii ponad tematyczne książki :blink:

#10 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 15:00

Bzdury o MF-ie w Wikipedii @Mirasek - zgadzam się z tobą w 100% - znalazłem chwile czasu i zedytowałem tekst - napisałem też do admina że są takie i takie błedy - z dokładnym opisem jak to powinno wyglądac - reakcja była taka że admin wywalił te bzdurne rzeczy, które skorygował na podstawie angielskiego opisu który był pisany w oparciu o stronę producenta - a w odpowiedzi otrzymałem informacje że jak chce to moge dokonac edycji bo to nie leży w ich kompetencji - zmieniłem - zobaczymy czy zaakceptują

a co do tego że ktoś podważa autentyczność informacji z ksiażek na podstawie wikipedii - no cóż żyjemy w XXI wieku i dla niektórych książka kojarzy się jedynie z bajkami i baśniami czytanymi przez rodziców na dobranoc, i chyba stąd takie podejście - za to komputerowi i wszystkiemu co się z nim wiąże składa się hołd i należy się szacunek - w końcu to świętość

#11 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 26 marzec 2011 - 14:09

Bzdury o MF-ie w Wikipedii takiego to jeszcze nie widzialem :) dobre:DDD

#12 Share Adam753

Adam753

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2011 - 19:19

Bzdury o MF-ie w Wikipedii @agronomek ja też jeszcze nigdy takiego czegoś nie widziałem :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 15:58

Bzdury o MF-ie w Wikipedii Szkoda że dopiero teraz zajrzałem do tego tematu, ale kol. Mechanizator sam czasami bzdury wysmarowuje na łamach TAP.