Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbyszek359

zbyszek359

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:14

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Witam
W zimie kupiłem JD 6200 w którym był lekki wyciek z chłodnicy oleju hydraulicznego. Wymontowałem tę chłodnicę zawiozłem do pospawania i wszystko było ok. jednak jak traktor poszedł w lekką pracę leje się jeszcze bardziej. I teraz moje pytanie. Czy można pracować bez chłodnicy, ewentualnie może by się dało jakoś zaślepić cztery dolne rurki. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny, a może się ktoś orientuje ile by kosztowała taka chłodnica.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:21

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Najlepiej wymień chłodnice, może kupisz gdzieś używaną.

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:30

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju pompa jest raczej niezbędna
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:31

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Jeżeli jest to powinna być, zaślepienie kilku rurek nie powinno nić zmienić w działaniu, pracować można by było ale jak będzie używana dużo hydraulika to olej może się zagotować.

Ta chłodnica jest aluminiowa czy miedziana, a może stalowa??

Jeżeli jest aluminiowa to z pospawaniem może być problem ale może się udać http://allegro.pl/li...category=0&sg=0 , jak miedziana czy stalowa to zmień wykonawcę naprawy (miedzianą kiedyś naprawiałem nie wyjmując z maszyny).

W sklepach motoryzacyjnych są dostępne specjalne kleje do chłodnic (dwuskładnikowe 24 godziny się utwardzają, ja taki miałem).

Może coś takiego zastosować: http://allegro.pl/li...gory=18903&sg=0

Edytowany przez Sadek, 14 marzec 2011 - 20:39.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:37

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju alej nie powinien sie w zagotowac przeciez tyle ciagnikow turbodoladowanych jest bez chlodnic i nic sie nie dzieje ale ta chlodnica zawsze cos daje te pare kucy wiecej wiec lepiej wymienic zawsze to lepiej dla silnika
a tak wogole to hydraulika tu chyba nie ma nic wspolnego bo chlodnica oleju chlodzi olej z silnika a nie hydrauliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:51

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Kolega napisał że chłodnica hydrauliczna, występuje nawet w MTZcie - poprawka MTZ ma chłodnicę oleju silnika - Ursus ma napewno hydraulicznego.

Edytowany przez Sadek, 14 marzec 2011 - 21:32.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:17

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Tak jak kolega wyżej napisał musisz zakupić nową chłodnice oleju hydraulicznego bo nawet kolejne spawanie raczej tu nie pomoże a wręcz moze jeszcze zaszkodzić. I dla sprostowania John deere mało ze posiada wymiennik ciepla silnika to też hłodnice oleju hydraulicznego :rolleyes:

#8 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:28

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju Może dało by radę zaadoptować nagrzewnicę od jakiegoś samochodu ,bo oryginalna to wydatek.

#9 Share zbyszek359

zbyszek359

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:07

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju

Witam
W zimie kupiłem JD 6200 w którym był lekki wyciek z chłodnicy oleju hydraulicznego. Wymontowałem tę chłodnicę zawiozłem do pospawania i wszystko było ok. jednak jak traktor poszedł w lekką pracę leje się jeszcze bardziej. I teraz moje pytanie. Czy można pracować bez chłodnicy, ewentualnie może by się dało jakoś zaślepić cztery dolne rurki. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny, a może się ktoś orientuje ile by kosztowała taka chłodnica.

Chłodnica jest aluminiowa, ale rurki doprowadzające są miedziane. Cieknie jednak z aluminium. Tak w ogóle to jest to takie dwa w jednym bo z jednej strony chłodzi olej a z drugiej jest klima. Może spróbuje z tym klejem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JanJD

JanJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, maszyny rolnicze

Napisany 24 marzec 2011 - 19:41

JD 6200 uszkodzona chłodnica oleju miałem tę samą awarie przy ursusie 1222 kupiłem nową chłodnicę kosztowała 400 zł oczywiście do JD będzie trzy razy droższa