Skocz do zawartości

Zdjęcie

Manitou MLT 523

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 13:34

Manitou MLT 523 Witam. Mam zamiar kupić taką ładowarke nie starszą niż 5-cio letnią i chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś jakąś wiedzę na temat tej ładowarki i jakie są jej wady/zalety.

Edytowany przez rafal09086, 14 marzec 2011 - 13:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Manitou MLT 523 Dzisiaj, 21:51
  •  

#2 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:24

Manitou MLT 523 Wada to hydrostat, w polu kiepsko sobie radzi, jak każda ładowarka na hydrostacie. A zaleta to kompaktowa budowa, bez utraty przestrzeni w kabinie ;)

#3 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:05

Manitou MLT 523 Chyba wadą jest też silnik umieszczony z tyłu, gdy chcesz cofać coś przyczepić to musisz polegać tylko na lusterkach, ale z kolei masz szerokość 1.8m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Wojtek160688

Wojtek160688

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 22:10

Manitou MLT 523 kup nową ładowarkę, zauważ że pięcio i dziesięcio letnia maszyna ma 5000 godzin, handlarze-matacze cofają liczniki tak jak w samochodach. A to jest sprzęt intensywnie używany i nie wiadomo kto ją wcześniej katował. Sam mam taką 523 i przez rok zrobiłem dokładnie 1157 godzin ! hydrostat jest wadą i zaletą... wada: z sianokiszonką to zapomnij że ściągniesz przyczepy z pola, wolno jedzie po szosie 25km/h, zbierasz słomę na ściernisku to jest duży opór przetaczania maszyny a zaleta to bez obsługowość podczas jazdy- tylko rewers i gaz. Napewno dużą zaletą jest oszczędny silnik, moja pali 4-6 litrów na godzinę w zależności co robi, niczym taniej w przeliczeniu na załadowane tony nie załadujesz. Jak chcesz więcej info to chętnie pomogę

#5 Share Mirka1980

Mirka1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 12:23

Manitou MLT 523

Witam. Jestem tu nowa, więc od razu proszę o wyrozumiałość. Podłączam się pod istniejący już temat, bo nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania odnośnie tej właśnie ładowarki Manitou MLT 523. Mam gospodarstwo ogrodnicze i w sezonie jesiennym przydałaby mi się taka mała, zgrabna ładowarka. Maksymalna jej wysokość nie może przekroczyć 220 cm. Właśnie taki model jest dostępny w mojej okolicy - rocznik 2004 a liczba godzin na zegarze pokazuje około 12 tys. Wygląda na zadbaną. Może ktoś umiałby mi  powiedzieć czy taka ilość godzin to już jest za dużo na taką ładowarkę czy jeszcze trochę ona pożyje? W samochodach mam jakąś świadomość, że jak ma przejechane 50 tys km to jest mało, a 220 tys dużo, a w temacie ładowarek nie posiadam niestety takiej wiedzy. Czy macie może jakiś swoje opinie o tym modelu? Potrzebna by mi była głównie do układania skrzyniopalet w przechowalniach. Na co szczególnie trzeba by zwrócić uwagę przy zakupie takiej ładowarki? Co od razu pokazuje, że jest z nią coś "nie tak"? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Mirka1980

Mirka1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 18:58

Manitou MLT 523

Witam ponownie. A mógłby mi ktoś coś odpisać, bo zastanawiam się czy ten mój post jest w ogóle widoczny? Może powinnam założyć osobny temat?