Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 975 - problemy

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 20:20

JD 975 - problemy Mam małe problemy, kombajn po żniwach. Pierwszy problem dotyczy hydraulicznie rozkładanej rury, otóż od pewnego czasu po rozłozeniu na maxa rury nie moge jej z powrotem schować, idzie kawałeczek i staje, dopiero jak się ją popchnie to idzie. Drugi problem dotyczy cięcia łubiny, gdy łubin trafia do gardzieli to często jest tak, że wraca z powrotem do hederu i ślimak wywala strąki, bo jest ich za dużo, takiego problemu nie ma natomiast przy cięciu gorczycy, mozna to jakoś wyregulować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 975 - problemy Dzisiaj, 02:12
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 20:47

JD 975 - problemy a do rury masz siłownik jednostrnego działaia czy dwuastrony??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 20:59

JD 975 - problemy Siłownik jest na pewno dwustronnego działania,masz zacięty zawór albo uszczelniacz w środku przepuszcza.Druga sprawa to prawdopodobnie ślizga ci się sprzęgło od napędu gardzieli,podkręć je i powinno być ok.

#4 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:03

JD 975 - problemy Sprawdze może jutro, bo to kilka dni temu sie stało, a mam jeszcze taki problemik, dlaczego jak jest zimny silnik (kombajn stoi na dworzu), odpala na dotyk, ale jak pochodzi troche i jest ciepły są problemy z odpaleniem?

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 sierpień 2007 - 11:05

JD 975 - problemy O widze, że teżmasz problemy z odpalaniem swojego 975 na ciepło. Mam ten sam problem B). Jak się obrobie w polu to daje pompę i wtryski do sprawdzenia. Dużo ludzi mówiło mi abys prwadził luz na zaworach. Sprawdziłem, wyregulowałem, a problem nie zniknął. To chyba będzie pompa albo wtryski. Sprawdź jeszcze pompkę wspomagającą (ale to raczej nie będzie tego przyczyną).

#6 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 21 sierpień 2007 - 06:52

JD 975 - problemy

Mam małe problemy, kombajn po żniwach. Pierwszy problem dotyczy hydraulicznie rozkładanej rury, otóż od pewnego czasu po rozłozeniu na maxa rury nie moge jej z powrotem schować, idzie kawałeczek i staje, dopiero jak się ją popchnie to idzie. Drugi problem dotyczy cięcia łubiny, gdy łubin trafia do gardzieli to często jest tak, że wraca z powrotem do hederu i ślimak wywala strąki, bo jest ich za dużo, takiego problemu nie ma natomiast przy cięciu gorczycy, mozna to jakoś wyregulować?

Co do strat łubinu sprawdź stan przenośnika pochyłego to on wywala.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#7 Share TRACTORMASTER

TRACTORMASTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 10:29

JD 975 - problemy Musisz dac pompe do przejrzenia. Jak masz ta (Nie Bosch) to sie troche wykosztujesz. Jak masz kupic sama pompe kup caly kpl silnik koszt ok 10 tys zl. Koleszka dal do regeneracji kosztowalo 8 tys zl i jest ok. Ale 10 mozesz miec wiecej czesci.

#8 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 10:32

JD 975 - problemy No tak będę tyle kasy w kombajn wkładał, napewno jest dużo tańsze rozwiązanie.

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 10:51

JD 975 - problemy silnik 10 a regeneracja pompy 8?? to ile kosztuje nowa pompa??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:39

JD 975 - problemy Ja za wymienienie uszczelki i wyregulowanie pompy zapłaciłem 200 zł wątpie by regeneracja była aż tak droga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:07

JD 975 - problemy To zależy co tam miałeś robione... Ja na samą myśl się boje co w mojej może byćnie tak i ile skasuje mechanik. A te rotacyjne to już wogóle cena pewnie będzie niezła B).

#12 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 18:34

JD 975 - problemy Jak nie odpala przy ciepłym silniku to jest napewno pompa i wtryski bo przy moim MF to samo było i pompa poszła do regeneracji a końcówki wtryskó zostały wymienione a także zawory ustawione i teraz kiedy tylko chce to odpala nie ważme czy zimny czy gorący.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#13 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 18:41

JD 975 - problemy ciepły ma problem z odpaleniem to raczej nie wina pompy,tylko zbyt ciasno ustawiony luz zaworowy.

#14 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 22:10

JD 975 - problemy Co do opuszczania rury od wysypu to sprawa może być banalna po prostu trzeba posmarować miejsce ślizgania się rury z kombajnem :P ja tak mam co jakiś czas nieco oleju i jest git. Co się tyczy odpalania to miałem podobnie tylko wina była rozrusznika koszt naprawy 130zł w specjalistycznym zakładzie. Jakie są objawy z tym zapalaniem rozrusznik kręci a nie chce załapać silnik ?

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 26 sierpień 2007 - 09:40

JD 975 - problemy

ciepły ma problem z odpaleniem to raczej nie wina pompy,tylko zbyt ciasno ustawiony luz zaworowy.

Zawory ustawiałem i nic nie pomogło :P.

Kizo, u mnie rozrusznik kręci jak szalony, aku są nowe więc nie ma problemu, a odpalić nie chce :P.

#16 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 18:26

JD 975 - problemy jak by co chłopaki to pm mi wyslijcie z namiarami - moze cos sie da z tym fantem zrobic... przeciez trzeba sobie pomagac-no nie??

#17 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 19:32

JD 975 - problemy Mamy kolejny problem z naszym JD. Motowidła się podnoszą ale już nie chcą się opuścić. układ odpowietrzylismy tą śrubką na prawym siłowniku bo wcześniej w ogóle nie chciał się podnosić działał tylko lewy. Teraz podnoszą oba ale nie opuszczają się Co może być przyczyną?

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 08 sierpień 2008 - 10:41

JD 975 - problemy Witam. Chciałem tylko powiedzieć, że mam już problem z głowy z odpalaniem kombajnu :). Przyczyną była jednak pompa. Praktycznie nie wytwarzała już ciśnienia. Koleś co ją regenerował dziwił się, że i tak kombajn chodził na niej. Koszt naprawy (wymiana głowicy) to 1200zł ;). No ale teraz pracuje bez zastrzeżeń ;). Koleś chciał mi sprzedać jeszcze wtryski nowe bo powiedział, że na takim ciśnieniu jak teraz to mogą lać i kombajn będzie dymił. Jak na razie nie wymieniłem ich, przepracowałem cały sezon aby sprawdzić czy będą dymić i nie było problemu więc nie wymieniam :o.

#19 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 19:29

JD 975 - problemy

Witam. Chciałem tylko powiedzieć, że mam już problem z głowy z odpalaniem kombajnu :). Przyczyną była jednak pompa. Praktycznie nie wytwarzała już ciśnienia. Koleś co ją regenerował dziwił się, że i tak kombajn chodził na niej. Koszt naprawy (wymiana głowicy) to 1200zł ;). No ale teraz pracuje bez zastrzeżeń ;). Koleś chciał mi sprzedać jeszcze wtryski nowe bo powiedział, że na takim ciśnieniu jak teraz to mogą lać i kombajn będzie dymił. Jak na razie nie wymieniłem ich, przepracowałem cały sezon aby sprawdzić czy będą dymić i nie było problemu więc nie wymieniam :o.

w moim to samo było z rurą, wystarczyło troche olej na kosz gdzie slzga sie rura :), co do odpalania było to samo, ale my mielismy naszego 4 sezony i dopiero w ostanim tak sie działo to myslelismy ze to ako i wymienilismy, rozrusznik tez był robiony, ale to pewnie tez bedzie pompa... nie wiem bo juz go nie mam, jakbysmy nie sprzedawali to na pwno na poczatek pompa do spr, i wtryski,
po tym temacie łatwo wywnioskowac co siada w tych modelach, bo o tym odpalaniu to juz sie naczytałem tez nieraz...
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:23

JD 975 - problemy Witam
Niestety po roku użytkowania JD 975 okazało się ze remont kapitalny silnika który zrobiliśmy był źle wykonany i trzeba go powtórzyć. Dziś rozkręcałem silnik do wyjęcia i dokładnie przyjrzałem się nr na bloku i nie w ząb nie pasują do tych jakie powinny być. Na silniku nie ma tabliczki z modelem, jednak coś można wnioskować po nr na bloku. I teraz się zaczynam zastanawiać czy poprzedni właściciel który wiem że wymieniał silnik nie został zrobiony w konia. Na silniku mam podane 2 nr pierwszy to R65216 a drugi 7131
Szukałem troszkę od czego może być ten silnik ale nie wiem. A czy możliwe jest że blok jest od innego? Czy możliwe jest założenie bloku od silnika bez turbo do silnika z zmieniając tłoki i wał? Taki nr znalazłem przy silniku o modelu 6329 a taki jest zakładany np w JD970 jak również w ciągniku 3130 LINK z tym że tutaj nie ma turbo.
Ogólnie zgłupiałem i sam już nie wiem co to za silnik jest u mnie. Może ktoś coś wie więcej niż mnie udało się wyszukać w necie?

Dodaj odpowiedź