Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 10:51

Pytanie. Witam, mam takie pytanie do czego służy dźwignia znajdująca się po prawej stronie zaraz przy siedzeniu ona powinna sterować zdaje się hydrauliką. I tu moje pytanie powinna ona chodzić raczej lekko i zostawać w swoim położeniu? Bo u mnie gdy ją przesuwam na któryś z napisanych tam numerów to nie zostaje ona w takim położeniu, mógłby ktoś wyjaśnić do czego ona dokładnie służy i jak powinna prawidłowo działać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie. Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2011 - 10:56

Pytanie. Służy ona do teleportacji pomiędzy 3 wymiarami gdzie występuje zagięcie czasoprzestrzeni :lol: :D :lol:
A tak na poważnie to mógłbyś napisać w czym jest ta dźwignia :P

#3 Share marunioo

marunioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 11:21

Pytanie. niech moc będzie z tobą...

#4 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 14 marzec 2011 - 11:49

Pytanie. ja zagiąłem czasoprzestrzeń w trzecim wymiarze i moc jest ze mną <_< a poważnie po zerknięciu do profilu użytkownika wywnioskowałem że chodzi o mtz 80 :mellow: może chłopak po prostu zapomniał tego napisać. Teraz może ktoś będzie wiedział o co chodzi (w 1025 służy do TUZa)

#5 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 12:13

Pytanie. Wybaczcie zapomniałem dopisać że chodzi o MTZ 80. Widzę, że na forum to sami nieomylni specjaliści... Chodzi mi o tę dźwignię zaraz przy siedzeniu po prawej stronie. Wiem że ona jest do TUZ'a tylko wydaje mi się, że ona nie działa u mnie prawidłowo, i chciałbym się dowiedzieć do czego ona służy, do prędkości podnoszenia czy do "agresywności" hydrauliki? Obok niej jest skala z cyframi od 1 do 6 chyba, tylko gdy ustawiam dajmy na to na 3 to ta dźwignia powinna tam raczej zostać prawda? A ona wraca z powrotem do pozycji N.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 14 marzec 2011 - 12:33

Pytanie. Jak wypchasz ją maksymalnie do przodu czyli w kierunku przedniej szyby to dociążasz sie, jak zaczynasz ją ciągnąć w kierunku tylnej szyby zaczynasz podnosić narzędzie z tyłu, jak dasz ją na maksa do tyłu to podnosi na wymuszonym czyli nie masz wtedy stopniowej regulacji, odpuszczasz dźwignie i podnośnik wpada na zapadkę, które blokuje TUZ i nie pozwala mu opaść nawet na postoj, tak czytam tego co piszesz iiii chyba masz rozdzielacz padnięty tzn sterownik na nim, u nas sie zablokował kiedyś co spowodowało brak reakcji na podnośniku więc proponuje wyjąć go, przejrzeć i od razu uszczelniacze na nim pozmieniać

Edytowany przez yahooo777, 14 marzec 2011 - 12:35.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 13:40

Pytanie. Tzn. TUZ działa podnosi normalnie tylko że cały czas tą dźwignię mam cofniętą do tyłu i zrobiłem taką zapadkę żeby się nie przemieszczała... Więc tak naprawdę to tej dźwigni powinno się używać żeby podnosić i opuszczać TUZ, a tymi przy kierownicy to tylko daję ciśnienie oleju tak?

#8 Share Tytan123

Tytan123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 13:50

Pytanie. to jest regulacja siłowa i słóży do pracy z maszynami zawieszonymi na TUZ ciągnika stawiającymi duzy opór podczas pracy aby maksymalnie wykożystać siłę uciągu ciągnika . Dla przykładu jest to bardzo przydatne przy orce ciężkiej gleby . Podnosimy max koło kopiujące w pługu ,poziomujemy pług i jedziemy .Dżwignia od ponoszenia TUZ max.do przodu a tą co pytasz bliżej siedzenia wybierasz siłe z jaką musi pokonać opór pługa i czym bliżej przedniej szyby tak jak napisał wcześniej kolega tym pług będzie bardziej się zagłębiał . Przy tej regulacji ciągnik lepiej wykożystuje swoją siłe uciągu ,spali mniej paliwa ,ma mniejszy poślizg tylnych kół . Wada jest taka że przy zmiennych oporach gleby czyli jak występuje mozaika glebowa zmienia się głębokość orki ,na piasku orga będzie głębsza a na glinie płytsza . Można tą dżwignią troche sobie pomagać ale tak precyzyjnie nie da się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 14 marzec 2011 - 14:05

Pytanie. U mnie podnosi bardzo precyzyjnie i płynnie zarówno w MTZ jak i w belarusie, w MTZ jak odciągnę gałke od drzwi do dołu to szybciej podnosi podnośnik, kiedyś bez niej nie dało sie w ogóle nic podnieść, po remoncie rozdzielacza jest wszystko ok i cała regulacja siłowa pracuje bardzo dobrze i płynnie na tej samej zasadzie co w ursusie 3512 bądź 4514
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Dodaj odpowiedź