Zaloguj się, aby obserwować  
DUCH1986

Najmniejszy z zetorów ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DUCH1986    3

Witam, jaki jest najmniejszy model zetora? powiedzmy że z lat 1990 do teraz. Chodzi mi o to żeby zastąpił c-330 między innymi w uprawie międzyrzędzi. Więc mały, zwinny i ekonomiczny.

 

Aha - i komfortowy (w miare :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to 3 cylindrowy albo 5211 ewentualnie jego następca 3320, ekonomiczniejszy będzie 3320 ma inne wtryski i zmienianą pompe paliwa, brak tylko resorowanej osi ale masz małą średnice zawracania a kabine szeroką i komfortową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11

5011 może komfortowy ciągnik ale bardziej zamiennik c360

Edytowano przez wrobelek02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu7745    2

Witam ja polecił bym ci zetora 5243 masz w nim silnik 3 cyindrowy jak w 5211 a do tego jest jeszcze turbo,przedeni napęd, kabina, jest mniejszy od 5211 bo to jest wersja sadownicza i napewno jest zwrotny bo to jest mały traktorek a do tego w kabinie nie będzie tak głośno jak w ursusach że po całym dniu pracy niewiesz czy już ja skończyłeś czy jeszcze robisz :lol: o i nie są stare te ciągniczki więc można kuić młodego ale za ile to tego już niewiem kiedyś widziałem takiego na allegro ale nie pamiętam ceny mniejszego już niema z rodziny zetora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Żaden zetor nie spali tak mało co c-330 ale na pewno będzie większy komfort. Tak jak ktoś wyżej powiedział 5211 lub następca - moc w okolicach 45km, rozstaw osi również będzie troszkę inny ale zawsze można coś dopasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu7745    2

@domas45 te traktory są za duże DUCH1986 chodzi o mały ciądniczek zaniast C330 i jak ma mały areał to te sa nie ekonomiczne nawet mi się wydaje że 5211 będzie za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to przykro mi ale mniejszego z tego okresu produkcji to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Chodzi mi o jak najmnniejszy i żeby jednak rozstaw kół był podobny. Głównie był by używany do pracy w międzyrzedziach.

Chyba że polecicie jakiś inny ciągnik o podobnych gabarytach i spalaniu co 330 ale z większym komfortem pracy?

Z tych co wymieniliście to chyba ten 5243 najodpowiedniejszy... Bo 7245 To już zupełnie inny przedział to nawet większe od 360, a poza tym mam 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być z mocą i wielkością podobny to model 5211 lub 3220.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słuchaj faktycznie 5243 jest mały bo to była wersja do sadu ale on ma mniejszy rozstaw niż ciapek co do silnika to jest taki jak w 3320 bodaj ma obcietą dawke paliwa i turbo co mu daje jakieś 53km ale jak masz warzywa to poszukaj sobie 3320 ciagnik dobry a widziałem raz nawet z turbiną takze dużo nie wtryni zwrotny jest a jak załorzysz wąskie koła to się nadaje do przejeżdżania warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

Zastanów się nad 3320 ponieważ jest on komfortowy skrętny ekonomiczny tylko wada to taka ze cena jak na zetora!pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4718zetor    46

jeśli chciałbyś cos starszego to ja od dluzszego czasu uzywam zetora 4718 pali troszke mniej od c330 ale w polu idzie dobrze i przyczepe zaladowaną 7 ton ciągnie bez problemu.

co prawda kabina jest mala ale nie powiem ze nie wygodna a za takiego zetorka trzeba dac max. 15000zł aha i powiem jeszcze ze zetor jest 3 tlokowy

nie wiem moze interesują cie nowsze modele ale ja swojego zetora nie zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4718zetor    46

Pali mniej od 330 ??? :o nie wierzę ...

 

Wpadnij do mnie a bedziesz w szoku :rolleyes:

jak wlalem tydzien temu 20 litrow (na drodze bo mi braklo :( ) to dopiero dzisiaj dolalem bo sie zaczynal dusic :D :D

 

chodzil 3 dni przy plugu :D i takie tam lekkie prace kolo domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj