Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share spid

spid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:51

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Witam. Mam problem z mf 255! Zmieniłem simering w silniku na wale od strony sprzęgła i po miesiącu dalej cieknie olej!
Czym to jest spowodowane? Jakie najlepiej simeringi byłoby założyć (jakiej firmy)?
z góry dzięki za odpowiedzi

spid

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Dzisiaj, 12:50
  •  

#2 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 marzec 2011 - 17:57

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 A jaki olej stosujesz? Superol rozlewny z dużej beczki?

#3 Share spid

spid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:07

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Superol cc w karnistrach 5 l!

Edytowany przez spid, 13 marzec 2011 - 18:07.

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:21

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 ja też tak miałem w U3512 wymieniłem simering na wale od sprzęgła wziołem angielski i po założeniu olej dalej się lał natępnie założyłem polski simering i już 2 lata był spokój ale teraz zaczynają się znowu pojawiać plamy oleju :unsure:
ja stosuje Turdus

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 13 marzec 2011 - 18:22.

red power

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 marzec 2011 - 18:29

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Kiedyś w t25 tak miałem że mi kapało jak postoi to plama była i ciśnienie małe, już myślałem o remoncie, ale braciak przywiózł olej castrola z tirów i jak ręką odjoł nie cieknie i ciśnienie max trzyma. A kiedys superol lałem.

#6 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:38

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Te typy chyba tak mają, też wymieniany już kilka razy i ten angielski(niby) i też cieknie. A na oleju turdus cały czas.

#7 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:46

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 trzeba zwrócić uwagę przy wymianie uszczelniacza, czy płaszczyzna wału w miejscu w którym styka się z uszczelniaczem nie jest czasami podtarta lub nierówna. Jeśli tak będzie to wymiana samego uszczelniacza da marny efekt.

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:58

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Może wał ma luz osiowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:44

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Teoretycznie są trzy położenia tego uszczelniacza ale sztuką jest ustawić go prostopadle do osi wału.Dodatkową przyczyną, wg. mnie większą , tego przecieku jest uszczelnienie pomiędzy misą olejową a obudową uszczelniacza na wale i blokiem silnika (trochę zawiłe) ale jak ktoś to robił to wie o czym piszę.

#10 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 00:10

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Olej nic tu nie ma do rzeczy albo są wżery lub uszczelniacz się podwinoł.

Edytowany przez nasil90, 15 marzec 2011 - 19:09.
Cytowanie posta

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:12

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 U mnie tez cieknie. Zmieniłem kilka symeringów ale nadal leci ;/

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:40

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Pierścień w którym jest uszczelniacz osadzony jest na dwóch kołkach usztywniających i przykręcony śrubami. Należy minimalnie powiększyć otwory na kołki, luźno osadzić pierścień z uszczelniaczem i dopiero wtedy ostrożnie przykręcić śruby. Walczyłem z tym wyciekiem kawał czasu, dopiero od jednego szlifierza dostałem ten sposób, wyciek opanowany :lol: .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#13 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 15 marzec 2011 - 19:43

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Nam po kapitalce silnika po roku zaczął się pocić z tyłu silnika,a wał założyliśmy nowy. W ciągu roku trzeba dolać 2-3 litry oleju   ;[
Z przodu też zaczyna mi się pocić, po wiosennych pracach polowych wymienimy obydwa ,a jak dalej będzie ciekł to se odpuścimy i będziemy lać olej, superol tani to można  dolewać   :D

Edytowany przez samczyk1991, 15 marzec 2011 - 19:44.

Wieczny kawaler ;)

#14 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:21

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Ja też miałem przeciek w 3512 dałem ciągnik do mechanika wymienił simering na wale a po dwóch dniach to samo dopiero inny mechanik powiedział mi że na dziesięć ciągników w dziewięciu przeciek jest spod miski a nie z simeringa zrobił mi to i jusz 5 lat spokój

#15 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:53

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Z racji tego że mam teraz trochę luźnego czasu odkopę troche temat, mianowicie mój 3512 już od jakiegoś czasu zostawia pokaźne plamy z pod uszczelniacza od strony sprzegła, niestety w ostatnim sezonie zwiększył też konsumpcie oleju (1l/25mth). W sumie to od nowości ten uszczelniacz nie był robiony (jakieś7500mth). Moje pytanie jest następujące czy próbować wymienić tylko uszczelnienie miski olejowej czy odrazu rozpaławiać ciągnik i wymieniać też simering?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 23:14

Dalej cieknie olej po wymianie symerigu! MF255 Z wymianą uszczelnienia miski jest dużo mniej zabawy. Ja bym nie ruszał simeringa.

Dodaj odpowiedź