Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór pilarki

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matiz512

matiz512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:30

wybór pilarki Mam pytanie co sadzicie o pilarkach mcculloch chcę kupić trochę większą z prowadnica ok 50/60cm do przecinania grubszych lud w metrach wiec nie wiele będzie pracować ponieważ w użytku tylko do pocięcia kilku metrów drewna na zimę cieńsze kłody będę mniejszym partnerem którego posiadam i jestem bardzo zadowolony. A mcculloch mam okazje kupić taniej od znajomego który przywozi je z Angli.może kupię jeszcze jakąś mała piłę tej firmy do opciosywania drzew ciecia gałeziówki palet itp. Ponieważ partner też nie jest taki mały. z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybór pilarki Dzisiaj, 23:48
  •  

#2 Share K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:07

wybór pilarki Kup
husqvarne
357 albo 346xp.
BARDZO POLECAM.

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 listopad 2013 - 19:02.
Cytowanie poprzedniego posta

#3 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:16

wybór pilarki Witam! Kupiłem niedawno pilarke mcculloch moc 2KM i szlak mi ją trafił po wypaleniu możę 5 litrów benzyny, tzn nie smaruje a olej lałem orginalny do smarowania łańcucha, kolejnym problemem jest to, że piła była przywieziona z USA i niemam na nią gwarancji a koszty naprawy jest zbyt duży !!! Tak że jesli niema gwarancji to niepolecam no chyba, że jest naprawde tania !!! Zresztą twój wybór!!! A mam Husqvarne 254 XP 4,1 KM juz jest u mnie 18 lat, i ta piła niegdy nie zawodzi !!

#4 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 13 marzec 2011 - 15:28

wybór pilarki Partner- to też Made Husqvarna, a cena sporo niższa, i jakość bdb.

Edytowany przez Indiana, 13 marzec 2011 - 15:29.

#5 Share matiz512

matiz512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:35

wybór pilarki Indiana własnie wiem dlatego go kupiłem na swoje potrzeby nie chciałem przepłacać za husqvarne czy stihla

#6 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:42

wybór pilarki

Witam! Kupiłem niedawno pilarke mcculloch moc 2KM i szlak mi ją trafił po wypaleniu możę 5 litrów benzyny, tzn nie smaruje a olej lałem orginalny do smarowania łańcucha...

Żeby było smarowanie, to do benzyny leje się olej do silników 2-suwowych w proporcji 1:50.
Każda pilarka może być dobra jeśli należycie się o nią dba. McCulloh też będzie dobra...

#7 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:33

wybór pilarki @seherb ale dowaliłeś. To ja od dzisiaj też będę łańcuch w moim stihlu smarował przez dodanie oleju do benzyny. Ciekawe jak długo pociągnie. A potem oskarżę Cie o wprowadzanie w błąd :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 13 marzec 2011 - 17:01

wybór pilarki @seherb czytanie ze zrozumieniem to chyba Twoja słaba strona :rolleyes: .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:39

wybór pilarki Ja mam Solo 644 3,5KM ponad 20 lat tzn tata ją kupił jak mnie jeszcze na świecie nie było, i teraz ja nią tnę i jestem zadowolony, jak będę kupował kiedyś piłę to na pewno solo i na pewno mocniejszą chociaż mocy jej nie brakuje.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#10 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 13 marzec 2011 - 18:47

wybór pilarki Ja mam Sthila od 12 lat jedyne co w nim zmieniłem to prowadnicę, uszczelkę pod tłumik i inne drobne naprawy. Bardzo dobra maszyna, nigdy mnie nie zawiodła i na pewno nie zmienię marki, a mogę chętnie polecić, może cena jest trochę wysoka, ale maszyna warta tych pieniędzy.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#11 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:34

wybór pilarki

Ja mam Sthila od 12 lat jedyne co w nim zmieniłem to prowadnicę, uszczelkę pod tłumik i inne drobne naprawy. Bardzo dobra maszyna, nigdy mnie nie zawiodła i na pewno nie zmienię marki, a mogę chętnie polecić, może cena jest trochę wysoka, ale maszyna warta tych pieniędzy.

również jestem zadowolonym posiadaczem sthila 029 jeszcze z czasów made in USA.
kupiłem go w 98 roku więc ma 13 lat pracuje na prowadnicy 45cm i jest dość intensywnie eksploatowany. Wymieniałem w nim jak na razie odpukać tylko prowadnice, łańcuchy i kółka pędne ostatnio założyłem dwa nowe ślizgacze prowadzące łańcuch. Podobno te niemieckie odpowiedniki 290 nie są już tak trwałe ale myślę że ta kwestia dotyczy wszystkich marek i to nie tylko pilarek ale wszystkiego, te nowe maszyny nie są już tak trwałe bo rynek i konkurencja wymuszają na producentach oszczędności a to się wiąże z pewnymi stratami dla nas zwykłych użytkowników. Tak czy inaczej polecam sthila. W mojej okolicy pracuje kilka huskwarn i oczywiście ich właściciele sobie je chwalą ale jak słyszę co już w nich wymienili i ile się na majstrowali żeby móc ciąć to zdecydowanie wybieram sthila, a przy tym ta praca S.. to po prostu czysta przyjemność. Polecam jeszcze raz coś od 260-tki w góre
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 22:02

wybór pilarki Ja miałem starego sthila 021 złożonego z szczęści przez kolegę który się tym zajmuję.Pracowałem nim ponad 15 lat i to była jedna z najlepszych którą miałem. Niestety pożyczyłem i ją zatarli.

mcculloh to tez bardzo dobre piły. Kolega remontuję takie piły i jeszcze nic złego na tą firmę nie powiedział, a nawet ją chwali.ogólnie chwali Sthila, Solo,mcculloha, Japońskie, a husqvarne tak sobie.

Ale chodzi mi o piły stare bo z nowymi to różnie.

#13 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:34

wybór pilarki

Żeby było smarowanie, to do benzyny leje się olej do silników 2-suwowych w proporcji 1:50.
Każda pilarka może być dobra jeśli należycie się o nią dba. McCulloh też będzie dobra...

Czytaj uważnie co pisze bo ja nie napislaem o smarowaniu silnika tylko łańcucha a to chyba jest różnica w moim mniemaniu !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:12

wybór pilarki To napisz to tak, żeby było wiadomo, że chodzi o smarowanie łańcucha, a nie o smarowanie silnika. Często jest w tekstach brak przecinków, kropek, brak polskich znaków, i pełno innych błędów, że później trudno zrozumieć co autor miał na myśli... Pewnie zatkany był otwór doprowadzajacy olej na prowadnicę i dlatego nie było smarowania.