Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kocioł CO

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 marzec 2011 - 13:08

Kocioł CO Witam, może temat nie do końca na to forum ale w końcu większość z nas mieszka w domach i ogrzewa je kotłami na paliwa stałe. Od jakiegoś czasu się zastanawiam nad wyborem kotła i im więcej czytam tym bardziej nie wiem jaki mam wybrać. Interesuje mnie kocioł zasypowy, do którego nie będe musiał zbyt często chodzić powiedzmy, że maksymalnie 3 razy dziennie. Cena do 5 tysięcy. Głównymi faworytami są: Warmet Ceramik, HEF, Viadrus - może ktoś z was ma taki kocioł albo macie jakiś inny który możecie polecić. Kocioł ma być jak najniższy ze względu na dosyć niską kotłownie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kocioł CO Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:25

Kocioł CO Posiadam Viadrusa a dokladnie wersje U22 grzeje bodajze 6 sezon i zero problemow jedynie teraz musze wymienic uszczelke w drzwiach bo nie utrzymuje zadanej temperatury ,lapie lewe powietrze

#3 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 13 marzec 2011 - 13:28

Kocioł CO @pasiu66 zwróć uwagę na grubość blachy wewnątrz kotła; po drugie lepszy jest płaszczowy- więcej wchodzi do niego wody, i ma większą powierzchnię grzewczą. Myśmy zmieniali piec OC rok temu- DEFRO, cena coś ok. 3tys. zł.. Pojemny zasobnik, wchodzą szczapy drzewa długości 50cm.

Poza tym jest jeszcze aspekt dostosowania kW pieca do metrażu domu- budulca i techniki jego ocieplenia.

Edytowany przez Indiana, 13 marzec 2011 - 13:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:33

Kocioł CO Andrzej masz ten kocioł z nadmuchem czy z miarkownikiem ciągu?
Dom mam ok.230m, nieocieplony,okna plastyki, myśle że moc będzie potrzebna ok 25kW.

Edytowany przez pasiu66, 13 marzec 2011 - 13:35.

#5 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:36

Kocioł CO Z nadmuchem ,viadrus jest zeliwny a to duzo znaczy nawet gwaracja jest na 10 lat

#6 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:46

Kocioł CO Inaczej dom parterowy, inaczej piętrowy- ciepłe powietrze ucieka zawsze do góry. Tak samo dużo zależy od samych grzejników- jeśli piec będzie duży, a powierzchnia oddawania ciepła na dom (grzejnki) mała, to i tak w domu będzie "chłodno", a w piecu woda będzie się gotowała.

Nadmuch jest dobry przy paleniu mokrym drzewem, bądź przy złej pogodzie.
Jeśli masz dużą powierzchnie to warto zainwestować w wymuszony obieg wody- czyli pompę. Wówczas grzejniki będą miały te samą temperaturę na dole i na górze, będą oddawały na dom więcej ciepła. Pompa przydatna jest zwłaszcza przy domach więcej niż jednopoziomowych.

Na tym DEFRO temp. 60, ciąg ustawiany ręcznie- praktycznie zostawiona mała szczelina, i w domu jest ciepło.

#7 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:09

Kocioł CO Oczywiście, że będzie pompa to podstawa, chyba nie do końca jest, że nadmuch jest porzebny tylko przy paleniu mokrym drzewem i w zła pogodę. Będzie też założony zawór mieszający i wkład kominowy. Defro mi nie pasuje bo jest za duży, nie wejdzie mi do kotłowni. Poza tym defro jest na rynku tylko pięć lat, przed tem produkowali betoniarki- jakoś to do mnie nie przemawia. Ładnie wyglądają to fakt, ale czy to się przekłada na pracę kotła nie wiem. Coraz bardziej się zastanawiam nad tym Viadrusem, teraz mam też piec żeliwny z 1980 i jeszcze jest na chodzie. Wygląda na prosty piec bo im więcej tych kanałów tym trudniejszy jest w czyszczeniu.

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:20

Kocioł CO Tu masz link jaka moc kotła jest Ci potrzebna: http://www.master.sk...99b06b56fbf0196

Edytowany przez Sadek, 13 marzec 2011 - 14:20.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:26

Kocioł CO Mi praca Defro po 2 zimach bardzo odpowiada; z czyszczeniem też nie ma problemu- każdą półkę wodną jak i rusz bez problemu można wyczyścić.

Nadmuch jest potrzebny jeśli są problemy z ciągiem; w Defro który mam dostęp do powietrza jest rozwiązany przez unoszoną klapkę na poziomie popielnika. Wystarczy uchylenie na 1cm, gdyby otworzyć całą to ogień lawiruje pomiędzy półkami (są chyba 3), aż do komina. Tylko to jest nieekonomiczne. Ważne jest by w pomieszczeniu, w którym jest piec był dopływ świeżego powietrza, wówczas nie powinno być problemu z ciągiem.
To tylko taka sugestia ;)

PS. Piec nie jest aż tak wysoki- kot z podłogi bez problemu wskakuje na niego :D

Edytowany przez Indiana, 13 marzec 2011 - 14:27.

#10 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:27

Kocioł CO Ja na zimę wymieniłem piec na sas. Wszyscy sprzedawcy mi tłumaczyli że tylko sas i defro reszta to już druga liga. Obydwie firmy stosują najgrubsze blachy na rynku co się da to wyginają a nie spawają co przedłuża żywotność pieca. Po sezonie mogę śmiało powiedzieć że ten piec od starego jest sporo sprawniejszy, a co za tym idzie mniej opału

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:30

Kocioł CO Blacha to 6mm, jeśli się nie mylę. W większości pieców jest to 5.

#12 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:52

Kocioł CO Ja się nawet sprzedawców nie pytam bo oni polecają to co chcą sprzedać :) Sas u znajomego wytrzymał 4 lata. Indiana jaki masz dokładnie model tego kotła?

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:57

Kocioł CO Taki temat już był-w myśl zasady "każda pliszka swój ogonek chwali" mogę pochwalić swój nabytek-piec Webermana.

#14 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:57

Kocioł CO Nie pamiętam modelu, jutro może będę w domu to sprawdzę i podam dokładnie.

Szukałem pieca kilka miesięcy, nic na gwałt. Rozmowa ze sprzedawcą to ostateczność. Przez kilka miesięcy wertowałem strony www związane z budownictwem, fora o tej tematyce, i porównywałem produkty. Wszak pieca nie kupuje się na rok czy dwa, a na lata.

#15 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:03

Kocioł CO Wiem, nie chce nic na siłe, tym bardziej że mój nadal działa, mam w sumie troche czasu do zimy. Też wertuje strony o tej tematyce ale jak kolega wyżej piszę, większość chwali to co ma.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:14

Kocioł CO Z tym iż ten mój (nawet obiektywnie rzecz biorąc :D ) jest bardzo ok.

#17 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:18

Kocioł CO Moj tez jest ok, tylko jak w nim zgasnie to w domu robi sie zimno :D

#18 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:34

Kocioł CO Tutaj nie chodzi, którego producenta kocioł wybrać, ale który model. Model kotła dobiera się do powierzchni, którą ma ogrzewać, najlepiej z lekką nadwyżką. Cena kotła tutaj powinna być najmniej istotnym kryterium. Na rynku jest wielu producentów i każdy oferuje wiele modeli kotłów. Są na węgiel jak również na biomasę lub paliwa mieszane.

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:43

Kocioł CO A dlaczego nie producenta ?-gdy ja szukałem swojego to okazało się że różnice w wykonaniu pomiędzy poszczególnymi producentami są KOLOSALNE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:46

Kocioł CO @saherb mówiłem już o tym w tym temacie. Tylko, że poza stosunkiem kW do powierzchni są jeszcze takie aspekty jak:

- trwałość kotła
- zużycie paliwa na uzyskanie tych kW
- pojemność zasobnika.

Jaki jest sens biegać co godzinę do pieca, bo zasobnik jest mały, albo energia uzyskana z paliwa ucieka przez komin- czytaj: "paliwo" wypala się błyskawicznie.
Piec powinien mieć jak największą powierzchnię płaszcza wodnego wewnątrz, wówczas największy procent energii przekazywany jest wodzie. Najlepszy jest z półkami zamiast rur. Wówczas i mniej paliwa zużywa.