Skocz do zawartości

Reklama

URSUS C-360 ( zaczep rolniczy )

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
57 odpowiedzi na ten temat

#21 Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 13 marzec 2011 - 17:41

dane z instrukcji:
zaczep wahliwy pięciopołożeniowy 400kg
zaczep do przyczep jednoosiowych (na żądanie) 1050kg
belka zaczepowa 300kg
Poszukuję (chętnie odkupię) instrukcji obsługi do claasa matadora standarda po polsku lub ang albo samych ustawień na zboża
-pisać na PW

#22 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4895 postów
  • 11353504

Napisany 13 marzec 2011 - 17:42

Właściwie to znalazłem jeszcze taki rysunek i z niego wynika że zaczep rolniczy nowszej wersji też jest nazwany wahliwym.

I w tym momencie to już totalnie masz racje.

http://zapodaj.net/a...83aba1.jpg.html

KPK Kumurun Team

#23 DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 13 marzec 2011 - 17:46

Jeden i drugi jest wahliwy.
Górny transportowy - 400 kg
Dolny rolniczy lub jak kto woli do przyczep jednoosiowych- 1050 - 1150 (różne źródła)

Ale teraz raczej rozróżnia się tylko dolny i górny, w zależności od położenia względem osi tylnych kół. A nie rozróżnia się który jest rolniczy a który transportowy, ponieważ jeden i drugi jest używany zarówno do maszyn rolniczych jak i do przyczep transportowych.
Jednak w 360 to dolny zaczep jest zaczepem rolniczym.

#24 Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • 457***43
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 13 marzec 2011 - 18:31

a właśnie , kupiłem ciągnik c 360 i koleś ma ten zaczep dolny (rolniczy) zrobione z belki , przecioł na pół i pospawał , i on mi się nie podoba ponieważ ma małą dziurke ;P  i troche to jest ryzyko jechać np. z pełnym rozrzutnikiem obornika , więc chce kupić ten zaczep orginalny , 80 zł to dobra cena ?
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie  ;)

#25 DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:34

to normalna cena :)

#26 Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:13

Widze że bardzo żwawa dyskusja się wywiązała ale to dobrze.

Dziękuje za wyjaśnienie mojego pytania i pozdrawiam wszystkich co odpisali w tym temacie. :D
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem   technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#27 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 13 marzec 2011 - 19:38

Zobacz postDUCH1986, o 13 marzec 2011 - 17:46, powiedział:

Jeden i drugi jest wahliwy.
Górny transportowy - 400 kg
Dolny rolniczy lub jak kto woli do przyczep jednoosiowych- 1050 - 1150 (różne źródła)

Ale teraz raczej rozróżnia się tylko dolny i górny, w zależności od położenia względem osi tylnych kół. A nie rozróżnia się który jest rolniczy a który transportowy, ponieważ jeden i drugi jest używany zarówno do maszyn rolniczych jak i do przyczep transportowych.
Jednak w 360 to dolny zaczep jest zaczepem rolniczym.
I dalej nie rozumiesz,  już kolega @ Buszmen11 to samo pisał co ja i dalej mieszasz  górny transportowy z rolniczym.ROLNICZY MA 400 kg a nie do jedno osiowych, że tamtego nie ma to nie znaczy że rolniczemu zwiększyło się obciążenie.Zaczep do przyczep jedno osiowych podnoszony jest ramionami podnosnika co ułatwia zaczepianie ciężkich jedno osiówek.

Edytowany przez MAT912, 13 marzec 2011 - 19:54.

#28 DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:01

Kolego prześpij się z tym problemem i naucz się czytać i pisać ze zrozumieniem bo zaprzeczasz sam sobie.

Rolniczy i do jednoosiowych to jedno i to samo.
A górny nie jest rolniczy tylko transportowy !!!!

Chociaż jest to stary podział - teraz wyróżnia się tylko dolny i górny.

#29 Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:07

Tak jest jak kolega @DUCH1986 pisze i nie jest inaczej. Tylko tego dolnego były dwa rodzaje taki jak miały c-360 widłak plus ta druga część i taki jak były w c-355 no i były jeszcze takie haki ( żadko spotykane ) .
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem   technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#30 DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:12

Dokładnie kolego. Ale MAT912 albo nie potrafi przyznać że się pomylił albo nie umie czytać ze zrozumieniem.

#31 Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:28

Jak ma głupio pisać to niech wcale nie pisze, ale to już od nas nie zalerzy.

Ja na zaczepie rolniczym woże około 4 ton tylko że mój zaczep jest tak pospawany że we wszystkie strony. Czasami jak dobrze nakładlem na przyczepe to przód od ciągnika się unosił na 1m.

#32 DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:33

A może by pociągnąć temat i porozmawiać co to jest belka zaczepowa? :D chociaż może lepiej nie :P

Poza tym ja na swoim to tak ok 2 ton obciążenia statecznego mam bardzo często i nic sie nie dzieje a mam taki z pojedyńczej blachy (c-355) spiera się na tej krótkiej belce i wchodzi pod most.

#33 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 13 marzec 2011 - 20:35

Ludzie no nie doprowadzajcie mnie do szału, prawie 30 lat jeżdżę ciągnikami jak zaczynałem to  nie których z Was na swiecie jeszcze nie było, nie jedno widziałem i naprawiałem. No nie mam nerwów już tłumaczyć.CZY NIE ROZUMIECIE ŻE TO CHODZI O TE  JAK TO NAZYWACIE HAKI.Jeden 2 tony ma na zaczepie drugi 4 tony -  szkoda  pisać.

Edytowany przez MAT912, 13 marzec 2011 - 20:44.

#34 DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:41

Czyli reasumujac : na HAKACH jest 1150
na rolniczym 400 kg ? czyli np. takim >>>  http://allegro.pl/za...1494581838.html ?
A transportowego czyli takiego to wogóle nie ma?  http://allegro.pl/ha...1488136285.html

Bo piszesz tak : "Rolniczy nazywa się wielopołożeniowy, wahliwy. Zaczep transportowy w ogóle nie jest przewidziany i nie ma danych obciążenia"

Edytowany przez DUCH1986, 13 marzec 2011 - 20:45.

#35 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 13 marzec 2011 - 21:22

Transportowy nie jest brany pod uwagę pod względem obciążenia przynajmniej w instrukcji to nie znaczy że go nie ma. Zaczepy rolnicze 4011 miała inny 355 inny i 360 też inny a do jedno osiowych to całkiem cos innego jak nie ma go zamontowanego to zaczepiasz na rolniczy którego obciążenie wynosi-400 kg przynajmniej wg instrukcji a nie 2 czy 4 tony, to co np rozrzutnik cały wieziesz na zaczepie?Na Twoich linkach masz jeden rolniczy a drugi transportowy, typowy do jedno osiowych  ma zapadkę i jest podnoszony ramionami podnosnika jest mało spotykany w 60-tkach, w dużych  częsciej ale w katalogu jest i obciążenie miał podane-1150 kg. i to  jego miałem na mysli jako {hak}.

Edytowany przez MAT912, 13 marzec 2011 - 21:50.

#36 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 22:18

Do przyczep jedno osiowych tylko hak. Tak w zasadzie czepianie do tzw. polowego zaczepu np. ciężkiej beczki czy rozrzutnika jest niebezpieczne szczególnie przy transporcie po drogach publicznych, ten zaczep po prostu można łatwo złamać a szczególnie taki za 80 zł. Z czego on jest zrobiony że tak jest tani.
A typowy hak do jednoosiówek  podnoszony cięgłami podnośnika dociąża dodatkowo przednią oś ciężarem przyczepy. Link który przedstawia obraz tyłu ciągnika na którym nazwano górny zaczep hakiem to taka bzdura autorska gdzie twórca tej książki widzi tam hak. Oczywiście nie można mylić tego zaczepu z dolnym hakiem, który był na spec zamówienie a np. w zetorach był w standardzie.

Edytowany przez leszekd, 13 marzec 2011 - 22:36.

#37 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4895 postów
  • 11353504

Napisany 14 marzec 2011 - 07:16

Czemu bzdura? Tak się nazywa i tyle. Do czego służy i jak go używać jest napisane w instrukcji. Przeglądając instrukcje różnych ciągników spodkałem prze różne nazwy tych samych zaczepów, haków itp. Z tego wynika że jak się nazywa to mało ważne, ważne jest to do czego służy i jakie ma możliwości według producenta.

mtz cie jest rolniczy i transportowy na dole. Transportowym nazwali hitch-a i nacisk na niego jest 1,4kN a rolniczy to belka biegnąca pod tylnym mostem jak w 60-ce i na niego dopuszczalny nacisk to 6,5 kN! Jednym i drugim można transportować przyczepu i ciągać maszyny.

I czepiając się sztywno instrukcji to zaczep do przyczep jednoosiowych jest typu hitch i nacisk na niego wynosi 1150kg. Po jego zdemontowaniu w to samo miejsce zakłada się zaczep wahliwy o nacisku 400 kg.

W starszych ciągnikach był tylko jeden np 4011 był zaczep rolniczy starego typu i pełnił fynkcje rolniczego i do przyczep jednoosiowych.

http://zapodaj.net/4...c020a9.jpg.html

http://zapodaj.net/f...cf1ca0.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 14 marzec 2011 - 07:36.

KPK Kumurun Team

#38 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 14 marzec 2011 - 12:18

@seweryn20 i @leszekd  mogę się tylko podpisać pod Waszymi postami oto mi cały czas chodziło. Pal licho  czy jest ten zaczep zamontowany czy nie ja też go nie mam i używam rolniczego. Tylko jak ktos zakłada temat o parametrach zaczepu no to tylko to co podaje instrukcja bo nikt nie jest w stanie okreslić ile faktycznie taki zaczep wytrzyma. Dzięki za wsparcie bo co nie którym nie mam nerwów już tłumaczyć, po polsku nie rozumieją.Pozdrawiam.

#39 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4895 postów
  • 11353504

Napisany 14 marzec 2011 - 17:54

He he. MAT dzięki za dobre słowa mimo tego że to trochę ja namieszałem na samym początku. Do usłyszenia znów.
KPK Kumurun Team

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:48

Kolego Seweryn bzdura bo gdybyś nie wiedział jak wygląda zaczep w tym ciągniku a przeczytał byś że to hak to z czym byś skojarzył  z zaczepem jak i tam jest czy z zagiętym hakiem. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu  B)

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2011 - 20:52.

Zobacz także