Skocz do zawartości

Zdjęcie

Avero 160

250 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 02 październik 2011 - 19:04

Avero 160

Powiedz mi w którym nowym kombajnie masz ciężką pracę?I cóż takiego niezwykłego dostrzegasz w kabinach innych marek jak nh,pomijając obszerność?

1.Wspomnialem o rekordzie czysto hipotetycznie...
2.Sprawdź jeszcze raz, nigdzie nie wspominałem o ciężkiej pracy w nowych kombajnach
3.Wygoda czyli podłokietnik, dobrze rozmieszczone przyciski na Joyu i na konsoli, full świateł, dobre osadzenie kabiny - szyba ostro schodząca do tyłu

Jak możesz to napisz ile codziennie spędzasz przy smarowaniu.Ja nie smarowałem nowego claasa,więc nie powiem dokładnie,więc nie wiem ile to zajmuje,ale odpowiedz mi na poprzednie pytanie,smarowałeś choć kiedykolwieg tc?

Codzienne smarowanie mojego nie nowego Claasa to 6 smarowników

Kto w nowej maszynie,wymienia paski kilka razy na sezon? kupisz dobre oryginalne będą chodzić,kupisz badziew chiński nie.

W takim razie na czym polega ta gigantyczna różnica pomiędzy oryginalnym paskiem NH, a oryginalnym paskiem Claas? Tylko na tym, że Claasa jest 2xdroższy? i oczywiście ta nadwyżka ceny wynika ze skąpstwa firmy Claas.. Nie mam pytań

Haha..czytając takie posty nie wiem czy śmiać się czy płakać :blink:

Oczekuje rzetelnych odpowiedzi... rób co chcesz

Załączam fotke.Jak ktoś ma dobre oczy wypatrzy o co chodzi. ;)

Niestety nie dysponuje takim dobrodziejstwem jakim jest New Holland TC dlatego też prosiłbym o jego zdjęcia dla porównania....aby sprawiedliwości stało się zadość. Przy okazji zrób zdjęcie mocowania tylnej osi

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Avero 160 Dzisiaj, 02:21
  •  

#162 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 październik 2011 - 19:47

Avero 160

To nie rurki a przewody i amortyzatory gazowe.Nie są w żaden sposób osłonięte.Wiem bo przyglądałem się im z bliska.Mam drugie foto może lepiej widać.Właśnie przy ciągnięciu do przodu może być ok a do tyłu mogą być problemy ;) Siłowniki nic nie przeszkadzają,w nh są w podobny sposób zamontowane i jest ok :)

Wstaw tą 2 fotkę i fotkę dla porównania z NH. Czyli jak coś jest podobnie jak w NH to dla ciebie jest ok? B)

Nie mogłem się powstrzymać,więc muszę zripostować.Jaką uzyskałeś wydajność podczas koszenia avero? Dam rękę uciąć,że o wiele więcej poprzez APS nie osiągnie w porównaniu do tańszego 5070 (myślę że wprost przeciwnie,o wiele mniej połknie od nh).W jednym mogę się zgodzić,tylko większa kabina,lepszy komfort.Przyjdą żniwa,np takie jak w tym roku,i nie liczy się wygoda,a szybkość,i aby połknąć czym najwięcej w czym najkrótszym czasie.Zobacz co działo się w tym roku.W mojej okolicy było kilka przypadków porozrywanych kombajnów,w tym jeden kombajn,dla którego ten sezon był pierwszym i ostatnim.Dać za kombajn o takiej wydajnośći lekko poniżej 500tys,to trzeba mieć ciocie w ameryce,być fanatykiem marki,albo nie mieć co z kasą robić.Sory,nie chce aby ktoś poczuł się urażony,ale takie jest moje zdanie,że na max.2tyg w roku,da się przeżyć w słabszej kabinie.Bo to nie traktor że codziennie nim jeździsz,tutaj 2 tygodnie i do garażu,a za rozbieżność w cenie kupisz parę drobnych maszynek.Druga sprawa,dostęp części (przynajmniej do serii TC) jest łatwiejszy,i nieporównywalnie tańszy w stosunku do classa,poprzez fabryki w polsce.Niektóre cześci pasują nawet od starych bizonów ;) Sprawa trzecia,właśnie maksymalne wydajność,tzn wszystkie rekordy w koszeniu,bite są nie przez claasa a przez nh.Avero,może ładny kombajn,ale jak za te pieniądze,sporo niedociągnieć (przykładowo niema wentylatora czyszczącego na chłodnicy,co za takie pieniądze powinno być w standardzie).Druga sprawa o której sporo słyszałem,to nie za dobre głosy niemców o avero (dokładniej o tym że ma za mały odstęp pomiędzy wytrząsaczami a tymi blachami na "tyle",co przy aps powinno być szersze) ale już gdzieś na forum było o tym rozkminiane.jak ktoś chce niech kupuje jego wybór,ja przedstawiłem swoje uwagi do do avero.6metrów do takiego malucha-śmiech na sali :D Bob do zielonej masy najlepsza sieczkarnia ;D

Ale zauważ jaka jest powierzchnia tej siatki, dzięki tej dużej powierzchni siatka się nie oblepia tak bardzo i powietrze dochodzi. :)

Edytowany przez rower56, 02 październik 2011 - 19:39.

#163 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 październik 2011 - 19:55

Avero 160

2.Sprawdź jeszcze raz, nigdzie nie wspominałem o ciężkiej pracy w nowych kombajnach

Ależ owszem powiedziałeś przez tak sformułowane pytanie,przez które można stwierdzić że tak miałeś na myśli ;)

Chyba po to kupuje nowy kombajn, płace za niego, żeby praca była lżejsza, tak?

3.Wygoda czyli podłokietnik, dobrze rozmieszczone przyciski na Joyu i na konsoli, full świateł, dobre osadzenie kabiny - szyba ostro schodząca do tyłu

Nh jaki jest taki jest.może nie ma za obszernej kabiny,ale dla tych rzeczy co wymieniłeś to obie marki stoją na podobnym poziomie zaawansowania ;) Obydwa nie mają całościowego podłokietnika (w stylu tucano),przyciski na joyu oraz konsoli nie mogą być źle i dobrze rozmieszczone,bo we wszystkich markach jest podobne rozmieszczenie min.heder,motowidła itp.W obudwu szyba schodzi,nie wiem jak jest w claasie ale w nh jest podłoga ścięta ;) Jedynie mógł by mieć drugą lampe z tyłu...

Codzienne smarowanie mojego nie nowego Claasa to 6 smarowników

To aż o taki wiele nie pobiłeś ;)

W takim razie na czym polega ta gigantyczna różnica pomiędzy oryginalnym paskiem NH, a oryginalnym paskiem Claas? Tylko na tym, że Claasa jest 2xdroższy? i oczywiście ta nadwyżka ceny wynika ze skąpstwa firmy Claas.. Nie mam pytań

Ja tego nie powiedziałem ;) Przeczytaj dokładnie napisałem że jak kupisz byle co to tak samo bedzie chodzić.A jak kupisz oryginał nh albo claasa będzie siedzieć dłużej...

Oczekuje rzetelnych odpowiedzi... rób co chcesz

Rzetelne odpowiedzi można uzyskać tylko przy rzetelnie sformułowanych pytaniach ;)

Niestety nie dysponuje takim dobrodziejstwem jakim jest New Holland TC dlatego też prosiłbym o jego zdjęcia dla porównania....aby sprawiedliwości stało się zadość. Przy okazji zrób zdjęcie mocowania tylnej osi

Zdjęcie przedniej i tylnej osi postaram się zrobić.Tylko nie wiem po jakiego groma tylna oś,ale ok ;)

Rower-chodziło mi o takie same mocowanie siłowników do podniszenia hederu,a nie o biżuterie.Siatka możliwe że tak jest,nie wiem nie pracowałem,ale jednak lepszym rozwiązaniem wydaje mi się samoczyszczący :)

POzdrawiam

Edytowany przez adrian300895, 04 październik 2011 - 20:00.

#164 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 05 październik 2011 - 15:59

Avero 160

W obudwu szyba schodzi,nie wiem jak jest w claasie ale w nh jest podłoga ścięta ;) Jedynie mógł by mieć drugą lampe z tyłu...
Rower-chodziło mi o takie same mocowanie siłowników do podniszenia hederu,a nie o biżuterie.Siatka możliwe że tak jest,nie wiem nie pracowałem,ale jednak lepszym rozwiązaniem wydaje mi się samoczyszczący :) POzdrawiam

W CLAAS-ie też jest podłoga ścięta :P i wydaje mi się, że z CLAAS-a jest lepsza widoczność na przyrząd żniwny B) - to tylko moje spostrzeżenie :)
Wentylator samoczyszczący tak jak mówisz jest raczej lepszym rozwiązaniem, ale im więcej takich udogodnień to tym więcej rzeczy może się zepsuć :) ale wcale nie musi się psuć B). Wentylator samoczyszczący dobra rzecz ale i siatka chyba nie jest zła?

Edytowany przez rower56, 05 październik 2011 - 16:54.

#165 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 22 październik 2011 - 17:39

Avero 160 Według mnie ten cały awero nie jest warty tych pieniędzy bo 350 tys netto to troche lekka przesada za taki mały kombajn który nie wymłóci więcej jak rekord :lol: za mniejsze pieniążki oferują mi nh tc 5070 rs z lepszym wyposażeniem i wydajnością prawie 2x większą i ten bęben 45 cm mnie odstrasza :blink:

#166 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 październik 2011 - 18:47

Avero 160 Każdy kupuje kombajn na jakiego go stać.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#167 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 24 październik 2011 - 14:53

Avero 160

Według mnie ten cały awero nie jest warty tych pieniędzy bo 350 tys netto to troche lekka przesada za taki mały kombajn który nie wymłóci więcej jak rekord :lol: za mniejsze pieniążki oferują mi nh tc 5070 rs z lepszym wyposażeniem i wydajnością prawie 2x większą i ten bęben 45 cm mnie odstrasza :blink:

Cena często zależy od tego ile utargujesz lub jakie opcje będą w danej cenie :) . Skąd wniosek , że nie wymłóci więcej jak rekord ? A więc za ile oferują ci TC 5070 rs ?

#168 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 październik 2011 - 16:42

Avero 160 345 tys z oponami 650 i prowadzeniem hedera controlfloat

#169 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:12

Avero 160 to jak za darmo, weź opony 800, blokadę do tego i kupuj, nawet się nie zastanawiaj. Tego modelu to nie masz co porównywać do aveo. Taniej i wydajniej będzie w nh. :D

#170 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 26 październik 2011 - 15:09

Avero 160

Według mnie ten cały awero nie jest warty tych pieniędzy bo 350 tys netto to troche lekka przesada za taki mały kombajn który nie wymłóci więcej jak rekord :lol: za mniejsze pieniążki oferują mi nh tc 5070 rs z lepszym wyposażeniem i wydajnością prawie 2x większą i ten bęben 45 cm mnie odstrasza :blink:

Ta cena to pewnie cena do targowania a przy takiej sumie można raczej sporo utargować no chyba że to cena ostateczna ;) Czyli uważasz, że większy bęben jest dużo lepszy? Niekoniecznie mniejszy bęben musi oznaczać mniejszą wydajność, bo wydajność od samego bębna nie zależy :) A więc z jakim wyposażeniem oferują ci NH TC 5070?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 październik 2011 - 18:19

Avero 160
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#172 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:07

Avero 160

Zdjęcie przedniej i tylnej osi postaram się zrobić.Tylko nie wiem po jakiego groma tylna oś,ale ok ;)

To jak będzie z tymi zdjęciami Adrian ? :rolleyes:

#173 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:08

Avero 160 Cena 350tyś netto to lekka przesada można go kupić spokojnie 20tyś taniej.

Edytowany przez Bartek60001, 15 grudzień 2011 - 12:37.

#174 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:01

Avero 160

ten bęben jest tak sprawdzony że nie trzeba go reklamować w każdym claasie oprócz lexionów można go znaleźć i mimo to ludzie którzy kupują nawet używane kombajny sie nie skarżą nie wiem w czym może być gorszy wytłumacz skoro wiesz lepiej...

Edytowany przez Agrotron155, 14 grudzień 2011 - 18:08.

#175 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:32

Avero 160 Ażeby być uczciwym w swoich słowach, polecam porównać jeszcze szybkość obrotów bębna w w Claasie vs. reszta świata. Dopiero wtedy możemy dyskutować o jakości omłotu..... z którego Claas słynie, prawda?

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#176 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:46

Avero 160

ten bęben jest tak sprawdzony że nie trzeba go reklamować w każdym claasie oprócz lexionów można go znaleźć i mimo to ludzie którzy kupują nawet używane kombajny sie nie skarżą nie wiem w czym może być gorszy wytłumacz skoro wiesz lepiej...

Dokładnie, skoro CLAAS stosuje taki bęben w wielu swoich kombajnach od długiego czasu to chyba oznacza, ze jest odpowiedni i efektywny...

#177 Share qutlecik

qutlecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:19

Avero 160 nie ma lipy CLAAS rządzi :D

#178 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 styczeń 2012 - 23:16

Avero 160

Ażeby być uczciwym w swoich słowach, polecam porównać jeszcze szybkość obrotów bębna w w Claasie vs. reszta świata. Dopiero wtedy możemy dyskutować o jakości omłotu..... z którego Claas słynie, prawda?

pozdrawiam

no wlasnie tak jak piszesz posiadam avero 240 i jakosc omlotu super moze tez przez APS a co do wielkosci bebna i samej gardzieli patrzac na to to po dwoch latach urzytkowania kombajnu musze powiedziec ze jak on to lyka ???? wrecz nie do wiary a fakt niezaprzeczalny

#179 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 11 styczeń 2012 - 10:12

Avero 160 Miałem okazję jeździć Avero 160 (odpowiedznik Avero 240 tylko bez APS, z miejszym zbiornikiem na ziarno i mocą nie 197kM a 158kM) i tak naprawdę wszyscy co widzieli ten kombajn, jego gardziel z góry go skreślali. Jest ona bardzo wąska ale i długa. W Tucano mamy gardziel na szerokość dwóch listew wciągających w Avero na szerokość jednej a mimo to przy plonie 6-6,5tony robił 1,3ha/h można było jechać szybciej, ale tego się nie oszuka, wtedy straty już były.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:37

Avero 160 Qutlecik mógłbyś rozwinąć w jakiś sposób teorię którą głosisz? ;D
Bartek tak dla porównania tckiem przy plonie ok.6t z ha,zrobiłem spokojnie ok.1.5ha/h.Więc wydajność porównywalna ;)