Skocz do zawartości

Zdjęcie

Avero 160

250 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:51

Avero 160 To może ja się wypowiem z racji że posiadamy Avero 240 :D (co do awaryjności to jeszcze za wcześnie żeby wypowiadać się na ten temat ;) ) Powiem tak , póki co jesteśmy bardzo zadowoleni mimo że był trochę droższy od tc5070 to nie żałujemy nadpłaconych pieniędzy ; ) Komfort jest super można kosić całymi dniami i nie odczuwa się zmęczenia. Jednym z kryteriów był lepszy dostęp do Classa niż NH . Druga sprawa to to że do Classa łatwiej dopasować takie części jak łańcuchy i pasy w pobliskiej składnicy maszyn , czego niestety nie można powiedzieć o NH . Zaletą jest też system APS który jest stoswany w największych lexionach które osiągają masakryczne wydajności ; ) Wg. mnie warto trochę dopłacić i brać Classa , w zamian za NH ; )

I proszę się nie sugerować wypowiedziami typu heder 4,3m to max ; ) My wzięliśmy do niego 4,9 m i jest w sam raz . Idzie trochę szybciej od bizona , wydajność sporo wyższa i co najważniejsze dobrze wymłaca , nie sieje z tyłu ; )

pzdr

Edytowany przez Wito, 30 sierpień 2011 - 19:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Avero 160 Dzisiaj, 01:33
  •  

#102 Share ecik89

ecik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:01

Avero 160 Jak myślicie ile musiałbym mieć pola żeby agencja przyznała mi taki kombajn?

Edytowany przez ecik89, 31 sierpień 2011 - 20:02.

#103 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 23:14

Avero 160

nie mam aparatu w telefonie,a wygląda tak jak 240

@bigfoot ten nowy jest mniejszy może od 240, węższy, krótszy, mniej komfortowy? Opisz jak sie pracuje B) . I jesli możesz to napisz jaką osiągnąłeś wydajność w zbożach :rolleyes:

Edytowany przez rower56, 27 październik 2011 - 19:00.

#104 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:18

Avero 160

APS który jest stoswany w największych lexionach które osiągają masakryczne wydajności

Po pierwsze APS jest stosowany w wszystkich Lexionach i do tego również w modelach Tucano 450-430 oraz 470-480...

Kolego @rower56 czy tak trudno jest ściągnąć prospekt dotyczący kombajnów Avero i zobaczyć jakie ma wymiary... Pozdrawiam

#105 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 22:52

Avero 160 @danield28 daj linka z prospektem nowego Avero, bo nie mogę znaleźć(najlepiej z Polskiej strony).

#106 Share ecik89

ecik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 07:54

Avero 160 http://www.claas.pl/...,lang=pl_PL.pdf

#107 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 18:00

Avero 160

http://www.claas.pl/countries/generator/cl-pw/zzz_downloadcenter/document_pool/md/avero/pr_ave_pl_pl_12,lang=pl_PL.pdf

Na tej stronie jest napisane, że AVERO 160 może mieć heder 6,07 m, czy to nie za dużo dla niego? Ten nowy AVERO będzie miał może licznik ha?

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2011 - 18:36

Avero 160 Jak ktoś ma gosp. ekologiczne to mu taki starczy. Dodany obrazek

#109 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:35

Avero 160 Doje...eś @Bobek konkretnie. :lol:

#110 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:46

Avero 160 ale zielonej masy z takiego ekologicznego może nie dać rady przerobi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:33

Avero 160

Na tej stronie jest napisane, że AVERO 160 może mieć heder 6,07 m, czy to nie za dużo dla niego? Ten nowy AVERO będzie miał może licznik ha?

W broszurce od Dominatora 150 też jest napisane że mogą być hedery od 3m do 6m.

Edytowany przez MDSikor, 04 wrzesień 2011 - 20:34.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#112 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:37

Avero 160

W broszurce od Dominatora 150 też jest napisane że mogą być hedery od 3m do 6m.

Czyli między najwęższym i najszerszym hederem jest ok.3m rozbieżności, więc jakie rozbieżności mogą być w prędkości podczas koszenia z najwęższym i najszerszym hederem? :blink:

#113 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:43

Avero 160 Ktoś ma 400ha ekologii po 2t/ha i co 4ha/h kładzie, więc heder w sam raz. :D Jak ktoś zbiera 6t/ha i ma 130ha i robi 1,3ha/h to weźmie 4m i gitara. :D

#114 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 18:41

Avero 160

Ktoś ma 400ha ekologii po 2t/ha i co 4ha/h kładzie, więc heder w sam raz. :D Jak ktoś zbiera 6t/ha i ma 130ha i robi 1,3ha/h to weźmie 4m i gitara. :D

Dobre :lol:

#115 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 09:39

Avero 160

To może ja się wypowiem z racji że posiadamy Avero 240 :D (co do awaryjności to jeszcze za wcześnie żeby wypowiadać się na ten temat ;) ) Powiem tak , póki co jesteśmy bardzo zadowoleni mimo że był trochę droższy od tc5070 to nie żałujemy nadpłaconych pieniędzy ; ) Komfort jest super można kosić całymi dniami i nie odczuwa się zmęczenia. Jednym z kryteriów był lepszy dostęp do Classa niż NH . Druga sprawa to to że do Classa łatwiej dopasować takie części jak łańcuchy i pasy w pobliskiej składnicy maszyn , czego niestety nie można powiedzieć o NH . Zaletą jest też system APS który jest stoswany w największych lexionach które osiągają masakryczne wydajności ; ) Wg. mnie warto trochę dopłacić i brać Classa , w zamian za NH ; ) I proszę się nie sugerować wypowiedziami typu heder 4,3m to max ; ) My wzięliśmy do niego 4,9 m i jest w sam raz . Idzie trochę szybciej od bizona , wydajność sporo wyższa i co najważniejsze dobrze wymłaca , nie sieje z tyłu ; ) pzdr

To jaka ta wydajność, mógłbyś przedstawić to w liczbach? :rolleyes:

#116 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 15:57

Avero 160

To może ja się wypowiem z racji że posiadamy Avero 240 :D (co do awaryjności to jeszcze za wcześnie żeby wypowiadać się na ten temat ;) ) Powiem tak , póki co jesteśmy bardzo zadowoleni mimo że był trochę droższy od tc5070 to nie żałujemy nadpłaconych pieniędzy ; ) Komfort jest super można kosić całymi dniami i nie odczuwa się zmęczenia. Jednym z kryteriów był lepszy dostęp do Classa niż NH . Druga sprawa to to że do Classa łatwiej dopasować takie części jak łańcuchy i pasy w pobliskiej składnicy maszyn , czego niestety nie można powiedzieć o NH . Zaletą jest też system APS który jest stoswany w największych lexionach które osiągają masakryczne wydajności ; ) Wg. mnie warto trochę dopłacić i brać Classa , w zamian za NH ; )

I proszę się nie sugerować wypowiedziami typu heder 4,3m to max ; ) My wzięliśmy do niego 4,9 m i jest w sam raz . Idzie trochę szybciej od bizona , wydajność sporo wyższa i co najważniejsze dobrze wymłaca , nie sieje z tyłu ; )

pzdr

Nie mogłem się powstrzymać,więc muszę zripostować.Jaką uzyskałeś wydajność podczas koszenia avero? Dam rękę uciąć,że o wiele więcej poprzez APS nie osiągnie w porównaniu do tańszego 5070 (myślę że wprost przeciwnie,o wiele mniej połknie od nh).W jednym mogę się zgodzić,tylko większa kabina,lepszy komfort.Przyjdą żniwa,np takie jak w tym roku,i nie liczy się wygoda,a szybkość,i aby połknąć czym najwięcej w czym najkrótszym czasie.Zobacz co działo się w tym roku.W mojej okolicy było kilka przypadków porozrywanych kombajnów,w tym jeden kombajn,dla którego ten sezon był pierwszym i ostatnim.Dać za kombajn o takiej wydajnośći lekko poniżej 500tys,to trzeba mieć ciocie w ameryce,być fanatykiem marki,albo nie mieć co z kasą robić.Sory,nie chce aby ktoś poczuł się urażony,ale takie jest moje zdanie,że na max.2tyg w roku,da się przeżyć w słabszej kabinie.Bo to nie traktor że codziennie nim jeździsz,tutaj 2 tygodnie i do garażu,a za rozbieżność w cenie kupisz parę drobnych maszynek.
Druga sprawa,dostęp części (przynajmniej do serii TC) jest łatwiejszy,i nieporównywalnie tańszy w stosunku do classa,poprzez fabryki w polsce.Niektóre cześci pasują nawet od starych bizonów ;)
Sprawa trzecia,właśnie maksymalne wydajność,tzn wszystkie rekordy w koszeniu,bite są nie przez claasa a przez nh.

Avero,może ładny kombajn,ale jak za te pieniądze,sporo niedociągnieć (przykładowo niema wentylatora czyszczącego na chłodnicy,co za takie pieniądze powinno być w standardzie).Druga sprawa o której sporo słyszałem,to nie za dobre głosy niemców o avero (dokładniej o tym że ma za mały odstęp pomiędzy wytrząsaczami a tymi blachami na "tyle",co przy aps powinno być szersze) ale już gdzieś na forum było o tym rozkminiane.
jak ktoś chce niech kupuje jego wybór,ja przedstawiłem swoje uwagi do do avero.
6metrów do takiego malucha-śmiech na sali :D
Bob do zielonej masy najlepsza sieczkarnia ;D

#117 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:21

Avero 160

Nie mogłem się powstrzymać,więc muszę zripostować.Jaką uzyskałeś wydajność podczas koszenia avero? Dam rękę uciąć,że o wiele więcej poprzez APS nie osiągnie w porównaniu do tańszego 5070 (myślę że wprost przeciwnie,o wiele mniej połknie od nh).W jednym mogę się zgodzić,tylko większa kabina,lepszy komfort.Przyjdą żniwa,np takie jak w tym roku,i nie liczy się wygoda,a szybkość,i aby połknąć czym najwięcej w czym najkrótszym czasie.Zobacz co działo się w tym roku.W mojej okolicy było kilka przypadków porozrywanych kombajnów,w tym jeden kombajn,dla którego ten sezon był pierwszym i ostatnim.Dać za kombajn o takiej wydajnośći lekko poniżej 500tys,to trzeba mieć ciocie w ameryce,być fanatykiem marki,albo nie mieć co z kasą robić.Sory,nie chce aby ktoś poczuł się urażony,ale takie jest moje zdanie,że na max.2tyg w roku,da się przeżyć w słabszej kabinie.Bo to nie traktor że codziennie nim jeździsz,tutaj 2 tygodnie i do garażu,a za rozbieżność w cenie kupisz parę drobnych maszynek.Druga sprawa,dostęp części (przynajmniej do serii TC) jest łatwiejszy,i nieporównywalnie tańszy w stosunku do classa,poprzez fabryki w polsce.Niektóre cześci pasują nawet od starych bizonów ;) Sprawa trzecia,właśnie maksymalne wydajność,tzn wszystkie rekordy w koszeniu,bite są nie przez claasa a przez nh.Avero,może ładny kombajn,ale jak za te pieniądze,sporo niedociągnieć (przykładowo niema wentylatora czyszczącego na chłodnicy,co za takie pieniądze powinno być w standardzie).Druga sprawa o której sporo słyszałem,to nie za dobre głosy niemców o avero (dokładniej o tym że ma za mały odstęp pomiędzy wytrząsaczami a tymi blachami na "tyle",co przy aps powinno być szersze) ale już gdzieś na forum było o tym rozkminiane.jak ktoś chce niech kupuje jego wybór,ja przedstawiłem swoje uwagi do do avero.6metrów do takiego malucha-śmiech na sali :D Bob do zielonej masy najlepsza sieczkarnia ;D

A skąd wiesz o tym hederze? Jakieś doświadczenia? Skoro można do niego wziąć taki heder to chyba da rade przerobić z niego masę, może troche wolniej niż np. przy 3.7m. ale chyba ta długość hedera jest przemyślana tak aby kombajn jechał a nie co chwilę się zatrzymywał (np. z powodu zapchanego hedera, młocarni). To może napisz jakiej marki kombajn był rozerwany. Co do rekordów: A i jeszcze jedno: "Druga sprawa o której sporo słyszałem,to nie za dobre głosy niemców o avero (dokładniej o tym że ma za mały odstęp pomiędzy wytrząsaczami a tymi blachami na "tyle",co przy aps powinno być szersze) ale już gdzieś na forum było o tym rozkminiane." to jest temat o Avero 160, a on nie ma APS :rolleyes: .

Edytowany przez rower56, 18 wrzesień 2011 - 16:28.

#118 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:50

Avero 160 Kombajn który był rozerwany to właśnie "tańszy" newholland.I teraz daj 400-500tys za komnajn,wjedź w pole i rozerwij go,i spójrz na ceny naprawy i serwisu do obydwu marek ;)Zawsze mniej boli popsuć coś o kilkadziesiąt tysiency tańszego. Nie trzeba rozerwania (którego nie życzę najgorszemu wrogu),ale zakopanie po ośkę i ciągniećie do tyłu.Może widzieliście gdzie w tych nowych claasach są zamontowane amortyzatory gazowe,i ta cała biżuteria od hederu.Równo z przednią osią oraz pod nią.Jak sucho klasa,ale lekkie wkopanie i wiadomo co się dzieje.
160 nie ma aps,ale ma taki sam odstęp jak nie mniejszy od 240.Popatrz opinie na niemieckich forach,oraz pod którymś zdjęciem tutaj w galerii.
Jeżeli zamierzacie podpiąć 6m pod 4klawisze i pod silnik 160-200km i wyjechać w zboże 5-7 t/h na podmokłych terenach takich jak były w tym roku,dodatkowo załączając sieczkarnie.Podkosić trochę z pełnym zbiornikiem,to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia.Hederu nie wybierasz,takiego jaki napisali w katalogu,bo to co tam pisze to są możliwe hedery do tego modelu,nie zawsze odpowiadające normom.Dla mnie 5-do 6metry to powinno się stosować w serii tucano,i to 430 w zwyż.Większość tukanców 320 którzy ludzie kupują wychodzi z chederami C430 i C490.i to wtedy jest optymalne,a jak ktoś woli płacić o wiele większe pieniądze za szerszy heder i kosić połową hedera-jego wybór. ;)
Co do rekordów

Widziałem na yt jeszcze inny,ale nie mogę go znaleźć.

#119 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:10

Avero 160

Kombajn który był rozerwany to właśnie "tańszy" newholland.I teraz daj 400-500tys za komnajn,wjedź w pole i rozerwij go,i spójrz na ceny naprawy i serwisu do obydwu marek ;)Zawsze mniej boli popsuć coś o kilkadziesiąt tysiency tańszego. Nie trzeba rozerwania (którego nie życzę najgorszemu wrogu),ale zakopanie po ośkę i ciągniećie do tyłu.Może widzieliście gdzie w tych nowych claasach są zamontowane amortyzatory gazowe,i ta cała biżuteria od hederu.Równo z przednią osią oraz pod nią.Jak sucho klasa,ale lekkie wkopanie i wiadomo co się dzieje.160 nie ma aps,ale ma taki sam odstęp jak nie mniejszy od 240.Popatrz opinie na niemieckich forach,oraz pod którymś zdjęciem tutaj w galerii.Jeżeli zamierzacie podpiąć 6m pod 4klawisze i pod silnik 160-200km i wyjechać w zboże 5-7 t/h na podmokłych terenach takich jak były w tym roku,dodatkowo załączając sieczkarnie.Podkosić trochę z pełnym zbiornikiem,to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia.Hederu nie wybierasz,takiego jaki napisali w katalogu,bo to co tam pisze to są możliwe hedery do tego modelu,nie zawsze odpowiadające normom.Dla mnie 5-do 6metry to powinno się stosować w serii tucano,i to 430 w zwyż.Większość tukanców 320 którzy ludzie kupują wychodzi z chederami C430 i C490.i to wtedy jest optymalne,a jak ktoś woli płacić o wiele większe pieniądze za szerszy heder i kosić połową hedera-jego wybór. ;) Co do rekordówhttp://www.youtube.com/watch?v=pFAlqZFAZDYhttp://www.youtube.com/watch?v=TE35MV-1HdIWidziałem na yt jeszcze inny,ale nie mogę go znaleźć.

A jeszcze mniej boli zapłacić więcej i nie rozerwać wcale :) 6 m. heder to może przesada ale ciekawe czy ktoś już próbował ;) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:19