wacek

Avero 160

Polecane posty

wacek    1

Witam, doszły mnie słuchy o wprowadzeniu przez claasa "nowego" kombajnu "AVERO 160". W praktyce, ma to być dominator z designem avero. Gdyby ktoś wiedział coś więcej proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Będzie wprowadzony na przyszły sezon, ale wiem z pewnego źródła, że w tym roku będzie na żniwa kulka sztuk w Polsce. Nie będzie miał APS, a silnik będzie miał trochę ponad 160 KM. Cena minimalnie wyższa od Dominatora.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyżby Claas chciał pożegnać Domi. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Znajomy miał Claasa Avero na testach w zeszłe zniwa, nie pamietam jaki to model. W owsie pomykał duzo szybciej niz NH TC56 ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Tylko ciekawe ile zostało pod nim na ziemi <_<


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tego nie wiem, sciernisko było szybko zgruberowane ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No to teraz czekamy na jakieś zdjęcie tego nowego "Dominatora 150" ;)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Na podanej stronie są informacje o jesieni - może wtedy coś się wyjaśni

Troche niepokoi mnie to:

 

160:n vakiopöytä on c370 ja 240:ssa puolestaa c430.

 

Czy on będzie w standardzie miał heder C370? Silnik większy niż Dominator 150, a heder mniejszy :) Ciekawe

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Heder to możesz założyć nawet 5m jak chcesz. Wygląd ten sam co 240 i pod względem wyposażenia też za wiele nie będzie się różnił. Może z tych kilku sztuk któraś trafi do jakiegoś użytkownika AF :)

Gdybym wiedział o tym modelu w styczniu to pewnie już bym na niego miał umowę podpisaną.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Heder to możesz założyć nawet 5m jak chcesz. Wygląd ten sam co 240 i pod względem wyposażenia też za wiele nie będzie się różnił. Może z tych kilku sztuk któraś trafi do jakiegoś użytkownika AF :)

Gdybym wiedział o tym modelu w styczniu to pewnie już bym na niego miał umowę podpisaną.

 

5m to on może i mieć ale skoro w standardzie montują w nim 3,6 to znaczy, że w takim ustawieniu najlepiej się zachowuje

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

posiadam avero 240 nizla maszyna bo ma aps bez niego nie kupilbym tego kombajnu jak wejdzie avero bez niego to na gospodarstwo max 80-100ha bo pojdzie wolniej heder oczywiscie 4.30 max i pytanie ile on bedzie kosztowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

na 80-100 to chyba Avero a mając tyle to pewnie bym myslał o czymś jeszcze wiekszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Domi 150 bez problemu obrobi 150 albo nawet 200 więc nie widzą problemu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

200ha bez problemu kombajnem o przepuście 8 ton/h? Wtedy to chyba już trzeba mieć jęczmień ozimy, rzepak, pszenice, pszenżyto, kukurydzę... albo niskie plony. Inaczej nie wyobrażam sobie zebrać rzepak i zboża o typowym terminie zbioru w normalnym czasie. Chyba, że ma się kombajnistę i można zając się pozostałymi rzeczami. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

zdecydowanie popieram Bobka tym bardziej że kombajnu sie co 5 lat nie zmienia i trzeba też myślec np o tym ze w żniwa kombajn moze ileś czasu stać.

W to że Domi 150 skosi 150ha oczywiście wierze ale nie zaryzykowł bym na te 150ha zakupu tak małej maszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja kilka lat temu zakupiłem Dominatora 150 na 55 ha, gdy bym miał około 80ha to już bym na pewno kupił Tucano 320. Dominatora 150 na 150ha też bym nie zaryzykował <_<


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Znam dwóch rolników którzy mają dominatory 150 i koszą nimi rocznie grubo ponad 150 ha zbóż i rzepaku, a do tego kukurydzę. Te kombajny robią nawet po 300 mth w roku i dają radę. Przynajmniej są w pełni wykorzystane. Jeden ma 2 sezony i 560MTH, oczywiście bez żadnego problemu.

Wcześniej napisałem tylko, że możliwe jest posiadanie na takim areale tak małego kombajnu. Ja osobiście też nie chciałbym tyle kosić tym kombajnem, choćby ze względu na większą czasochłonność. Między innymi dla tego kupuję fendta 5180e, a nie dominatora. Chciałem kupić Avero 240 ale agencja była nieubłagana, przynajmniej dzięki różnicy w cenie mogłem kupić nową przystawkę do kuku zamiast używanej.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dlaczego nieublagalna ile masz ha a ten fend ile km bo ja juz troche zapomnialem o szczegolach bo w moim garazu stoi juz avero i po pierwszych zniwach a te byly chyba pamietamy ciezkie wykoszone ponad 100ha wiec kombajn niczego sobie pewnie tez chcialbym

tucaano ale tez z APS niestety to nie przeszlo ze wzgledu na moc a do fenda itp czy nh nie dalem sie namowic mimo wszystko claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Fendt ma 176, czyli 20 mniej od Avero, a pod kosę od tego roku mam 70 ha, czyli o na 196 KM nie ma szans, tym bardziej, że 40 ha to kukurydza na ziarno. Jak składałem wniosek w 2009 to pod kosę było 56 ha.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

i jaka jest cena tego fendta jesli można wiedziec? ja kupiłem niedawno NH TC 5050 na 80 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

200ha bez problemu kombajnem o przepuście 8 ton/h? Wtedy to chyba już trzeba mieć jęczmień ozimy, rzepak, pszenice, pszenżyto, kukurydzę... albo niskie plony. Inaczej nie wyobrażam sobie zebrać rzepak i zboża o typowym terminie zbioru w normalnym czasie. Chyba, że ma się kombajnistę i można zając się pozostałymi rzeczami. smile.gif

 

 

zdecydowanie popieram Bobka tym bardziej że kombajnu sie co 5 lat nie zmienia i trzeba też myślec np o tym ze w żniwa kombajn moze ileś czasu stać.

W to że Domi 150 skosi 150ha oczywiście wierze ale nie zaryzykowł bym na te 150ha zakupu tak małej maszynki

 

 

Nie znacie się B) ja znam rolnika który JD 1450 kosi rocznie prawie 600ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Też go znam :) Tyle, że on jeszcze wynajmuje do pomocy New Holland'a :)

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez dj.vadium
      Witam..
       
      Słyszałem coś o nowym modelu claasa ma to być dominator 150N... czy słyszeliście coś o tym..
       
      ma być to zlepek znaych rozwiązań..
       
      Nowa kabina Vista.. zbionik na 4tony, heder 4,5m , bębny od mediona.. a wyglądem zbliżony do Tukano...
       
      Podobno na Polskę mają być puszczone 3 - 4 sztuki..
       
      słyszeliście lub czytaliście o czymś takim..?????
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj