Skocz do zawartości

Zdjęcie

elektryka w MF-ach

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 14:24

elektryka w MF-ach czy macie to samo co ja że "wysiada" elektryka po upływie kilkunastu lat ekspluatacji...chodzi mi o to by sprawdzić czy to jest bardzo częste w tych ciągnikach, bo u znajomych co mają w podobnym roczniku co mój('89) tak sie właśnie dzieje...
a więc jak tam u was??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
elektryka w MF-ach Dzisiaj, 12:06
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 16:03

elektryka w MF-ach U mnie w 255 z elektryki działa tylko klakson :) ale to wina zaniedbania, ciągnik nie jeździ po dorgach publicznych, część elektryki sama pałda, część sie wybebeszyło przy malowaniu. Oczywiście można to wszystko ponaprawiać za grosze ale nie widze u siebie sensu (ale przednie światła i robocze z tyłu to musze zrobić bo czasami w pracy zastaje mnie noc). Włączniki i wskaźniki są ok, trzeba to wszystko popodłączać do tej plątaniny kabli a kable do odbiorników i czujników które nie wiem czy działają. Generalnie gdybym miał to ogarnąć zrobiłbym całkowicie nową instalacje, to nie duży koszt tylko troche pracy. Rocznik '87 intensywnie eksploatowany B)

#3 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:47

elektryka w MF-ach a ja powiem troche z innej beczki:
-kurz
-olej
-temperatura robi swoje

Jeździ się do czasu jak sie moze potem naprawia-ale warto wziąć pod uwagę ze na swiatłach musi się jeździć-drobny remoncik za pare zł...dużżżo lepszy niź mandat -a tu dyskusji niema

#4 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 23:28

elektryka w MF-ach mój ferdek też jest z lat 80-tych,miałem problemy z instalacją ale to był wynik zaniedbania poprzedniego właściciela.przeczyściłem wszystkie kostki i złącza i jest ok.jedyna zmiana jaką zrobiłem to zmieniłem przewód od świateł , który idzie od włącznika do bezpieczników na grubszy bo poprzedni robił się ciepły( z przodu mam lampy od BMW E30 z żarówkami H4,z tyłu halogen roboczy)
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 sierpień 2007 - 10:51

elektryka w MF-ach Chyba najwięcej problemów sprawia umiejscwienie akumulatora. Kto to wymyślił i upchnął baterie przy samej konsoli licznikowej B). Potem te wszystkie opary z aku niszczą całą elektrykę w konsoli.

#6 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 13:11

elektryka w MF-ach Ja tam w moim MF255 już kilka lat temu wywaliłem część kostek... tym bardziej tych od migaczy, bo sie wszystko waliło na głowę... i myślę żeby znów kolejną część wywalić kabli, albo całkowicie przerobić elektrykę, bo jak kolega wspomniał wyżej aku robi swoje B)

#7 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 16:47

elektryka w MF-ach ja u siebie mam akumulator żelowy GNB jak kupiłem traktor stary był do wyrzucenia i znajomy załatwił mi żelowy.Zgadzam się z wami akumulator w tym miejscu to problem ale musimy z tym żyć
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#8 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 19:32

elektryka w MF-ach Albo zmienić kabine na kompfort tam aku jest pod stopniami od lewej strony.

#9 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 20 sierpień 2007 - 19:47

elektryka w MF-ach warto tez powiedzieć ciągnik pracuje nieraz w trudnych warunkach,nic nie jest wieczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 20:20

elektryka w MF-ach ..ja musze zrobić całą elektryke bo w tej chwili mam tylko przednie światła i stacyjke(lampka od ładowania i ciśnienia)
..i chyba nie będe sie bawił w wymiane samych kostek czy tylko ich czyszczenie...bo pewnie jak naprawie jedno to i tak sie okaże że coś innego szwankuje(a musze mieć sprawne wszystkie światła bo jak zaczną sie kopania będe wieczorami z przyczepką pewnie po publicznych z ziemniakami z pola zjeżdzał...
Ktoś robił taką wymiane całej instalacj??
ile to roboty(czy dużo trzeba rozkręcać ?...noi jaki koszt??

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 sierpień 2007 - 22:04

elektryka w MF-ach

Albo zmienić kabine na kompfort tam aku jest pod stopniami od lewej strony.

Tak by było najlepiej B). Ale chyba nie o takie rozwiązanie chodzi. Może ktoś robił jakąś przeróbkę i władował aku w inne miejsce. Ja z wujkiem kombinowałem aby włożyć aku do przodu przy chłodnicy, tak jak jest w 4514, ale tam wcale nie ma miejsca :).

#12 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 18:56

elektryka w MF-ach teraz sobie przypomniałem...>pierwszy orginalny aki coś miał takiego że sie zasiarczał...normalnie wszędzie było pełno tego nalotu...i co chwila nową kleme trzebabyło...:P..a teraz jest ok...nie wiem jaki mam teraz aku(musiałbym specjalnie zaglądać0ale jest dobry suchuteńki czyściuteńki i miodzik ..znaczy jest przykurzony i to nie wąsko :P..ale jest naprawde dobr...kupiony był nie jako "rolniczy"tylko normalnie>do samochodu ma chyba 110ah i coś ponad 600 prąd rozruchowy
a orginalnie to jest trzysta coś....ale z alternatorem nic sie nie dzieje i rozrusznik wpożo więc czemu mam sie męczyć na słabym aku np. zimą..:D

#13 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:52

elektryka w MF-ach

a ja powiem troche z innej beczki:
-kurz
-olej
-temperatura robi swoje

Jeździ się do czasu jak sie moze potem naprawia-ale warto wziąć pod uwagę ze na swiatłach musi się jeździć-drobny remoncik za pare zł...dużżżo lepszy niź mandat -a tu dyskusji niema

zgadzam sie z panem, sam co wymieniałem w moim mf255 to kostki, rozdzielacz i takie tam pierdółki, najczęściej śniedzieje wszystko na kostkach ;)

#14 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 18 maj 2009 - 17:55

elektryka w MF-ach Potrzebuję porady :D ;)

Mój ciągnik nagle zaniemógł. Przyjechałem do domu wszystko było ok. wyłączyłem silnik po ok 5 min. chcę odpalić, przekręcam kluczyk kontrolki się zaświecają i po przełączeniu kluczyka na starter wszystko gaśnie. Pierwsza myśl to klemy na aku, zdjąłem wyczyściłem ale dalej to samo. Dzisiaj wymieniłem automat przy rozruszniku,bo stary czasem niedomagał i sprawdziłem rozrusznik podpinając do samego aku, i działa elegancko. Zmontowałem, ale dalej nic nie pomogło. Po dołożeniu jeszcze jednego akumulatora (czyli dopinam jeszcze jeden 12V aku kablami rozruchowymi) rozrusznik się uruchomi ale nie jest w stanie przekręcić pełnego obrotu wałem i na dodatek strasznie mocno rozgrzewają się te kable, aż pojawia się dym. Co może być?????

PS. 1. przy próbie odpalenia na krótko efekt taki sam, kontrolki gasną a rozrusznik nie kręci.
PS. 2. Obydwa akumulatory są na 1000% sprawne i naładowane.

#15 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:45

elektryka w MF-ach poruszaj puszką od bezpieczników lub kabelkami przy stacyjce, mi też tak się nieraz zdarza
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:50

elektryka w MF-ach Jak są objawy jakichś problemów z elektryką dobrze radze zdejmować klemę na noc, żeby przypadkiem nie mieć pożaru, ja miałem naszczęscie tylko maska i zegary się opaliły, zmieniłem niedowno już 3cią instalację, koszt 180zł ale spokój z elektryką na kilka lat i akumulator tak szybko nie siada, wymieniłem również wszystkei lampy koszt na bazarze 100zł ale jakość porażająco szokująca i adekwatna co do ceny! nie wiem jak długo będzie ale narazie elektryka działa jak w nowym a wszelkiego rodzaju czyszczenie zaśniedziałych przewodów i styków szkoda czasu i nerwów

#17 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 maj 2009 - 13:23

elektryka w MF-ach Problem rozwiązany, winna okazała się stacyjka, która dawała masę na styku gdzie idzie kabel + od rozrusznika. W sumie jak na 88 rocznik to moja pierwsza awaria elektryki w tym ciągniku. Cała instalacja jest w oryginale i nigdy nie było z nią najmniejszych problemów. Ciągnik ma 4,5 tyś mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:13

elektryka w MF-ach Cześć.
Ostatnio wymieniałem akumulator załozyłem drugi przykręciłem osłone i nagle patrze a tu stacyjki od ładowania i cisnienia nagle sie wylaczyly i caly czas nie działaja.Co moze byc przyczyna.
Ps.Wcześniej tylko te dwie sie swiecily.:P Help.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki