Skocz do zawartości

Zdjęcie

bizon vs. zachodnie kombajny

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 13:52

bizon vs. zachodnie kombajny Mam pytanie do byłych posiadaczy bizonów a obecnie kombajnów innych marek jak z waszych doświadczeń wyglada sprawa omłotu zboża, jak na tle konkurencji wypadają nasze polskie bizony. Czy po zmianie kombajnu zauważyliście że w porównaniu ze średnimi zbiorami w poprzednich latach teraz okazało że poprostu zbieracie więcej
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bizon vs. zachodnie kombajny Dzisiaj, 18:57
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:18

bizon vs. zachodnie kombajny Wydaje mi się ze to mi się że to co zostaje na polu to zasługa operatora a nie maszyny.W moim sąsiedztwie jest dominator -chyba 202 i gorzej wygląda jak po rekordzie który kosi w parze z cllasem a gość ma ok. 1000ha i kombajniści przejęci z dawnego pgr mają na sumieniu po pare tyś ha. Bizon dobrze ustawiony nie ma prawa zgubić wiecej jak 2% plonu a to przy 5t onach daje 1 /ha .Niech nikt się nie łudzi że jd czy class są bezstratne.Norma katalogowa dla bizona to 3% ale mozna zejśc dużo niżej .Sugestia że na ścierni się zieleni jest muyna, gdyż siejemy ok. 200kg na ha a taka zielenina po kombajnie jest nie mozliwa -wniosek że dużo mniej gubi jak się sieje.

#3 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:24

bizon vs. zachodnie kombajny Co prawda nie mam doświadczeń z innymi kombajnami niż bizon, ale dołanczam się do powyższej opinni w 80% starty zależą od kombajnisty i nastawów...pola po innych kombajnach podobnie się zielenią jak po bizonach.
Ja bym jedynie widział różnice w trwałosci tych maszyn ale nie zawsze w okolicy wielu rolnikjów rzuciło się na jakieś zachodnie wynalazki a jak sie coś skrzczyło to nie było części, albo były chorendalnie drogie. Jeśli zachodni sprzt to mało używany albo nowy.
No to się narobiło...

#4 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:31

bizon vs. zachodnie kombajny hmm napewno bizon zgubi mniej pszenicy niz np case AF 2388 na rotorach tego jestem pewnien zalezy tez od stanu kombajnu jesli sita sa podziurawione jak ser to zgubisz prawie wszystko ale jak sie doglada sprzentu to powinno byc ok ale najgorzej nie wypada moze co do wydajnosci czolowych pozycji nie zajmuje i napewno tez gubi mniej niz Bs zima przy koszeniu kukurydzy bo wtedy straty sa nawet po 50 % .... nasz pierwszy kombajn to byl bizon a potem to rekordy i nie zauwazyme zeby plony sie zmienialy powiem wiecej nie raz wiekszy plon mialem wiecej na suprze niz na rekordzie zalezy od roslin niema obaw polskie tez jest dobrze
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#5 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 22:09

bizon vs. zachodnie kombajny No tak tyle co AF zgubi tyle co nic w bizonie nawet na paliwo sie nie zwróci i czas,kosiłem CASE AF 2188 idzie super bizon przy nim sie chowa przez 10godzin skosił ponad 30 ha rzepaku.

Pozdrawiam

#6 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 22:36

bizon vs. zachodnie kombajny mateo ale serie Af sa na rotorach i so glownie do kukurydzy przy omlocie zboza gubia ziarno ... a wydajnosc to juz inna sprawa...
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#7 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 22:45

bizon vs. zachodnie kombajny @TomK-co maja dziurawe sita z gubieniem ziarna,jak już to będą szły plewy w zbiornik
to prawda co piszecie że główna sprawa leży w kwestii ustawienia ale jak zboże sypie ponad 5t to sita w bizonie nie dają redę odebrać tego materiału i albo zgubi albo trza jechać bardzo wolno.

#8 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 00:20

bizon vs. zachodnie kombajny Wielkość strat w kombajnach zależy w ogromnym stopniu od umiejętności i chęci operatora. Zachodnie oferują zdecydowanie lepszy komfort i są mniej zawodne ale straty przy dobrych nastawach są porównywalne. Inna sprawa to same ustawienia - po doświadczeniach z zachodnimi kombajnami /były 4 sztuki/ i po Bizonach /7 sztuk/ kombajny ustawiamy zupełnie inaczej i aż mnie korci żeby ustawić tak jakiegoś Bizonka ale wtedy przeszkodą w uzyskiwaniu dobrych wydajności byłby słaby silnik. Co do strat w kombajnach Case AF to rzeczywiście mają taką opinię ale w ilu z nich zasiada za sterami osoba której zależy na minimalizowaniu strat np. właściciel? Kombajny te są bardzo wrażliwe na pewne nastawy i kombajnista przesiadający się z Bizona musi zapomnieć o swoich przyzwyczajeniach. Obecnie posiadamy 2 kombajny AF i w zbożu pracują na usługach wyłącznie u stałych klientów /więcej po prostu nie da się wykosić/.
Początki były jednak bardzo trudne bo jak wytłumaczyć sytuację gdy "doświadczony kombajnista po kursach" w Interhandlerze ustawia kombajn i wraz ze zbiorem wykonuje siew za jednym przejazdem oznajmiając, że Case tak mają bo one amerykańskie są i zapomnieli w nich zamontować wytrząsaczy...
Tragedia i tyle... Ale dociekliwość i wytrwałość procentuje, wypracowaliśmy jak ustawiać te kombajny a nie mówić, że muszą gubić bo tak mają.
Kombajny te niszczą słomę i nie nadają się na bardzo zachwaszczone pola, ale nie mają większych strat niż kombajny z klawiszami /w trudnych warunkach często mają mniejsze/.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#9 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 06:05

bizon vs. zachodnie kombajny zadko zdaza sie zeby ktos dobrze ustawil Kombajn Np u romanowskich to @krzysiek 90 mowil ze jak reportaz byl to przywozili lexioona na pole bo tak im case gubily to nie rozumiem taka wielka firma a mechanicy kombajnu nie umieja ustawic o moim case tez mowil ze napewno gubi a ja mu ze nie gubi bo dobrze ustawiony

no wiec wniosek taki Ze maszyna musi byc dobrze uzytkowana przez operatora gdyby ktos myslal ze " nowy sprzent to sam skosi" to wtedy nie potrzeba by operatora w srodku ale moze powoli oeratorzy beda myslec

A co to Seri Af to przepraszam jestes pierwszym ktory mowi ze nie gubia bo calareszta mi pieprzy ze to amerykansta fuszera a jak widac to oni fuszere odstawiaja:P pozdrawiam

#10 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 09:30

bizon vs. zachodnie kombajny I nie myślcie sobie,że jak się ma masę czujników i sita ustawiane elektrycznie to nie trzeba wychodzić z kombajnu bo na wskaźnikach wszystko w porządku. Już mi taki kit wciskali, kombajn za***prza 7 km/h w zbożu 7-8 t/ha a na wskażnikach ledwie po jednej kresce więc jest ok? To ja sobie wyszedłem i patrzę pod słomę a tam szok! Wszystkie czujniki są kalibrowalne i to operator decyduje jaki poziom strat jest akceptowalny. Innymi słowy, z kombajnu może wylatywać wszystko a wskaźniki pokażą optimum...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 19:55

bizon vs. zachodnie kombajny dzis gadalem z czlowiekiem ktory twierdzil ze Case gubi i bedzie gubic bo Gubi oni probowali raz ustawic i lipa iwec bedzie gubil fajne podejscie i nie do przegadania:P

#12 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:32

bizon vs. zachodnie kombajny Ja posiadam fortschrita E512 i nie narzekam, ale na pewno nie zamienil bym się na bizona.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 20:38

bizon vs. zachodnie kombajny Ja kombajnu nie posiadam ze względu na ilośc ha, ale kosili u mnie rózni ludzie i różne kombajny. Najpierw Biozny ZO-56, potem Rekrdy, Claas Dominator , MDW E512, a teraz MDW E514. I ZO-56 dobrze kosili bo kombajniści SKR, Rekord, to mu rzygalo z tyłu ziarkami dzis ten niebieski rekord kopci tak ze swiata nie widać, jest po prostu nieszanowany. I najlepiej wypadl Dominator, ale teraz kosi tylko MDW E514 i narazie tak bedzie, dobrze znany juz nam i stały pracownik u nas, fakt gubić gubi ale nie tak jak ten rekord. Ja myśle że to zalezy od kombajnisty ale od sprzetu też
Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 13:11

bizon vs. zachodnie kombajny Jesli gubi to trzeba go ustawic....ziarko w klosie zawsze sie zdazy, no ale jesli jest za duzo to trzeba przestawic lub poprostu moze wolniej jechac ;)

#15 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 13:40

bizon vs. zachodnie kombajny W tym roku nasz Bizon nie wytrzymał żniw i skrzywił się wal więc skorzystaliśmy z usług znajomego ze wsi kombajnem Fortschritt e512 w tym kombajnie jest na pewno lepszy przerób dziwi mnie to choć ma silnik o dwa cylindry mniejszy niż w bizonie nawet w gęstym się nie morduje jak bizon ze czasami aż słychać jak ciężko mu jest przerobić to zborze ale znowu Bizon lepiej wymłaca

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 31 sierpień 2008 - 09:30

bizon vs. zachodnie kombajny Inaczej też sprawa wygląda jak jeździ się na usługach a pracuje u siebie. U siebie jednak bardziej starasz się jak kosisz, ja to nawet kilka razy wyskakuje z kombajnu i sprawdzam jak wygląda słoma, co leci do zbiornika i stale robie korekty ustawienia aby było jak najlepiej. Na usługi akurat nie jeżdżę, ale wiem jak robią to moi znajomi- ustawiają kombajn na "oko" mówiąc każdemu, że już mają w małym palcu jak to się robi i wiedzą jak ustawić swój sprzęt na poszczególne zboże. Czasami jak jade przez okolice i widze pola podorane to tam gdzie sypało się za kombajnem to wyrasta taka szczota, że szok!
Jeśli chodzi o porównanie bizona do zachodniego kombajnu to dla mnie dużym udogodnieniem jest to, że w zachodnim sprzęcie (w moim przypadku JD) heder jest mocno wysunięty do przodu i nie trzeba wogole stac przy omłocie. Bizony mają to do siebie, że heder blisko kabiny i czasami kombajnista jest zmuszony do młócenia na tzw. Małysza jak to u mnie we wsi mówią ;).

#17 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 09:43

bizon vs. zachodnie kombajny

Jesli gubi to trzeba go ustawic....ziarko w klosie zawsze sie zdazy, no ale jesli jest za duzo to trzeba przestawic lub poprostu moze wolniej jechac ;)

i jak cepy łyse to też nie ma sie co dziwić że nie domłaca kłosów.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2008 - 13:56

bizon vs. zachodnie kombajny Czujniki to według mojego zdania informator dla operatora kiedy należy skorygować poprzednie ustawienia. Ale to od operatora zależy ile zostanie na polu ;)

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 14:32

bizon vs. zachodnie kombajny Potwierdzę poprzedników, wszystko w rękach operatora i oczywiście stanu sprzętu. Wiadomo jeżeli ktoś chcę w zbiorniku mieć 0 zanieczyszczeń to wtedy straty większe.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 wrzesień 2008 - 20:41

bizon vs. zachodnie kombajny z moich obserwacji wiem tyle że jeśli zboże daje 5-5,5 ton z hektara to bizona można ustawić że nie będzie gubił ale jak daje 7-8 i więcej to nie ma bata musi gubić a szczególnie jak jeszcze jedzie się pod górkę bo sita o powierzchni 2,92 są strasznie małe ale to nie tylko mankament bizona a prawie wszystkich kombajnów konstrukcji lat 60 i 70 bo wtedy plon 6 ton z hektara to był nie osiągalny to po co by mieli dawać większe sita, proste nie te kombajny na taki plon