Skocz do zawartości

Zdjęcie

prace bez obciążników

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 11 marzec 2011 - 21:55

prace bez obciążników w mojej 60 - tce oddaję cały przedni podnośnik bo dla mnie był bez użyteczny (ważył więcej niż obciążniki) był pod całym ciągnikiem , w przodzie miał 2 małe siłowniki , był podłączony pod to wejście gdzie podczepia się wywrotke , według mnie był bez sensu zrobiony , ponieważ jak się go podnosiło (z 20 s.) ale potrafił się naprawde długo opuszczać)
moje pytanie takie: czy jak nie będe miał żadnego dodatkowego obciążenia w przodzie , czy to przeszkadza np. w oraniu (mam dwu skibuwke) ? lub w innych pracach polowych ?
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prace bez obciążników Dzisiaj, 05:55
  •  

#2 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 22:40

prace bez obciążników 360 niema napedu na przednia os wiec nacisk nic nieda, a do prac polowych to niema potrzeby u mnie sieje nawoz bez obciazenia i w siewniku ma 500 kg

#3 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 11:01

prace bez obciążników przeszkadzac może, ale skąd mamy wiedziec ile ważą maszyny które chcesz do niego zaczepic?

KS Falubaz

#4 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 12:29

prace bez obciążników chodzi mi o to że czy może mieć gorszą przyczepność podczas skręcania np. z pół tonową maszyną ?

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 14:42

prace bez obciążników Na pewno skręcanie z uniesioną maszyną będzie mniej efektywne bez balastu niż z. A poza tym faktem to nie przydają się one do niczego innego. Więc spróbuj jak ci pójdą nawroty. Jak dobrze to nic nie zakładaj i tyle.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 15:24

prace bez obciążników dziś przyjechali po ten podnośnik o 7 rano , po śnadaniu wytestowałem go z pełną skrzynią obornika , nie ma dużej różnicy , lecz mała jest

#7 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 16 marzec 2011 - 21:58

prace bez obciążników Lepiej załóż obciążniki bo jak będziesz orał to cie będzie ściągać, u mnie też tak było jak ściągnąłem obciążnik
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#8 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 23:30

prace bez obciążników Przednie obciążniki nie są tak koniecznie. Podczas orki MF 255 u mnie delikanie ściąga i też nie mam obciążników, ale jakoś idzie. Jedynie przy większym opryskiwaczu będzie się lekko kręciło kierownicą (tak jak ze wspomaganiem :lol: ) no i pod podjazdy na wzniesienia może trochę podrywać. Dużo zależy od terenu w jakim pracuje. U mnie było takie jedno pole, gdzie górka była dość spora (niby piach, bo V klasa, ale Mf 255 w 3 skibach w głębokiej orce na full obrotach czuł trochę) to tam przy opryskiwaczu 300l delikatnie podrywało przód.

#9 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 20:11

prace bez obciążników u mnie na polu nie ma żadnych gór , sam równy teren , mam dwu - skibówke , obrsykiwacza nie mam ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 23:37

prace bez obciążników Dwadziescia kilka lat orałem pługiem 3-skibowym 60-tką bez przednich obciążników,jeżeli pług jest dobrze ustawiony to możesz zdjąć ręce z kierownicy i nie ma prawa go sciągać w bok ani napinać łańcuchów.W ogóle z maszynami typowymi do 60-tki nie było większych problemów aczkolwiek z tymi cięższymi trzeba trochę uważać zwłaszcza na drogach publicznych zakrętach, przejazdach przez bruzdy itp.ale za to dużo lżej się kręci i o łożyskach w przednich kołach nie wiedziałem.