Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło turbomatic

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan930

jan930

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:29

sprzęgło turbomatic witam czy ktoś kto urzytkuje ciągnik z takim sprzęgłem może podac mi kilka wskazówek.kupilem fendta 612 ls słuszałem żę mogę nim ruszac z najwyzszego biegu pustym ciągnikiem jadąc regulowac jedynie gazem a pod obciązeniem ruszac z nizszego biegu jak jezdzic z góry na biegach czy one tak samo trzymaja jak ze zwykłym sprzęgłem czy stając pod górę niewybijając biegu bez chamulca ciągnik będzie stal a ruszając wystarczy dodac gazu prosze o podpowiedzi oraz jak konserwowac ten rodzaj sprzęgła z góry dziekuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło turbomatic Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:32

sprzęgło turbomatic sprzęgła się nie konserwuje a te bajery o których piszesz to według uznania to sprzęgło jest ciężko zajezdzić

#3 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:04

sprzęgło turbomatic Ciężko ale da się zajeździć ja w swoim 304 jak go kupiłem to po tygodniu wymieniałem tarczę (nie przez to że dostawał tak po d*pie) został uszkodzony już we francji i taki do polski przyjechał a ja miałem ten niefart i go kupiłem (chodzi mi o niefart z tym sprzęgłem bo po za tym to traktor LALKA)a co do ruszania z najwyższego biegu to mniej więcej można ale bez przesady to nie VARIO sprzęgło z turbomatikiem najgorzej dostaje jak puszczasz powoli sprzęglo i dajesz dużo gazu to wtedy tak samo się zużywa jak i w normalnej 60-tce.Ja osobiście używałem turbomatiku przy przejeżdżaniu przez bruzdy w pracach polowych jeżdzi sie prawie jak automatem tylko że na jednym biegu.

Edytowany przez tomparkiet, 05 maj 2011 - 18:05.

#4 Share lipa1992

lipa1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:13

sprzęgło turbomatic Mam mały problem ze sprzęgłem Turbomatic w ciągniku Fendt Favorit 512. Od pewnego czasu sprzęgło ma duży poślizg nawet przy 1500obr/min zwłaszcza w transporcie na najwyższych biegach. Ciągnik ma 10 500 MTG, niedawno wymieniałem olej w sprzęgle. Co może być przyczyną ślizgającego się sprzęgła?

#5 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:49

sprzęgło turbomatic tarcza do wymiany <_<
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#6 Share lipa1992

lipa1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 08:47

sprzęgło turbomatic Ale która tarcza? BO z tego co się orientuję dwie są w turbomatiku, no i jest jeszcze sprzęgło główne, gdyby ktoś mógł udostępnić jakiś rysunek, schemat, byłbym wdzięczny ;)

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:23

sprzęgło turbomatic Na poczatek trzeba by ustalic ktore sprzeglo sie slizga, jesli glowne to z pewnoscia do wymiany bedzie conajmniej tarcza. Jesli jednak slizga sie sprzeglo Turbomatic to sprawa jest bardziej skomplikowana i kosztowna. Moje pytania: 1. Jaki olej wlales do sprzegla turbo przy wymianie? 2. Jaka ilosc oleju wlales? Pamietaj ze w sprzegle turbomatic trzeba wlac dokladna ilosc oleju, taka jaka jest podana przez producenta...ani mniej...ani wiecej.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#8 Share lipa1992

lipa1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 15:21

sprzęgło turbomatic Wlałem olej zalecany przez producenta (10W) zakupiony od Kobranków, w ilości 8,1 litra (w instrukcji 8,05-8,3). Olej który był dotychczas w sprzęgle był lekko zabrudzony miał charakterystyczny zapach, i było go nieco mniej(ok 7,5l)ciągnik z pewnością nie miał żadnych wycieków, zawsze idealnie suchy od spodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 22:24

sprzęgło turbomatic

Ale która tarcza? BO z tego co się orientuję dwie są w turbomatiku, no i jest jeszcze sprzęgło główne, gdyby ktoś mógł udostępnić jakiś rysunek, schemat, byłbym wdzięczny ;)

W sprzęgle hydrokinetycznym turbomatik nie ma żadnej tarczy:

(...) no i jest jeszcze sprzęgło główne, gdyby ktoś mógł udostępnić jakiś rysunek, schemat, byłbym wdzięczny ;)

Sprzęgło główne... Podpowiedź z mojej strony: sprzęgła głównego jazdy nie szukaj w korpusie łączenia silnik-przekładnia, tam go nie ma.

Edytowany przez Grzesiex, 25 listopad 2011 - 22:29.

#10 Share lipa1992

lipa1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 22:54

sprzęgło turbomatic Zastanawia mnie jednak co jest przyczyną nadmiernego poślizgu? Drugi Fendt Favorit 512 o nieco mniejszym przebiegu 6700 MTG ma zdecydowanie "zrywniejsze" sprzęgło.

#11 Share Thunder

Thunder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:24

sprzęgło turbomatic ja mam problem z Fendt'em 610 ls 82r. wyciek z kratek pod kabiną pomiędzy skrzynia biegów a silnikiem, co to może być?

#12 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:34

sprzęgło turbomatic popatrz w tym miejscu czy nie ma jakiejś uszczelki może puściła i jest wyciek :unsure:
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#13 Share Mariusz4520

Mariusz4520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 maj 2012 - 12:14

sprzęgło turbomatic Ja z mam tez problem ze sprzęgłem. Mam fendt 611 LSA tubomatic i przy puszczaniu sprzęgła działa jak zwykłe sprzęgło czyli szarpie!? co to moze być?
Mówił mi ktoś ze może to być zły stan oleju!? Ale jak dokładniej sprawdzić stan?

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:45

sprzęgło turbomatic A moze by tak zajrzeć do zwykłego suchego sprzegla. Nie koniecznie to wina lezy w hydrokinetycznym sprzegle. Kto rozpolowił raz Fendta(miałem to przyjemnośc, faktycznie przyjemnosc bardzo latwoszło) po rozpołowieniu może zaskoczyc widok jakiś spodek przykręcony do wału korbowego :D To tylko turbomatic cały i tam nie ma zbyt co sie popsuć. rzeba kopać pod kabiną w obudowie skrzyni biegow tam jest to tradycyjne sprzęgło. Zajrzyj tam, u kolegi po wymianie tarczy troche szarpał ale teraz jest ok a oryginalna wytrzymała ponad 10 tyś mTH zadziwiajace zwlaszcza że ma on na sobie ładowacz czołowy odpiety był od założenia dopiero rok temu wiosną do rozpołowienia
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Mariusz4520

Mariusz4520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 maj 2012 - 14:19

sprzęgło turbomatic wiec pewnie przez ten turbomatic wolniej sie zużywało... a co do mojego to ma prawie 9tys. mth i przebieg na 90% realny bo ojciec sam go od rolnika w belgii kupił. A co do tego zwykłego sprzęgła to sprawdze to niedługo (zaczynają sie sianokosy więc teraz nie ma czasu) i zdam relację jak to wygląda. Dzięki!