Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej.

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matiz512

matiz512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:37

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Mam pytanie czy można lać przepalony olej do łańcucha pilarki spalinowej. Ponieważ coraz częściej słysze że wiele ludzi tak robi.Czy ma ktoś może z tym wieksze doświadczenie. a pytam sie ponieważ mam dużo takiego oleju z którym nie mam co zrobić. Do tej pory lałem orginalny olej łańcuchowy i czasami superol. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Dzisiaj, 02:08
  •  

#2 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 marzec 2011 - 19:52

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Lepiej nie, szkoda piły, chyba że chińska z nomi to pal licho. Kiedyś w polskiej pile lałem i chodziła ale potem słabo smarowała bo pompka się zaszajsiła.

#3 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:57

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Ja leje zwykły olej roślinny z biedronki :D I nie ma problemu ze smarowaniem. A dla tych którzy zaraz powiedzą że to niezdrowo dla piły i wogóle to przeczytajcie skład oleju przeznaczonego do tego celu i napewno się zdziwicie 95% olej rzepakowy :blink: Więc po co przepłacać???

#4 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:00

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. do łańcucha ma być czysty, więc przepalony przepuszczony przez dobre sitko może być. pompka uszkadza się od zanieczyszczeń mechanicznych:piasek, opiłki, trociny, itp.

#5 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:20

Ja leje zwykły olej roślinny z biedronki :D I nie ma problemu ze smarowaniem. A dla tych którzy zaraz powiedzą że to niezdrowo dla piły i wogóle to przeczytajcie skład oleju przeznaczonego do tego celu i napewno się zdziwicie 95% olej rzepakowy :blink: Więc po co przepłacać???

Ot faktycznie przepłacanie 5 litrów oleju do łańcucha kosztowało 50 zeta(nie wiem jak teraz) i to przeznaczonego do łańcuchów a ten z biedronki to za ile kupisz? Za 4 zeta litr?
http://allegro.pl/ol...1468464074.html

Edytowany przez damjan15, 11 marzec 2011 - 20:22.

#6 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:30

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Moim zdaniem bzdurą jest lać jakiś olej przepalony, jeśli olej przeznaczony do smarowania łańcucha, biodegradowalny kosztuje 30 lub 35 zł za 5 litrów, kupowałem taki w serwisie Stihl (tak mam piłę stihl) lub Pilar, który na stacji u mnie kosztuje 35 zł.

#7 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:31

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Damjan15 Nie wiem ile dokładnie kosztuje olej roślinny ale nawet jeśli 4zł za litr to Ty płacisz za niby orginał ponad dwa razy tyle... Po co ma na mnie zarabiać producent, pośrednik i jeszcze sklep?

Edytowany przez ozon87, 11 marzec 2011 - 20:32.

#8 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 11 marzec 2011 - 20:38

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Ja do niedawna stosowałem olej przeznaczony do smarowania łańcucha w pilarce ale jakieś parę miesięcy temu przestałem go stosować na rzecz oleju roślinnego . Jedyna różnica jaką zauważyłem to że mi zostaje parę złotych w kieszeni :rolleyes:

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#9 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:44

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Mój tato jest pilarzem i leje superol kupuje ,,luzem`` :rolleyes:

#10 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:45

Damjan15 Nie wiem ile dokładnie kosztuje olej roślinny ale nawet jeśli 4zł za litr to Ty płacisz za niby orginał ponad dwa razy tyle... Po co ma na mnie zarabiać producent, pośrednik i jeszcze sklep?

Jednak i tak wolę zapłacić 50 zeta za oryginał bo to się kupuje raz na no u mnie na dwa lata to wystarcza aż aż :D

Edytowany przez damjan15, 11 marzec 2011 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:45

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Mam Solo 644 i leje do niej olej przepalony z samochodu ale przepalonym bym go nie nazwał jak jest wymieniany co 10tys. km. Piła ma nabite ponad 20 lat i chodzi bez zarzutu i zawsze był lany olej przepracowany, tylko trzeba go przelać przez gęste sitko, ustawiam jeszcze większe smarowanie 1,5:1 tzn. na 1,5 zbiornika paliwa idzie 1 zbiornik oleju, tak dla pewności.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#12 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:46

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. U nas już kilka lat lejemy do stihla przepalony olej ze samochodu z benzyniaka i nie widzę żeby coś się działo, tniemy 20-30 metrów drzewa na rok.

#13 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:10

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. a ja powiem tak przez tegoroczną zimę wypaliłem prawie 100 litrów benzyny w moich trzech piłach i wszystkie chodzą na olejach silnikowych tylko gdy jest naprawdę zimno to stosuje rzadszy olej np. w tym roku to był boksol a tak poza tym to superol i do przody jedynie olej musi być czysty bo inaczej jak pompka dostania jakiegoś syfu to skraca swój żywot i stosunek oleju do paliwa mam 1:1 i od kilkunastu lat spokój także najważniejsze żeby olej był czysty

#14 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 00:50

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. u nas w okolicy pilarze na zrębach biorą przepalony olej od rolników i potrafią tego przelać i 100 litrów w tydzień... także chyba nie jest z tym używanym olejem tak źle ;)

#15 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 12 marzec 2011 - 08:07

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. ja również leje olej przepracowany, ale dolewam tak na 2 litry spalonego z 0,5 oryginalnego, i żadnej różnicy nie widzę, a piła chodzi w sezonie po 7 godz dziennie , żadne opiłki nie mają prawa się dostać do pompki bo jest filterek, polecał bym co jakiś czas dla pewności przedmuchać go

#16 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 12 marzec 2011 - 16:37

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Sory ale nie mam zamiaru kupywac ani oleju do smarowania łancuchow ani oleju roslinnego...za drogo by mnie wyszlo.
Lejemy przepracowany przecedzony i na 1litr wlewamy 50ml ropy żeby był rzadszy. W serwisie powiedzieli mi ze niepowinno sie lac przepracowanego bo dla pompki jest źle, bo jest za gęsty. Róbta co chceta

>>>>>> 

#17 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 20:43

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Kurcze te 6-7zł za BIODEGRADALNY olej go prowadnic to chyba nie tak dużo? Nigdy nie widziałem pilarki która by pracowała profesjonalnie w lesie na przepalonym oleju... U szwagra na serwisie za naprawę pilarki pracującej na przepalonym oleju dolicza się do naprawy 50zł za mycie rąk... :D
@blondyneczek2004 nie wierzę żeby przy mieszance 1:1 jakikolwiek silnik dwusuwowy mógł pracować. Pilarki pracują na mieszance 1:50 albo 1:35.
Przy mieszance 1:1 to byś kolego na ten olej nie zarobił...

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 20:54

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Koledze chyba chodziło że na 1 zbiornik paliwa zużywa 1 zbiornik oleju do smraowania łańcucha.

Edytowany przez asharot, 12 marzec 2011 - 20:55.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:04

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej. Ja leje Pilarol, albo czasem kupię w serwisie Stihla lub husqvarny jakiś co oferują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:18

Koledze chyba chodziło że na 1 zbiornik paliwa zużywa 1 zbiornik oleju do smraowania łańcucha.

No może źle zrozumiałem. Jeśli o to chodziło to zwracam honor... <_<
pozdr