Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wózek zawadza o rame w d 47

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 11 marzec 2011 - 15:13

Wózek zawadza o rame w d 47 Witam. Tak jak w temacie w mojej bardzo wysłuzonej d 47 jest juz troche wygięta rama i jest tak że wózek jak sie skręca zawadza o nią i cięzko chodzi ale mam pomysł jak to naprawić i chce sie was zapytać czy to wypali. Tak więc myslę żeby zrobić tak podniesść rame odjechać przednim wózkiem z obrotnicą i na obrotnicę nałozyć taki pierścień z blachy o grubości 0.5cm o identycznej szerokości i wymiarach jak obrotnica zrobiłbym w tym pierścieniu dziury żeby były w tym samym miejscu co te z obornicy i podjechał pod ramę opuścił skręcił wszystko fajnie tak jak było i wydaje mi sie że było by dobrze bo rama by sie troche podniosła i juz by nie zawadzało co o tym myślicie ??? POZDRO:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wózek zawadza o rame w d 47 Dzisiaj, 04:01
  •  

#2 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 15:37

Wózek zawadza o rame w d 47 obrotnicę kiedyś smarowałeś-to ona jest wyrobiona,i dlatego tak się dzieje-może ją odkręć i zobacz w którym miejscu obrotnica osiada,możesz przesunąć o 180 stopni.

#3 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:39

Wózek zawadza o rame w d 47 Kolego ale ja jasno napisałem że rama jest troche wygięta i zawadza o ten wózek co się skręca a obrotnica jest dobra

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:48

Wózek zawadza o rame w d 47 Według mnie to takie podkładanie to na krótką metę bo zaraz znowu Ci się może zgiąć i znów będzie haczyć. pozatym szkoda blachy bo jak to wytniesz? Najlepiej by było na giętarce płaskownik wygiąć. Ale to koszt. Na moje weź to zrób raz a porządnie czyli trzeba conieco powycinać i na nowo pospawać.

#5 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:55

Wózek zawadza o rame w d 47 Ale co da takie wycinanie i wspawanie. Nie lepiej dac tak jak pisałem taki pierścień z blachy i wszystko zostaje tak jak było tylko że między rama a obrotnicą jest blacha

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:57

Wózek zawadza o rame w d 47 Zrobisz dużo większą przerwę przy okazji wzmocnisz to miejsce. a tak będziesz się bawił z pierścieniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:01

Wózek zawadza o rame w d 47 A apropo wycinania blachy to mam znajomego który ma przyżady do wycięcia takiego pierścienia wiec nie będzie problemu

Ale danie takiego pierścienia wydaje mi się pewniejsze i wiem że w tym nic nie ucierpi. A z tym wycinaniem to zaraz jakies problemy pewnie będą

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:26

Wózek zawadza o rame w d 47 W miarę dokładnie dognie ci pierścień z płaskownika i będziesz miał dystans. Przy okazji sprawdź tą obrotnicę, przesmaruj i przestaw w razie konieczności.

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:49

Wózek zawadza o rame w d 47 gdzie ty masz tą ramę skrzywione że o wózek haczy,jak rama jest pogięta od wywrotu na środku w łuk to wózek powinien przodem w górę zadzierać,a przy skręcie na resorze usiąść-chyba że ją przegiąłeś w świder.

mam doświadczenie w remontach przyczep(zimami usługowo kiedyś się tym bawiłem),zamiast czas tracić na dorabianie pierścienia o mizernej grubości 5mm,wyprostuj ramę(dwa dni spawania i po sprawie)-robisz następująco:unosisz lewarkiem w miejscu przegięcia i kładziesz ładny gruby spaw w dolnej części od wewnątrz,kilkucentymetrowymi odcinkami,spaw jest nieobciążony i jeszcze ściągnie.w ten sposób można wyprostować ze nawet nikt tego nie pozna.nie robisz tego w jednym miejscu tylko w miarę to rozkładasz,no i w kilu miejscach lewarkiem unosisz,w zależności od przegięcia.

nic na siłę-sposobem.pierścień se daruj-prostuj ramę.

roboty pewnie tyle samo a rama będzie prosta.

#10 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 23:50

Wózek zawadza o rame w d 47 @wiesmag dobrze gada spaw ci naprostuje tak samo jak palnik B) dorobisz pierscien a za jakis czas znowu bedzie ocieralo i co kolejny pierscien az przyczepa sie wkoncu zlamie albo z obrotnica wyjedziesz jepiej raz a pozadnie zrobic i przy okazji powzmacniac calosc
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#11 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 08:12

Wózek zawadza o rame w d 47 A może masz po prostu na przodzie opony 9.00 zamiast 8.25?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 08:54

Wózek zawadza o rame w d 47 to ze odkopales stary temat eszcze bym przebolal, ale takie glupoty o oponie nie przepuszcze
co ma szersza opona do wozka?
mozna nawet zalozyc opony 10.00 i nic nie bedzie sie dzialo

Polska B