Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa od babci czy to możlwie ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:42

Dzierżawa od babci czy to możlwie ? Tak jak w temacie. Moja babacia jest juz leciwa jednak nie może (nie wnikam dlaczego) przepisać pola na "spadkobierców".
Obecnie pobiera rentę w wysokości ok 500 zł. na trzy miesiące.
Czy można utworzyć dzierżawę na mnie np. tak bez przepisywania pola by brała całą rentę skoro i tak pracuję na tym polu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa od babci czy to możlwie ? Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 marzec 2011 - 10:04

Dzierżawa od babci czy to możlwie ? Tak, ja mam taką umowe z wujkiem, on bierze rente chorobową w sumie i mamy sporządzoną umowe dzierżawy, na mnie idą dopłaty i ja w sumie to pole obrabiam a on normalnie dostaje pełny wymiar przysądzonej mu renty
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 11 marzec 2011 - 10:06

Dzierżawa od babci czy to możlwie ? Jeżeli chcesz umowę dzierżawy żeby babcia brała rentę ,to musisz napisać umowę zobcą osobą ponieważ w KRUSIE podpisujesz oświadczenie że nie jesteś spokrweniony z osoba od której wydzierzawiasz grunt , więc kombinuj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 marzec 2011 - 10:24

Dzierżawa od babci czy to możlwie ? U mnie przeszło to co ja miałem, wujek z ZUSu rentę ma i może dlatego tak a nie inaczej
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 10:44

Dzierżawa od babci czy to możlwie ? no własnie obca osoba a u mnie to jest pokrewieństwo więc nie przejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:42

Dzierżawa od babci czy to możlwie ? jesteś dla babci tzw. zstępnym( wnuk, pasierb, dziecko), więc taka umowa dzierżawy do celów emerytalnych nie przejdzie. musi to być dzierżawa z osoba obcą.