Polecane posty

Junkers    44

Razem sa 2 bolce(jeden kolek rozprezny i zwykly) i 3 kulki (2 mniejsze i kedna wieksza) jak mnie pamiec nie myli. Tylko trzeba to w odpowiednie 3 dziury powkladac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Mam ten sam problem co kazik8888. Rozebrałem orbitol wszystko uszczelniłem tylko że nie skręca tak jak ma skręcać w lewo. Dochodzi około 3cm do końca siłownika i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wszyscy się rozpisują ale nikt nie pisze, który dokładnie orbitrol ma na myśli. Wiem o 2 rodzajach orbitroli w bizonach. Z 1 kulką i z 3 kulkami (na tym kiedyś za gówniarza poległem). Natomiast ten z 1 kulką udało mi się w  tym tygodniu uszczelnić. Dodam, że mam bardzo małe doświadczenie w tych sprawach. Całe uszczelnienie rozegrało się o założenie nowego simeringa o rozmiarze 25x32x4 za 3 zł. Na razie nie cieknie, koła skręcają prawidłowo. Zobaczymy na jak długo ta moja naprawa pomoże. Jeżeli tylko sezon to zawsze tylko 3 zł zamiast 450zł Jest jeszcze pierścień uszczelniający plastikowy w środku i gumowy na zewnątrz. Ale tego nie udało mi się kupić.

 

Robi się kreskę na obudowie i stara złożyć w ten sam sposób jaki się rozebrało. Kulka pod śrubkę z pręcikiem. Masa filmików w necie jak ludzie robią to w garażach. W trakcie składania straciłem wiarę bo wszystko mi się rozleciało ale efekt jak na razie jest zadowalający. Na wyłączonym silniku kierownicą można zrobić max 1 obrót potem nie drgnie i tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

podepnę się pod temat 

Co może być przyczyną, że przy stojącym nieruchomo kombajnie w prawo można kręcić kierownicą jednym palcem a w lewo  za nic nie można przekręcić (chyba ,że kombajn jedzie )  W tamtym roku  całe żniwa było wszystko ok . 

Orbitrol o ile się nie myle to danfoss 160 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U nas pojawił się ten problem w ciągniku-winny był siłownik a nie orbitrol


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mifalek10    2

Chciałbym podpiąć się pod problem skrętu stojącego w miejscu Bizona. W prawo skręca sie na lajcie w lewo nie da się ukręcić (siłownik nie chce się schować). Podczas jazdy, bądź przy dźwigniętym na lewarku tyle da się kręcić bez problemu.

Siłownik sprawdzony. Przy zmianie przewodów dochodzących do siłownika, kierownicą dało się kręcić w lewo a w prawo nie, ale wiadomo koła kręciły się w prawo a w lewo nie. Filtr oleju hydraulicznego wymieniony. Ole czyściutki.

Co jeszcze mogłoby być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Witam muszę kupić nowy orbitrol do rekorda podpowie mi ktoś jaki wybrać? bo z tego co widzę jest mnóstwo rodzajów a nie do końca się orientuje jaki się sprawdzi najlepiej. Z góry dzięki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Dnia 31.05.2019 o 11:44, mifalek10 napisał:

Chciałbym podpiąć się pod problem skrętu stojącego w miejscu Bizona. W prawo skręca sie na lajcie w lewo nie da się ukręcić (siłownik nie chce się schować). Podczas jazdy, bądź przy dźwigniętym na lewarku tyle da się kręcić bez problemu.

Siłownik sprawdzony. Przy zmianie przewodów dochodzących do siłownika, kierownicą dało się kręcić w lewo a w prawo nie, ale wiadomo koła kręciły się w prawo a w lewo nie. Filtr oleju hydraulicznego wymieniony. Ole czyściutki.

Co jeszcze mogłoby być przyczyną?

Mam to samo u mnie wyprowadziłem bizona po zimie wszystko chodziło dobrze wyciągłem silnik bo wymieniłem pierścienie i panewki po włożeniu nie chce skręcać w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy pod którąś z tych 3 kulek idzie jakaś sprężynka ? I gdzie są znaki do ustawiania bo ja tylko widzę jeden na wałku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez jarx08
      witam mam problem ze wspomaganiem na otbitrolu a mianowicie po odkreceniu przewodu od pompy i podłączeniu wspomaganie działa bardzo słabo dziwnie przerywa na wyłączonym kierownicą obraca się bez żadnego oporu odpowietrzanie  na przewodach nie pomaga
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj