Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Orbitrol

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
25 odpowiedzi na ten temat

#1 michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:04

Orbitrol Mam pytanie czy ktoś wyciągał orbitrol, bo gdzieś od góry leci mi olej nawet teraz jak kombajn jest nie ruszany to kapie. Oringii tam gdzie rurki przechodzą wymieniłem i nic nie pomogło
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Orbitrol Dzisiaj, 17:14
  •  

#2 tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:12

Orbitrol my próbowaliśmy zrobić sami to nowy trzeba było kupić...i lepiej sam się za to nie bierz...
  • 0

#3 yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 783 postów
  • 7665259
  • Zainteresowania:Nie pobieram korzyści majątkowych z gospodarstwa, wszystko co na zdjęciach należy do moich rodziców, więc nie pytajcie co jak i dlaczego bo to nie mój kawałek chleba;)
    Firma Dach System, wykonastwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:59

Orbitrol W Lublinie regenerują takie rzeczy, ojciec jeździł po części do Zwolenia i tam polecali jakąś firme z LBN, więc zastanów sie czy nie warto wysłać go do regeneracji albo znaleźć lepszy orbitrol
  • 0
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 LukiIngenieur

LukiIngenieur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 23:17

Orbitrol We Wrocławiu jest firma co się tym zajmuje koszt około 120zł
  • 0

#5 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 10 marzec 2011 - 23:51

Orbitrol Ciekawe co tam zrobią za te 120zł ?uszczelki? Większość ludzi myli problemy niedomagania regulatora przepływu(zaworu trójdrożnego) z orbitrolem i go rozbierają tym go psując. W orbitrolu oprócz uszczelek nie ma się bardzo co zepsuć chyba że paproch wpadnie. Pomyślcie sami w c362 ostrówkach, maszynach budowlanych orbitrole pracują codziennie od 30 lat i się nie psują a w kombajnie który pracuje 10-20 dni w roku przez 8-15 godz dziennie i sie ma zepsuć? zdarza sie ale w 99.9 % przypadków jest to wina REGULATORA PRZEPŁYWU który daje za mało za dużo lub wogule nie daje oleju na orbitrol tylko go gotuje
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 marzec 2011 - 13:18

Orbitrol Mylisz się kolego "bobytempelton" w kombajnach orbitrole przeciekają i to w wielu przypadkach mowa o kombojnie BIZON gdy byś znał zasadę działania(i uszczelnienia) to byś wiedzial o co chodzi. a cieknie dlatego bo zbiornik z olejem jest wyżej niż cały układ hydrauliczny. w innych maszynach jest inaczej
  • 0

#7 michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:43

Orbitrol więc co proponujecie panowie?
  • 0

#8 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 11 marzec 2011 - 21:39

Orbitrol u mnie lekko się poci od 25 lat czyli nowości kombajnu, jak dotąd wymieniłem raz uszczelki i nigdy nie miałem z nim problemów, a poza tym wg. ciebie 40 litrów leju czyli ok 50kg (troche przesadziłem) umieszczone ok 1m wyżej od orbitrola które daje ciśnienie statyczne ok 5 Pa , powoduje spluwanie uszczelek???? :lol: przecież jak pewnie wiesz zawory redukcyjne w kombajnie ustawione są nawet na 160at, i bez problemów uszczelki wytrzymują. :lol:
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 marzec 2011 - 23:07

Orbitrol Kolego 'bobytempelton'od około 15 lat naprawiam orbitrole i dlatego wiem co piszę w orbitrolu ciśnienie powoduje uszczelnienie jak w niektórych siłownikach lub pompach hydraulicznych dlatego brak ciśnienia jak to określiłeś 5Pa podczas długiego okresu spoczynku powoduje ten przeciek nie mówię o jakimś "spluwaniu uszczelek" tylko o swobodnym wypływie, oczywiscie w niektórych przypadkach. Główną przyczyną jest praca orbitrola w wysokiej temperaturze oleju niekiedy przekraczając wartość dopuszczalną (niski poziom brak chłodzenia)oring który jest odpowiedzialny za uszczelnienie traci swoje właściwości (robi się twardy)i już masz wyciek. Kolega "michasko" wyrażnie napisał że wyciek ma z orbitrola a ty twierdzisz że ma uszkodzony regulator przepływu.ale bez urazy Pozdrawiam.
  • 0

#10 maly28

maly28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 17:46

Orbitrol u mnie tez cieklo i wymieniłem na nowy koszt 1100 zł
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:13

Orbitrol nie lepiej było dać gdzieś gdzie naprawiają takie rzeczy tylko odrazu kupować nowy. Mi naprawili za 100zł
  • 0

#12 roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:08

Orbitrol

Ciekawe co tam zrobią za te 120zł ?uszczelki? Większość ludzi myli problemy niedomagania regulatora przepływu(zaworu trójdrożnego) z orbitrolem i go rozbierają tym go psując. W orbitrolu oprócz uszczelek nie ma się bardzo co zepsuć chyba że paproch wpadnie. Pomyślcie sami w c362 ostrówkach, maszynach budowlanych orbitrole pracują codziennie od 30 lat i się nie psują a w kombajnie który pracuje 10-20 dni w roku przez 8-15 godz dziennie i sie ma zepsuć? zdarza sie ale w 99.9 % przypadków jest to wina REGULATORA PRZEPŁYWU który daje za mało za dużo lub wogule nie daje oleju na orbitrol tylko go gotuje

Gdzie w Z058 jest regulator przepływu, bo temat jest o tym kombajnie.
  • 0

#13 wodzu_33

wodzu_33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • 3710267

Napisany 31 marzec 2011 - 19:51

Orbitrol ja tam sam zrobiłem fakt ze jak pierwszy raz założyłem po rozebraniu to szarpało kierownicą, ale jeszcze raz go na warsztat i po dokładnym złożeniu po znakach jeździ do tej pory po co nowy jak można stary uszczelnic :D:D:D:D:
  • 0

#14 ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 08:49

Orbitrol to ja ci swoj wysle jak taki mechanik jestes złozysz mi go bo sie rozsypał ok? ile chcesz? ja załozyłem z MTZa cena ok 600zł kilka lat temu tylko niepasowyały gwinty to załozyłem redukcje i smiga
  • 0
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#15 roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:08

Orbitrol http://www.sauer-dan...re/520l0066.pdf
  • 0

#16 Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:15

Orbitrol We wsi Tuchola robią nowe orbitrole i regenerują. Mój znajomy zawozi swój i oddaje do regeneracji, a bierze inny po regeneracji.
  • 0

#17 jaco7394

jaco7394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 21:52

Orbitrol orbitrol mozna samemu uszczelnic i czesto sie to udaje tylko trzeba poszukac w nim znaki i przu skladanu nalezy ustawic ten tryb na znaki
  • 0

#18 adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 październik 2011 - 10:39

Orbitrol

Mam pytanie czy ktoś wyciągał orbitrol, bo gdzieś od góry leci mi olej nawet teraz jak kombajn jest nie ruszany to kapie. Oringii tam gdzie rurki przechodzą wymieniłem i nic nie pomogło

W każdym bizonie zawsze sie leje olej z orbitrola...
  • 0

#19 kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:35

Orbitrol witam.mam problem w rekordzie z ukladem kierowniczym.
problem polega na tym iz kola skrecaja sie tylko w prawa strone bez problemowo a w lewa strone nie da rady...nie idzie ukrecic!
wszystko bylo juz sprawdzone w zakladzie hydrauliki tzn orbitol pompa silownik, twierdza ze wszystko jest sprawne.
zwrotnice nie zatarte chodza lekko byly sprawdzone po zdjeciu silownika.
i teraz jest tak ze gdy zalze tyl kombajnu na lewarku to kola skrecaja sie w 2 strony bez zadnych oporów.gdy kombajn stoi normalnie w lewą strone nie da rady skrecic...
coz to moze byc za przyczyna???
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów