Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 12:24

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Dobra, teraz tak spróbuję. Potrzebna jest tylko cierpliwość :D Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Dzisiaj, 14:59
  •  

#42 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 maj 2009 - 08:53

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Ja to wziąłem kawałek druta i zrobiłem taki haczyk. Zaczepiłem za ten mechanizm i wsuwałem powoli elektromagnes. Weszło od razu. A miałem jeszcze te utrudnienie że rozrusznika nie wykręcałem bo mi się nie chciało ;) .

#43 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 06 maj 2009 - 14:59

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość

W odwrotnej kolejności niż przy demontażu. ;) A tak poważnie to do składania najlepiej użyć dwuramiennego ściągacza do łożysk. Dociska się nim pierścień oporowy do pierścienia sprężystego (oczywiście oba pierścienie muszą być założone na wirniku, ale o tym chyba nie muszę przypominać), a następnie ściska się pierścień sprężysty kombinerkami tak aby wskoczył on w podtoczenie w pierścieniu oporowym. Oto cała filozofia. Trochę się pomęczysz jeżeli nigdy nie robiłeś tego typu naprawy, ale dasz radę to złożyć.

robic to robiłem :P ale w starym rozruszniku lekko młotkiem i juz , a wtym było gorzej , ale sciągacz i delikatnie młoteczkiem i poszło, działa:) dzięki za rady

#44 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 20:46

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Mam problem z rozrusznikiem. Mianowicie jak odpalam i puszcze przuisk startera to rozrusznik nie przestaje sie krecic i kreci sie dopoki silnik nie odpali. Rozrusznik byl u 2 elektrykow.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#45 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:14

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Sprawdzali włącznik elektromagnetyczny?

#46 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:31

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Tak jak kolega @zorzyk2 podejrzewam włącznik elektromagnetyczny. Czasami "sklejają" się w nim styki. Wymiana elektromagnesu powinna pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 08:56

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Wiem że 1 wymienil szcotki i tulejki.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 czerwiec 2009 - 09:36

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Możliwe jest też, że przyczyna leży poza samym rozrusznikiem. Może przycisk włączający rozrusznik jest wadliwy. Proponuję sprawdzić część instalacji odpowiedzialną za włączanie rozrusznika. Jeżeli to nie pomoże, pozostaje wymiana włącznika elektromagnetycznego.

#49 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:23

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Szczotki i tulejki nie mają związku z objawem pracy rozrusznika po puszczeniu przycisku "start". Nie wiem jak jest wykonany ten włącznik, bo niektóre można rozkręcić i rozlutować, a potem przeszlifować zworę i złożyć. Doraźnie pomaga uderzenie młotkiem w rozrusznik.

#50 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:59

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Włącznik ok. Lączyłem kable na krótko i to samo bylo.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 19:28

Rozrusznik-nie działa i mamy już wszystkiego dość Jeśli łączysz na krótko, to zwora i tak zwiera, bo inaczej zębatki nie wysunie. Spodziewałem się niższej ceny, może na Elewatorskiej będzie taniej.