Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ??

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid12345

Dawid12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 08:53

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Co z nią zrobić spróbować może zdoić ją?? :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Dzisiaj, 23:59
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 10 marzec 2011 - 08:56

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? W żadnym wypadku.Obserwuj.

#3 Share Dawid12345

Dawid12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 09:04

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? no ale już miałem taką jałówkę no i teraz ma też krzywe wymię a już dwa miesiące temu się ocieliła ! wiem że stało się to przez to że któraś musiała ją ssać jak była mniejsza,więc nie wiem co teraz zrobić :mellow:

#4 Share suniva

suniva

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 09:15

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? To ja też mam pytanie w sprawie jałówki.

Jałowka termin wyciełenia wielkanoc ,z tylnych ćwiartek leci jej samoistni mleko,wymie miękie bez oznak zapalenia ani opuchlizny.
Narazie opserwuje przy jakichkolwiek zmianach będe zdająć. Czy miał ktoś podobny przypadek?

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 10 marzec 2011 - 10:01

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Dawid, wymie jest opuchnięte, w zależności od tego jak ona sie położy to krzywizna zmieniać sie będzie więc Ty sie niczym nie przejmuj:) chyba że tak jak kolega wyżej wspomniał-coś ją wydoiło. @suniva u mnie krowy mleko wyduszają sobie podczas leżenia ale nigdy jałówka, chyba że już na wycieleniu jest to zdarzy sie jak ma duży wymie
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share Dawid12345

Dawid12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:54

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? zobaczymy co będzie dalej :huh:

#7 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 10 marzec 2011 - 11:04

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Tak jak @yahooo777 mówi- leży i wymię się odkształca....chyba, że przez długi czas ma np. mniejszą którąś z ćwiartek albo dwie- wówczas albo w nich gruczoły mleka nie produkują, albo "cosik" ją poddaja. Jednak stawiał na to, że wymię zmienia kształt w zależności jak jałówka się położy.

#8 Share Dawid12345

Dawid12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 11:47

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? No ale raz już miałem taką jałówkę no i do dzisiaj ma takie wymię a mleka licho co daje , na jeden udój może 10,góra 12 litrów :( :huh: więc nie wiem co z nią robić :( Może jakąś tubkę jej podać ? sam już nie wiem ! :(

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 10 marzec 2011 - 12:02

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? 10-12 litrów z udoju to nie jest jeszcze tragedia wg mnie, może ona po prostu tyle ma dawać
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#10 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:14

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? też miałem sytuacje jak kolega wyżej napisał że mleko leciało jałówkom nie zacielonym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 11 marzec 2011 - 09:23

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Może też doić się sama.Bywają takie historie.Pomaluj jej tego strzyka np. tuszem lub atramentem i zobacz potem,czy ktoś nie ma brudnego pyska :)))

#12 Share Dawid12345

Dawid12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:42

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Średnio nie schodziły mi poniżej 15 litrów ;) zobaczymy co będzie dalej :unsure: jakoś dam rade !

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:01

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? najwieksza głupota zdoić jałówkę lub krowę przed wycieleniem ! a co do kształtu wymienia to tak samo jak Ci się w majtkach ułoży albo kobiecie w biustonoszu:)
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#14 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 09:48

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? macie jakiś sposób żeby zmusić krowę do kładzenia na drugą stronę?jałówka cięgle leży na jednej stronie, nabiera teraz wymienia i jej się zniekształciło, prawe ćwiartki ma dużo większe od lewych. Można ją nauczyć żeby leżała raz na jednej raz na drugiej stronie?

#15 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:00

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Jałówka nie stoi przypadkiem przy ścianie?

#16 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:02

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ??

najwieksza głupota zdoić jałówkę lub krowę przed wycieleniem ! a co do kształtu wymienia to tak samo jak Ci się w majtkach ułoży albo kobiecie w biustonoszu:)

Nie koniecznie kolego, u mnie miała zapalenie na jedna ćwiartkę, zdoiłem do pusta, wpuściłem antybiotyk. Po ocieleniu mleko jak ta lala, krowa uratowana a tak to mogło inaczej się po toczyć ;)

#17 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 15:47

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? nie, nie stoi przy ścianie. Przewiązałam jej łańcuch, tak żeby musiała się położyć na drugą, postała tak jeden dzień i się nauczyła:)za tydzień się cieli, trzymajcie kciuki:)

#18 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2012 - 17:08

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:30.

#19 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:34

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? oczywiście, że tak... tylko normalnie krowa kładzie sie raz na jedną raz na drugą i równomiernie "wypycha" wymię. Miałam rok temu przypadek ze starą krową, która przed wycieleniem kładła się na jedną stronę tylko, może tak jej było wygodnie ze względu na płód, nie ważne. Skończyło się to tak, że do teraz ma krzywe wymię, co strasznie utrudnia dój. Nie chciałabym zmarnować jałówki przez takie coś. Teraz jest już ok:)
ja nie wiem, mi tam się nic nie zniekształca jak leże:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:26

Jałówka wysoko cielna na krzywe wymię co robić ?? Jeśli chodzi o krowę to tak jest ale co do jałówki to się z wami nie zgodzę bo już kilka razy miałem przypadek , że jałówkę np w 8 miesiącu cielności bierze zapalenie i jeżeli w czas dostanie trafny antybiotyk to będzie dobrze a jedna przegapiłem i teraz ma z tyłu tylko jedną ćwiartkę ;/