Skocz do zawartości

Zdjęcie

kubota L5040

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share volkov

volkov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 00:36

kubota L5040 L 5040 jest dość lekki ( 1750 + obciążniki) Farmtrac o którym piszesz waży 3 tony netto, nie wspomnę o oponach które przy farmtracu są potężne, owszem, przyczepa 5 ton to nie to samo co 20 jednak jeśli ktoś chce mieć ciągnik do ciężkiej przyczepy to ta Kubota jest moim zdaniem za lekka, dodatkowo ma wąskie opony 28x13,6 w przekroju okrągłe co jeszcze bardziej zmniejsza przyczepność do podłoża. Do przyczepy, do orki i i innych prac tego typu powinien być sprzęt cięższy. L 5040 to lekki traktorek do lekkich prac, a to że ma silnik 51 KM to daje mu zapas mocy i zapewnia dłuższą żywotność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kubota L5040 Dzisiaj, 21:17
  •  

#42 Share piter184

piter184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 13:36

kubota L5040 Witam. Koledzy, czy wiecie coś o planach Kuboty PL na ten rok na temat wprowadzenia nowych maszyn w zakresie mocy 47-57KM?

Wiem, że na rynku amerykańskim i Kanadyjskim już jakiś czas temu pojawiła się seria 60 takich traktorów. (link poniżej)
http://www.kubota.com/product/brochures/L60/L60.pdf
Dla mnie o wiele atrakcyjniej wyglądają, i co najważniejsze kabina seryjna. Ja dla siebie poszukuję do zastosowania w sadzie. Na dzień dzisiejszy padło na model l5040+ kabina naglak.
Nie chciałbym aby 3 miesiące po zakupie okazało się że wchodzi nowy model:/ Stąd moje pytanie, może ktoś tutaj będzie coś wiedział. Dealerzy odradzają czekanie i nabierają wody w usta przy pytaniu o plany co do nowych modeli. W końcu l5040 nie jest nową koncepcją/konstrukcją.

Pozdrawiam.

#43 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:18

kubota L5040 Dealerzy namawiają do kupna niby nic nie wiedzą na temat nowych modeli a okaże się że jak kupisz ciągnik to pewnie niedługo wejdą nowe modele ale najpierw starsze muszą sprzedać. Taka już polityka

#44 Share Benito

Benito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:50

kubota L5040 Kubota L5040 nie nadaje się do sadu z wielu przyczyn. Ciągnik po maksymalnym zwężeniu ma ok 150 cm szerokości. Żaden rewelacyjny wynik jeżeli wziąć pod uwagę, że ma pracować w sadzie. Wnętrze też nie grzeszy ergonomią.
Dźwignia zmiany biegów po lewej stronie, natomiast kierunkowskazy są zmieniane dźwignią przy kierownicy, ale po jej prawej stronie.
Kabina polska nie należy do najszczelniejszych, co przy oprsykach powoduje dostawanie się środków ochrony do kabiny. Brak jakich kolwiek filtrów, nie wspominając o węglowych, ale nawet ich zastosowanie nie pomogło by, bo kabina do najszczelniejszych raczej nie należy, do tego jest głośna.
Fajnie też zlokalizowano system załączania napędu. Dźwignia jest umieszczona po lewej stronie i po pewnym czasie eksploatacji sama załącza napęd w czasie jazdy ponieważ opada pod własnym ciężarem. O skutkach takiego działania przy dużej prędkości raczej nie trzeba mówić.
Skrzynia biegów ma 16 przełożeń i fajnie, tylko 8 z nich to pełzaki!
W optymalnym zakresie mamy zatem 8 biegów do jazdy.
Sukces tego modelu polega tylko na niewiedzy potencjalnych użytkowników, bo nawet taki podnośnik w kubocie nie ma regulacji pozycyjnej i siłowej, tylko działa jednostronnie.
Podejrzewam, że o tych rzeczach handlowcy od kuboty swoim klientom raczej nie mówili.

Edytowany przez Benito, 07 luty 2014 - 19:53.

#45 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:31

kubota L5040 To raz a dwa, że większość marek traktuje segment sadowników nie specjalnie. Koncentrują się na większych ciągnikach bo można więcej zarobić.
Kubota ma wiele takich ukrytych oszczędności jak ten podnośnik. Mechanizmy są wykonane po najniższej lini oporu. Na co nie wielu zwraca uwagę. Liczy się to, że jest japońska i napewno się nie popsuje. W szczegóły techniczne nie wielu wnika.

#46 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 08 luty 2014 - 06:18

kubota L5040 Czegoś tu nie rozumiem . Nie traktujcie użytkowników Kubot za przeproszeniem jako gł...pków. Każdy chyba ma priorytety przy zakupie i stwierdza co mu jest do pracy potrzebne, jakie ciągniczek ma mieć wyposażenie. Kubota ma być z założenia jak najprotszym ciągnikiem służącym do pracy i dlatego jest zrobiona po najniższej linii oporu. Ma być za to niezawodna i prosta w eksploatacji oraz w naprawie.
Jeżeli komuś się nie podoba kabina, podnośniki, silnik czy skrzynia niech zainwestuje w co innego. Proste jak drut.

Edytowany przez krowka62, 08 luty 2014 - 06:20.

#47 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2014 - 08:39

kubota L5040 Nie wszyscy się muszą na tym tak dobrze znać. To, że ktoś się tym nie interesuje, nie ma na to czasu itd nie znaczy, że jest głupkiem. Przynajmniej według mnie. Wiele osób interesuje tylko to aby ciągnik działał. Dostają instrukcje maszyny gdzie np piszą, że nalezy pracować z pozycją siłową czy pływającą. Ustawiają maszynę i jadą. Pozycje siłową pływającą i mieszaną miał już c 360 dziesiątki lat temu. Nie mówię o mf ie w którym wynaleziono 3 punktowy układ zawieszania.
Taki podnośnik o jednostronnym działaniu to sobie ludzie montują w konstrukcjach sam. Ale dla laika podnośnik jest i podnosi. Mechanizm z lsd jest gorszy od blokady załączonej hydraulicznie. Ale laik słyszy, że jest blokada więc ok. Niska cena przyciąga klienta. A handlowiec o takich smaczkach nie informuje. Nikt tu nikogo głupkiem nie nazywa. A że ciągniki kuboty odstają konstrukcyjnie w wielu miejscach od europejskiej czołówki nie ma się co denerwować tak poprostu jest. Za to cena jest niska. A użytkownik po czasie pogodzi się z niedogodnościami, które wyjdą w trakcie pracy.

#48 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:10

kubota L5040 211 osób kupiło w tamtym roku L5040 - był trzecim najlepiej sprzedającym się ciągnikiem w kraju w 2013. Widocznie wszyscy zostali nabici w butelkę kupując traktor odstający od europejskiej czołówki.

#49 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:46

kubota L5040 Jedni wiedzieli lepiej co kupują ini mniej. Sadowników wielkiego wyboru nie ma tym bardziej jeśli chodzi o ceny to ludzie kupują.

#50 Share dawi321

dawi321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2014 - 12:02

kubota L5040 panowie posiada kubota takie cos jak blokowanie ramion podnosnikow tych z tylu ? bo w moim egzemplarzu toto :) sie podnosi i nie wiem jak zablokowac moze ktos cos wie na ten temat:)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Przemoo0

Przemoo0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:56

kubota L5040 U mnie spalanie w opryskiwaczu 3L/h oczywiście L5040

#52 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:16

kubota L5040 A na 1ha ile wychodzi?

#53 Share Przemoo0

Przemoo0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 październik 2014 - 18:48

kubota L5040

L5040 przy oponach 340 ma 142cm szerokości, zakładając węższe opony mozna zejśc o pare centymetrów. Sprawdzi się w sadownictwie.

#54 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 23:21

kubota L5040

mam kubote L5030 jest z 2007r,prawie 3tys mtg,i zadnej usterki w czasie eksploatacji:D

#55 Share volkov

volkov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 luty 2015 - 22:42

kubota L5040

Kubota L5040 jest ciągnikiem prostym jak budowa cepa, to prawda, i właśnie dlatego się nie psuje, jeśli ktoś szuka gadżetów to ma pod dostatkiem włoszczyzny która rozlatuje się po pierwszym roku.

znalazłem na tym forum informację  że dźwignia załączania przedniego napędu opada pod własnym ciężarem - xD bzdury. Pracuje tym ciągnikiem od 2009 roku i jestem pod wrażeniem jakości materiałów i bezawaryjności. Siedziałem w różnych ciągnikach, niebieskich, zielonych, srebrnych... żaden z nich nie dorównuje mu jakością wykonania. Spalanie jest bezkonkurencyjne, od 2 do 3 litrów.

Czepianie się że czegoś tam nie ma i porównywanie do włoszczyzny to nieporozumienie 

#56 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 16 luty 2015 - 22:59

kubota L5040

Zdarzały się przypadki samowolnego załączania przedniego napędu ale obecnie montujemy takie plastikowe ograniczniki z dwoma położeniami więc problem jest rozwiązany.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#57 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 maj 2015 - 12:20

kubota L5040

panowie posiada kubota takie cos jak blokowanie ramion podnosnikow tych z tylu ? bo w moim egzemplarzu toto :) sie podnosi i nie wiem jak zablokowac moze ktos cos wie na ten temat:)?

Pod fotelem masz przekretło, ktore blokuje opadanie tylnich ramion. Ciagnik lekki, bardzo zwrotny!!! prosty w budowie, do przelaczania biegow mozna sie nauczyc, do kierunkowskazow tez. W standardzie z tylu jest tuz I kategorii wiec albo trzeba jakies przejsciowki albo uciac i zalozyc tuz II kategorii. Niskie spalanie naped na przod, wiec jezeli ktos chce zamienic np c-360 na l5040 to bedzie super zadowolony, kabina fakt polska konstrukcja do najlepszych nie nalezy. W tej chwili sam sie zastanawiam nad jeszcze jedna l5040 ale bez kabiny cena okolo 72tys netto, z kabina i klima 82 netto, prawdziwy sadownik np 7040n okolo 130netto mccormick F80 125 netto, wiec roznica jest okolo 42tys netto wiecej. Tearaz w malej kubocie nie ma EGR w duzej jest (mam focusa z egr i wiecej tego błedu juz nie chce popelniac). Kazdy musi wiedziec do czego ma uzywac ciagnik bo 5040 opryskiwacz uciagnie, talerzowe, bronki mniejsza kosiarke itd, a jezdzic ciagnikiem o 50tys brutto drozszym tylko po to aby miec zapas mocy to bezsens, przeglady tez kosztuja, naprawy, wieksze spalanie itd.

#58 Share Tomaszek8504

Tomaszek8504

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 22:42

kubota L5040

Witam Użytkuje Kubotke od 3 lat 600 godzin. Jestem bardzo zadowolony z tego ciągniczka, do ogrodu idealny a takze do wszelkich prac polowych, jest to ciagnik bardzo uniwersalny, ma duzy przeswit co mu daje spora przewage nad typowymi sadownikami, wjezdczam nim wszedzie i nie musze sie bac ze cos zachaczy od spodu. Wykosiłem nią rozdrabniaczem takie góry ze kazdy sie dziwil jak to bylo mozliwe tak waskim i wysokim ciagnikiem, wbrew pozorom wcale nie tak latwo sie przewraca. W czasie tego koszenia powstala nietypowa awaria dla tego modelu otóz urwalem prawe ciegno podnosnika, dealer nigdy sie z czyms takim nie spotkal, nowego nie mieli wiec tata pospawal to i trzyma juz 1,5 roku. Mam 15 ha i drugi ciagnik Zetor 6245, który tylko stoi i odpalany jest na orke zimową, reszte sprawniej i szybciej robi Kubota oszczedzajac paliwo. Wywoże nią tez zboże przyczepa d47 10km gorzystej drogi. Gdy na przyczepie 4.5tony jeczmienia nie musze uzywac hamulca przyczepy (mam hydlauliczny) Ciagnik hamuje na 4 kola i to wystarcza. Tą trase jadę 27minut i spalam 3litry paliwa, powrot 22minuty i 2litry (mam w niej założony licznik paliwa) W lekkich pracach spala nawet 1.5 litra na h a w ciezkich np talerzowka, struna czy pług do 5litrow na h. Najwiecej mi spalila jak kosilem rozdrabniaczem bardzo wysokie chwasty siegajace po dach, bieg 4 terenowy miejscami 3 i 2 i 2000-2500obr silnika a i tak dusilo, wtedy poszło 5,92l na godz

Polecam Ciągniczek, Myślę że lepszego za te pieniądze się nie kupi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 październik 2016 - 19:42

kubota L5040

Witam. L5040 pociagnie na ziemiach lekkich brone aktywna z walem strunowym szerokosci 250cm?

Przymierzam sie do zakupu tej brony... ocencie jej wartosc.862525682_v0_3.jpg