Skocz do zawartości

Zdjęcie

kubota L5040

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukgro

lukgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:39

kubota L5040 Witam kolegów interesuje mnie ciągnik Kubota l5040 . prosił bym o jakieś spostrzeżenia na temat tego ciągnika wady , zalety . Z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kubota L5040 Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:02

kubota L5040 Kolego z tego co wiem to bardzo oszczędne ciągniki a zarazem bardzo proste w swojej budowie dzięki czemu są zarazem niezawodne

#3 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:06

kubota L5040 Ilu cylindrowy silnik jest w L5040 3 czy 4 i jaka pojemność?
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#4 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:07

kubota L5040 Kolego to jest orginalny silnik Kuboty 4 cylindrowy o pojemności 2400 cm3 a mocy 51KM

#5 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:15

kubota L5040 Zaczep tylny w standardzie jest tylko dolny? Za transportowy do przyczep trzeba dopłacać tak?

#6 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:21

kubota L5040 Nie wiem koloego ile kosztuje zaczep ale wiem że ma rewers w standardzie mechaniczny bo mechniczny ale jest to fajna rzecz przy pracy z turem

#7 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 09:15

kubota L5040 Tylny zaczep górny transportowy kosztuje podobno 3300 zł Netto. Ciągnik naprawdę godny polecenia

Edytowany przez razor275, 30 marzec 2012 - 09:18.
Cytowanie poprzedniego posta

#8 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 31 marzec 2012 - 09:00

kubota L5040 Sylwek a dlaczego godny polecenia, czy jeździłeś tym traktorem, nadajesz jak sprzedawca.
Ciągnik owszem japoński, zwrotny, mało pali, mechanika, WOM załączany elektrycznie. Raczej do sadownictwa lub komunalki. Piękna praca silnika podczas przyśpieszania. Wady albo niedoróbki: tylny TUZ kat 1, brak regulacji rozstawu przednich kół (trzeba kombinować z felgami lub tulejami dystansowymi), fotel dosłownie leży na dźwigniach reduktora. No i teraz stwierdzenie, że jest godny polecenia. Opisy są w internecie pod "hasłem traktory Kubota japońska jakość" :)

Edytowany przez Marcin91, 31 marzec 2012 - 11:10.

#9 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 08:32

kubota L5040

Sylwek a dlaczego godny polecenia, czy jeździłeś tym traktorem, nadajesz jak sprzedawca.
Ciągnik owszem japoński, zwrotny, mało pali, mechanika, WOM załączany elektrycznie. Raczej do sadownictwa lub komunalki. Piękna praca silnika podczas przyśpieszania. Wady albo niedoróbki: tylny TUZ kat 1, brak regulacji rozstawu przednich kół (trzeba kombinować z felgami lub tulejami dystansowymi), fotel dosłownie leży na dźwigniach reduktora. No i teraz stwierdzenie, że jest godny polecenia. Opisy są w internecie pod "hasłem traktory Kubota japońska jakość" :)

Krzysztofie mój wuj jest użytkownikiem. Posiada 20 ha sadu, właściciel dwóch maszyn marki Kubota M7040N i L5040 . Piszę ,że godny polecenia ponieważ ciągnik jest nie samowicie zwrotny, bardzo mało pali i jest bardzo silny. Często jeżdże tym ciągnikiem i w pracy w sadzie jest rewelacyjny. Minusem jest polska kabina, aczkolwiek cena w 2011 była naprawdę atrakcyjna około 98000 brutto

#10 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 08:46

kubota L5040 Znajomy ma M7040 i w pracy z ładowaczem czołowym pali 2,5l-2,7l na godzinę. Mówi że w lekkich pracach chodzi praktycznie na oparach. Fakt jest też taki że przesiadł się z MTZ 82. Więc niema się co dziwić że ją tak chwali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 13:07

kubota L5040 Kubota ma w czerwcu promocję na model L5040:

Wybierz model L5040, a zapłacisz 1500 PLN mniej - teraz ten ciągnik kosztuje tylko 76 500 PLN netto. To się nazywa świetna oferta: zapłacisz mniej, a dostaniesz więcej, bo materiały do pierwszego przeglądu otrzymasz od nas gratis.

Pamiętaj, że masz czas tylko do końca czerwca. Skorzystaj z tej wyjątkowej promocji i poznaj japońską jakość! O szczegóły pytaj Dilerów Kubota. Listę punktów sprzedaży ciągników rolniczych marki Kubota w całej Polsce znajdziesz na www.traktorykubota.pl

#12 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 30 październik 2012 - 15:47

kubota L5040 Jest już jakis użytkownik L5040? Jak ona się sprawuje? W szczegolnosci z ładowaczem czołowym.

#13 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 październik 2012 - 20:05

kubota L5040 Jeździłem tym i powiem tyle że do sadu, koszenia trawników i innych takich prac to może ok ale do cięższych prac to odpada.
Ładowacz do niego to nieporozumienie, ciągnik mały , wąski czyli niewielki ładunek podniesie a przy większym to już strach pracować nim. Cena jeszcze bardziej śmieszna w porównaniu do tego co może zaoferować taka mała maszyna.

#14 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 30 październik 2012 - 21:46

kubota L5040 Czyli lepiej nada się M6040? Tylko że gabarytowo już jest dużo większa i nie wszędzie wjedzie.

#15 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 październik 2012 - 10:04

kubota L5040 Tych ciągników nawet nie da się porównać. Widziałeś ta L na żywo? Do ładowacza bez porównania lepsza będzie 6040,. Ta L w porównaniu do M to zupełnie mały ciągnik. Moim zdaniem nie pakuj się w ta L bo jak za te pieniądze to nie jest tego watra. M6040 jest bardzo zwinna tylko trochę może wysoka jest.
Jeśli ci zależy na małym to sprawdź sobie NH T4020, ciągnik bardzo niski i dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach. On jest obniżony w ten sposób że nie ma równej podłogi tylko taka jak w C-360 np. Warty zobaczenia i sprawdzenia moim zdaniem. Tylko nie wiem jak jest z produkcja modelu tego, bo NH wprowadza jakieś zmiany.
Tak z ciekawości to ile teraz za M6040 cenią?

#16 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:27

kubota L5040 Nie wiem ile aktualnie cenią M6040. Generalnie chodzi mi o ciągnik który mógłby z powodzeniem zastąpić C330 a nawet C 360 3P. (wysiew nawozu, opryskiwacz,brona ,siewnik itp.)

#17 Share riderNIKO

riderNIKO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:21

kubota L5040 Witam,
Pewno już powoli stary temat ale myślę ze to dobrze,mam nadzieje ze to ktoś przeczyta:)jestem zainteresowany ciągniczkiem kubota l5040 miałby mi służyć na maleńkim 2,5ha gospodarstwie rybnym, 1,5ha do zaorania, uprawienia,zasiania itd...1ha to obejście które często wymaga ingerencji ciągnika...mam na stanie C-360 lecz wiem że jest on nie wykorzystany nawet w 10%a podczas odśnieżania drogi dojazdowej brakuje przedniego napędu...chciałbym porozmawiać z kimś kto użytkuje ten ciągnik.

#18 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 16 maj 2013 - 21:53

kubota L5040 Nie użytkuje ale mocno się interesuję tym modelem. Być może zakupię w ciągu miesiąca- dwóch. Moim zdaniem do prac o jakich piszesz będzie idealny. Oszczędniejszy od C360 i dużo dużo bardziej funkcjonalny (rewers, przekładnia, przedni napęd).

#19 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:33

kubota L5040 kolego na tak mala powierzchnie chcesz wydac 100 tys? Nie wolisz sobie cos innego kupic. Tak malu areal oblecisz c360 i jeszcze bedzie stala w garazu przez dlugi czasu. Ale to twoja sorawa. Ciagnik idealny do lekkiej pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 maj 2013 - 06:42

kubota L5040 Zgadza się taki zakup to nienajlepszy pomysł. Chyba, że ktos wygrał w lotto i bez róznicy na co wydaje kase. Ale to tez lepiej planować bo przy takich zakupach szybko się skończy. A tak na powaznie to lepiej dokup do tej 60 tki pożadne opony na tył i dobry obciążnik. Skoro wykorzystujesz ja w 10 % to po co ci ciągnik bez róznicy jakiej marki za 100 tys. Będziesz tylko miał wyższe wydatki związane z eksploatacją. Ewentualnie sprzedaj 60 tke i kup se jakies 3514 czy coś w tym stylu. Reszte kase zainwestuj w hodowle ryb a nie w drogie zabawki.