Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najwytrzymalszy ciągnik

198 odpowiedzi na ten temat

#81 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:40

Najwytrzymalszy ciągnik Wiesz co *ferdek07 jakie ja żeczy robie swoją 30 ogień z rury nawala :P samozbierającej to nie odczuwa nawet a rozrzutnik 4t a naładowane dużo więcej i też śmiga a rotacyjne 1,65 na 5 biegu czy kultywator 2.7 nie stanowią problemu a mało ziemi nie mam i chodowlę też nie za małą więc nie będzie nikt mi mówił że jest C 330 słaba.
Ursus & JD Rulezzzz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najwytrzymalszy ciągnik Dzisiaj, 01:12
  •  

#82 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 październik 2007 - 15:33

Najwytrzymalszy ciągnik No, fakt. Największe wady to za mało biegów i podnośnik o małym udźwigu.
Trochę zboczyliśmy z tematu.

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2007 - 15:49

Najwytrzymalszy ciągnik Ja bym ciapkiem z czterotonowym rozrzutnikiem nawet nie dojechał na pole :P A co do wytrzymałości to:
- MF 255 1987 rok- 6 tyś mth i 2 kapitalki, kilka uszczelek pod głowicą, dwukrotna wymiana pompy wtryskowej, jeden raz robione sprzęgło.
-Ursus c 360- 1984???- ok 7-8 tyś mth- 2 kapitalki, 2x sprzęgło, regeneracja pompy wtryskowej, naprawa rozdzielacza, hamulce i parę drobiazgów.
Żaden z tych ciągników nie jest specjalnie trwały i raz na jakiś czas trafi się jakaś awaria.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:13

Najwytrzymalszy ciągnik ja mam c 360 3p co ma 20 lat i tylko 2 razy oddawałem pompe do regeneracji i chodzi cały czas bez remontu. od nowości obrabiał nawet ok 50 ha a teraz na 30 i narazie daje radę. Złoty ciagniczek

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:23

Najwytrzymalszy ciągnik

Wiesz co *ferdek07 jakie ja żeczy robie swoją 30 ogień z rury nawala :D samozbierającej to nie odczuwa nawet a rozrzutnik 4t a naładowane dużo więcej i też śmiga a rotacyjne 1,65 na 5 biegu czy kultywator 2.7 nie stanowią problemu a mało ziemi nie mam i chodowlę też nie za małą więc nie będzie nikt mi mówił że jest C 330 słaba.

Ja swoją c330 też takie rzeczy robiłem ale mam też mf 255 i fergusonem zrobie to wszystko 2 razy szybciej i dużo wygodniej a poza_ tym co to za kultywatorowanie, czy zapraszam w moje łąki gdzie mf 255 zdycha z rotacyjną bo taka trawa i tak grzęsko, nie masz porównania to sie wydaje że ciapek jest taki mocny :D , kolegi ojciec też uważa że lepszej maszyny od ciapka nie ma ale kupił 5211 i mówi "teraz wiem co to jest traktor" :P .
Co do awaryjności w ciapku problem to korozja, marne hamulce i słabe sprzęgło, do tego prądnica i uszczelke z pod głowicy potrafi wypluć

Do posiadaczy mf 255: czy macie problem z syfieniem silnika od pompeczki podającej, podobno wyciera się tam ośka i będzie już gnać olejem i podobno nic się nie da z tym zrobić , że to taki standard w silnikach po ponad 10 tyś mtg

Edytowany przez robertbara, 11 listopad 2007 - 22:30.
Błąd

#86 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:22

Najwytrzymalszy ciągnik C-360-3p ,5314, JD6420 jeszcze to uważasz że nie mam porównania?? :D A belowałeś kiedyś 330??Chyba klątwą obłożyłeś swego ciapka albo ci coś złego zrobił :P nie to że miał bym coś do twojego ferdka ale zrozum :D
Ursus & JD Rulezzzz

#87 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:30

Najwytrzymalszy ciągnik ursus c 330 i zetor 5340 - duet nie do zdarcia :P

#88 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 październik 2007 - 13:27

Najwytrzymalszy ciągnik Nie znam takiego problemu jak korozja w C-330 z końca lat 80. Wydaje mi się, że zminili farby czy coś takiego bo C-330 z początku lat 80 a z końca dzieli naprawdę duża różnica ( pomimo tego wieku )

#89 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 październik 2007 - 13:35

Najwytrzymalszy ciągnik Według mnie to starsze zetory np: 5211,7211
C-330 też nie do zdarcia moja ma już z 50lat i rok temu robiliśmy kapitalke :D
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#90 Share Goncarek

Goncarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 01 listopad 2007 - 21:34

Najwytrzymalszy ciągnik Wydaje mi się, że John Deere'y chociaż na moje Zetory: 5211 i 7745 i Ursusa 1634 nie mogę narzekać :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share malek2312

malek2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 15:35

Najwytrzymalszy ciągnik Najwytrzymalsze są stare ciągniki nie mają elektroniki nie ma się co psuć

Edytowany przez robertbara, 11 listopad 2007 - 22:28.
Błędy i literówki

#92 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 21:27

Najwytrzymalszy ciągnik widze ze wszyscy jestescie w błedzie :) ja mam ursus 1614 z roku 1995 sprzet jest mocny ale nie jest tym najwytrzymalszym. moze mało kto uwierzy ale ciągniki sprzed lat 80 są nie do zdarcia przykłąd :) sąsiad-MTZ82 rok chyba 84 ale co to za maszyna silnik nominał ,pompa paliwowa nie ruszana moze pomyslicie ze mało pracował a ja wam mówie ze licznik mth juz raz przekrecił sie:) (ostatnio ciągnął 29ton piasku i co??? szkoda ze nie miałem kamery jak pedził po drodze a jest pare górek u nas :) :rolleyes: :) :) :) :) ) a mtz dalej robi swoje i lepiej jak nowe z narwi. w czym tkwi tajemica ciągnik kazdy jest dobry wszystko zalezy od sumiennosci operatora i samodyscypliny w wymianie i przegladzie:) ale jak mówie nie ma jak stara technologia i materiał:)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#93 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 12:01

Najwytrzymalszy ciągnik

ja mam c 360 3p co ma 20 lat i tylko 2 razy oddawałem pompe do regeneracji i chodzi cały czas bez remontu. od nowości obrabiał nawet ok 50 ha a teraz na 30 i narazie daje radę. Złoty ciagniczek

50 ha c360 3p ??? kurde no to w 4 litery dostawał ja dzisiaj obrabiam 45 ha c355m i 3p i zawsze w tyle jestem ale rozglądam się nad czymś ok 80 km lub 90 km
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#94 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 12:08

Najwytrzymalszy ciągnik

ja mam c 360 3p co ma 20 lat i tylko 2 razy oddawałem pompe do regeneracji i chodzi cały czas bez remontu. od nowości obrabiał nawet ok 50 ha a teraz na 30 i narazie daje radę. Złoty ciagniczek

Mówisz ze obrabiałeś 50ha samym 360 3p to ciągnik dostawał w d*** jak ja mam trzy ciągniki Ursusa 3512, c360 i T25 na 34ha swoich i 10ha do pomocy u dziadków i zawsze nie możemy sie wyrobić ale jak nigdzie człowiek nie pracuje tylko siedzi cały dzień w domu to 30-50ha zrobi 3p ale ile czasu spędzi za kierownicą :rolleyes:

#95 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 14:36

Najwytrzymalszy ciągnik Ja mam C330 z 84r i niestety juz raz miała remont kapitalny C360 3P z tego samego roku tez już była robiony ale 2 razy te ciągniki są naprawdę wytrzymałe od nowości to w obu sie juz liczniki przekreciły do roku 96 obrabiały 30ha moich i około 80 na usługach.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#96 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:50

Najwytrzymalszy ciągnik

Wiesz co *ferdek07 jakie ja żeczy robie swoją 30 ogień z rury nawala :rolleyes: samozbierającej to nie odczuwa nawet a rozrzutnik 4t a naładowane dużo więcej i też śmiga a rotacyjne 1,65 na 5 biegu czy kultywator 2.7 nie stanowią problemu a mało ziemi nie mam i chodowlę też nie za małą więc nie będzie nikt mi mówił że jest C 330 słaba.

Nie uwierzył bym gdybym nie doczytał do końca że mało ziemi masz, u mnie po takim traktowaniu to w pół roku by sie rozleciała i nie ściemniaj mi o przyczepie zbierajacej, chyba ze po pół przyczepki wozisz a na ten rozrzutnik też tyle co podłoge zakryć ładujesz, ale z tyk kultywatorem to przegiołeś też kiedyś ciagałem ciaperem taki kultywator to na 9 łap płycutko dopiero idzie, przecież z rotacyjną 1,65 to do łaki dojechać masakra bo przód na każdym dołku podskakuje

#97 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 11 listopad 2007 - 19:54

Najwytrzymalszy ciągnik Chyba najwytrzymalsze Polskie ciągniki to C330 i Ursus C4011, gdyby 4011 lub C360 miałyby napęd 4x4 byłyby nie do zdarcia.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#98 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:44

Najwytrzymalszy ciągnik A ja powiem że fortshrity nie są do zajechania, nasz jest u nas ponad 12 lat miał remont na początku, wiadomo jakieś pierdoły się psuły ale corocznie orze ponad 100 ha i je uprawia; w tym roku 1224 nic nie orała, bo to egzemplarz jakichś zaczarowany B) , a niemiec wali najcięsze prace i żyje no teraz zetor go odciążył
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#99 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:51

Najwytrzymalszy ciągnik MF255- te starsze roczniki
i oczywiscie przedewszystkim i ponadwszystkie -U-R-S-U-S- c360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 09:59

Najwytrzymalszy ciągnik moim zdaniem ursus 360 jest w porządku ale czy taki wytrzymały w sumie to prawie zetor!!!!!! wiedz.. pepik<czech> ma najmocniejsze ciągniki B) B) B) :lol:

Prawdziwi Rolnicy mieszkają na kresach:P

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Dodaj odpowiedź