Gość

Najwytrzymalszy ciągnik

Polecane posty

abuk14    1
C 330 to obraźcie się lub nie ale to takie same g*wno jak c360 z tym że większość podzespołów jest masywniejszych i stąd troche pochodzi, dobrze że wspomniałeś o sprzegle bo sprzegło w tym ciągniku to porażka ślizga się wom główne również rozpada się co kilka mc trzeba regulować może i skrzynia mocna ale już mam duże luzy na zwolnicach a jak popracuje ostro z rotacyjną to zaraz coś się sypie w skrzyni ( koleś ma to co rok co 2 skrzynie robi), mf 255 z ursusa to dla mnie w pełni zachodnia jakość i o wiele bardziej dopracowana konstrukcja.

A cóż to za praca orka czy brony 5tki, co roku 200 rozrzutników 3,5 t niech twój ciaper wywiezie i kilkanaście ha z kopaczką zrobi, jeszcze rotacyjną i zobaczymy czy dalej będzie tak wytrzymała

Witam, jestem Kuba. Posiadam takiego wytrzymałego ciapka. Przez 17 lat pracował na 16 ha z 2-osiowym rozrzutnikiem ( około 230 rozrzutników , bo trzymam dużo świń )kosiarką 1,65 m, co roku ok. 15 ha, z kopaczką też się narobił, bo kiedyś mieliśmy po 5 ha ziemniaków. Około 7700 mth be żadnej kapitalki ( tylko 1 raz sprzęgło robione i raz wymieniany 1 komplet naprawczy ). Teraz pracuje jako pomocniczy i robi przy bronach 5-tkach kopaczce, sadzarce, grabiarce, opryskiwaczu, obsypniku, siewniku itp.

Ludzie gadają, że M-ki są słabe, ale ja taką mam i dopiero w tym roku będzie miała poważną kapitalkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Ferdek07 nie wiem co on ma za C-330 że mu sie rozpada skrzynia moja chodzi z rotacyjna z ktora ma ciężko i z przyczepo zbierająco z która tez ma cięzko bo z kopaczko to lekko ma śmigać i nic mi sie nie ślizga i nic nigdy nie regulowałem w niej i jestem w pełni zadowolony z niej.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
C 330 to obraźcie się lub nie ale to takie same g*wno jak c360 z tym że większość podzespołów jest masywniejszych i stąd troche pochodzi, dobrze że wspomniałeś o sprzegle bo sprzegło w tym ciągniku to porażka ślizga się wom główne również rozpada się co kilka mc trzeba regulować może i skrzynia mocna ale już mam duże luzy na zwolnicach a jak popracuje ostro z rotacyjną to zaraz coś się sypie w skrzyni ( koleś ma to co rok co 2 skrzynie robi), mf 255 z ursusa to dla mnie w pełni zachodnia jakość i o wiele bardziej dopracowana konstrukcja.

A cóż to za praca orka czy brony 5tki, co roku 200 rozrzutników 3,5 t niech twój ciaper wywiezie i kilkanaście ha z kopaczką zrobi, jeszcze rotacyjną i zobaczymy czy dalej będzie tak wytrzymała

Nie zgodzę się z tobą bo uważam ze ursus 330 to najlepszy ciągnik z tych ursusów co wychodziły w latach 80-90 nadaje sie do wszystkiego do dużych jak i małych gospodarstw jako ciągnik główny i pomocniczy obecnie nie mam 330 ale kilka lat temu miałem c328 przerobiony na 330 z silnikiem od wózka widiowego super sprzęt ale był zasłałby na nasze ziemie jako ciągnik główny(za wąskie koła kopał się) Ale wiem że u właściciela którego teraz jest w sąsiedniej wsi jako ciągnik główny pracuje na 12ha i miał tylko jeden remont a ma już 40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek07 nie wiem co on ma za C-330 że mu sie rozpada skrzynia moja chodzi z rotacyjna z ktora ma ciężko i z przyczepo zbierająco z która tez ma cięzko bo z kopaczko to lekko ma śmigać i nic mi sie nie ślizga i nic nigdy nie regulowałem w niej i jestem w pełni zadowolony z niej.

A pracowałeś innym ciągnikiem, takie pisanie że najlepsza bez porównania nie ma sensu, bo to jest tylko subiektywne odczucie. Mam c330 i mf 255 i orażajcie się jak chcecie, ale pomiędzy ciapkiem a mf-em jest poprostu przepaść i w pracy z tymi samymi maszynami i technologiczna.

Przykłady to z rozrzutnikiem 3,5 t to jest kres możliwości przód podrzuca na 6tym biegu nie do jazdy, a w polu jak dojdzie do połowy kopie się lub po turze świerzy gnój to nie daje rady trzepać. kopaczka to lekko robota?-a spróbuj czyste ziemniaczory na 3ce kopać? Rotacyjna - trzeba dusić 2,2 tys obr trzeba dusić, przyczepa zbierająca - troche pracowałem ale obie felgi mi z tyłu rozerwało, podnośnika jako takiego to ten ciągnik nie ma bo 640kg :P , mocna? sam nie wiem napewno przymulasta moc jakaś tam jest, ale musze pochwalić c330 że jak na 30 km nieźle zachowuje się w polu i bronowanie czy orka dobrze robi ten ciągnik ale co z tego jak jest mało biegów i 4ka to jak 4ka terenowa w mf-ie. Pozatym 2812 jest tylko 8 km mocniejszy a dużo szybciej robote zrobi i jest to już zupełnie inny ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Wiesz co *ferdek07 jakie ja żeczy robie swoją 30 ogień z rury nawala :P samozbierającej to nie odczuwa nawet a rozrzutnik 4t a naładowane dużo więcej i też śmiga a rotacyjne 1,65 na 5 biegu czy kultywator 2.7 nie stanowią problemu a mało ziemi nie mam i chodowlę też nie za małą więc nie będzie nikt mi mówił że jest C 330 słaba.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No, fakt. Największe wady to za mało biegów i podnośnik o małym udźwigu.

Trochę zboczyliśmy z tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym ciapkiem z czterotonowym rozrzutnikiem nawet nie dojechał na pole :P A co do wytrzymałości to:

- MF 255 1987 rok- 6 tyś mth i 2 kapitalki, kilka uszczelek pod głowicą, dwukrotna wymiana pompy wtryskowej, jeden raz robione sprzęgło.

-Ursus c 360- 1984???- ok 7-8 tyś mth- 2 kapitalki, 2x sprzęgło, regeneracja pompy wtryskowej, naprawa rozdzielacza, hamulce i parę drobiazgów.

Żaden z tych ciągników nie jest specjalnie trwały i raz na jakiś czas trafi się jakaś awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

ja mam c 360 3p co ma 20 lat i tylko 2 razy oddawałem pompe do regeneracji i chodzi cały czas bez remontu. od nowości obrabiał nawet ok 50 ha a teraz na 30 i narazie daje radę. Złoty ciagniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Wiesz co *ferdek07 jakie ja żeczy robie swoją 30 ogień z rury nawala :D samozbierającej to nie odczuwa nawet a rozrzutnik 4t a naładowane dużo więcej i też śmiga a rotacyjne 1,65 na 5 biegu czy kultywator 2.7 nie stanowią problemu a mało ziemi nie mam i chodowlę też nie za małą więc nie będzie nikt mi mówił że jest C 330 słaba.

Ja swoją c330 też takie rzeczy robiłem ale mam też mf 255 i fergusonem zrobie to wszystko 2 razy szybciej i dużo wygodniej a poza_ tym co to za kultywatorowanie, czy zapraszam w moje łąki gdzie mf 255 zdycha z rotacyjną bo taka trawa i tak grzęsko, nie masz porównania to sie wydaje że ciapek jest taki mocny :D , kolegi ojciec też uważa że lepszej maszyny od ciapka nie ma ale kupił 5211 i mówi "teraz wiem co to jest traktor" :P .

Co do awaryjności w ciapku problem to korozja, marne hamulce i słabe sprzęgło, do tego prądnica i uszczelke z pod głowicy potrafi wypluć

 

 

Do posiadaczy mf 255: czy macie problem z syfieniem silnika od pompeczki podającej, podobno wyciera się tam ośka i będzie już gnać olejem i podobno nic się nie da z tym zrobić , że to taki standard w silnikach po ponad 10 tyś mtg

Edytowano przez robertbara
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

C-360-3p ,5314, JD6420 jeszcze to uważasz że nie mam porównania?? :D A belowałeś kiedyś 330??Chyba klątwą obłożyłeś swego ciapka albo ci coś złego zrobił :P nie to że miał bym coś do twojego ferdka ale zrozum :D


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Nie znam takiego problemu jak korozja w C-330 z końca lat 80. Wydaje mi się, że zminili farby czy coś takiego bo C-330 z początku lat 80 a z końca dzieli naprawdę duża różnica ( pomimo tego wieku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Według mnie to starsze zetory np: 5211,7211

C-330 też nie do zdarcia moja ma już z 50lat i rok temu robiliśmy kapitalke :D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Wydaje mi się, że John Deere'y chociaż na moje Zetory: 5211 i 7745 i Ursusa 1634 nie mogę narzekać :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

Najwytrzymalsze są stare ciągniki nie mają elektroniki nie ma się co psuć

Edytowano przez robertbara
Błędy i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

widze ze wszyscy jestescie w błedzie :) ja mam ursus 1614 z roku 1995 sprzet jest mocny ale nie jest tym najwytrzymalszym. moze mało kto uwierzy ale ciągniki sprzed lat 80 są nie do zdarcia przykłąd :) sąsiad-MTZ82 rok chyba 84 ale co to za maszyna silnik nominał ,pompa paliwowa nie ruszana moze pomyslicie ze mało pracował a ja wam mówie ze licznik mth juz raz przekrecił sie:) (ostatnio ciągnął 29ton piasku i co??? szkoda ze nie miałem kamery jak pedził po drodze a jest pare górek u nas :) :rolleyes: :) :) :) :) ) a mtz dalej robi swoje i lepiej jak nowe z narwi. w czym tkwi tajemica ciągnik kazdy jest dobry wszystko zalezy od sumiennosci operatora i samodyscypliny w wymianie i przegladzie:) ale jak mówie nie ma jak stara technologia i materiał:)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
ja mam c 360 3p co ma 20 lat i tylko 2 razy oddawałem pompe do regeneracji i chodzi cały czas bez remontu. od nowości obrabiał nawet ok 50 ha a teraz na 30 i narazie daje radę. Złoty ciagniczek

50 ha c360 3p ??? kurde no to w 4 litery dostawał ja dzisiaj obrabiam 45 ha c355m i 3p i zawsze w tyle jestem ale rozglądam się nad czymś ok 80 km lub 90 km


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ja mam c 360 3p co ma 20 lat i tylko 2 razy oddawałem pompe do regeneracji i chodzi cały czas bez remontu. od nowości obrabiał nawet ok 50 ha a teraz na 30 i narazie daje radę. Złoty ciagniczek

Mówisz ze obrabiałeś 50ha samym 360 3p to ciągnik dostawał w d*** jak ja mam trzy ciągniki Ursusa 3512, c360 i T25 na 34ha swoich i 10ha do pomocy u dziadków i zawsze nie możemy sie wyrobić ale jak nigdzie człowiek nie pracuje tylko siedzi cały dzień w domu to 30-50ha zrobi 3p ale ile czasu spędzi za kierownicą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja mam C330 z 84r i niestety juz raz miała remont kapitalny C360 3P z tego samego roku tez już była robiony ale 2 razy te ciągniki są naprawdę wytrzymałe od nowości to w obu sie juz liczniki przekreciły do roku 96 obrabiały 30ha moich i około 80 na usługach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Wiesz co *ferdek07 jakie ja żeczy robie swoją 30 ogień z rury nawala :rolleyes: samozbierającej to nie odczuwa nawet a rozrzutnik 4t a naładowane dużo więcej i też śmiga a rotacyjne 1,65 na 5 biegu czy kultywator 2.7 nie stanowią problemu a mało ziemi nie mam i chodowlę też nie za małą więc nie będzie nikt mi mówił że jest C 330 słaba.

Nie uwierzył bym gdybym nie doczytał do końca że mało ziemi masz, u mnie po takim traktowaniu to w pół roku by sie rozleciała i nie ściemniaj mi o przyczepie zbierajacej, chyba ze po pół przyczepki wozisz a na ten rozrzutnik też tyle co podłoge zakryć ładujesz, ale z tyk kultywatorem to przegiołeś też kiedyś ciagałem ciaperem taki kultywator to na 9 łap płycutko dopiero idzie, przecież z rotacyjną 1,65 to do łaki dojechać masakra bo przód na każdym dołku podskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

A ja powiem że fortshrity nie są do zajechania, nasz jest u nas ponad 12 lat miał remont na początku, wiadomo jakieś pierdoły się psuły ale corocznie orze ponad 100 ha i je uprawia; w tym roku 1224 nic nie orała, bo to egzemplarz jakichś zaczarowany B) , a niemiec wali najcięsze prace i żyje no teraz zetor go odciążył


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

moim zdaniem ursus 360 jest w porządku ale czy taki wytrzymały w sumie to prawie zetor!!!!!! wiedz.. pepik<czech> ma najmocniejsze ciągniki B) B) B) :lol:

Prawdziwi Rolnicy mieszkają na kresach:P


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
moim zdaniem ursus 360 jest w porządku ale czy taki wytrzymały w sumie to prawie zetor!!!!!! wiedz.. pepik<czech> ma najmocniejsze ciągniki B) B) B) :lol:

Stare c360 może i były zdrowe ale te z końca produkcji to padaka, kumpel po 4 tyś mtg musiał robić silnik wcześniej pompe pal. i głowicę w skrzyni jakis wałek wysiadł i podnośnik sie spieprzył, i sama konstrukcja jest do bani, według mnie nie żadna c360 tylko ursus 4011 ziomek ma 40 letniego prawie i wszystko nim jeszcze robi jest oszczędny i wygodny resorowana przednia oś, koła 18'tki z przodu a nie 16tki jak w c360 które tylko felgi pękają - nie rozumiem dlaczego producenci ciągników się uwsteczniali nawet zetor teraz zrezygnowal z resorowanej przedniej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj