Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najwytrzymalszy ciągnik

198 odpowiedzi na ten temat

#61 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 06 październik 2007 - 14:01

Najwytrzymalszy ciągnik Ja mam prawie 30 letniego ursusa c-360 i ciagle bez remontu silnika,a ciagnika codziennie pracuje,tylko ze w lekkich pracach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najwytrzymalszy ciągnik Dzisiaj, 09:56
  •  

#62 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 październik 2007 - 10:11

Najwytrzymalszy ciągnik a mój sąsiad ma U 912. jak na razie na liczniku prawie 17. tys. motogodzin, i silnik nie ruszany, a chodzi jak nowy, ale fakt, że gość dba o sprzęt, a jak dba to ma.

#63 Share lukerat lukerat

lukerat
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2007 - 14:17

Najwytrzymalszy ciągnik c330
ursus 912(z kabiną od zetorka wymiata)
no i oczywiscie zetor 7211
ten ostatni ,najbardziej wytrzymały i prawie nie awaryjny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 14 październik 2007 - 21:42

Najwytrzymalszy ciągnik C-360-3P remąt kapitalny po ponad 10tyś. mth. i zero dymu nic nie "kopcił"
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#65 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 październik 2007 - 20:23

Najwytrzymalszy ciągnik C-360-3P,89r(z 8000tys.mth i 1 kapitalka i 2 uszczelki pod glowco i wiencej nic),T-25,79r.1 kapitalka 7000 mth.i zmieniana dziwignia zmiany biegow i pompa podnosnika;p
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#66 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 październik 2007 - 20:45

Najwytrzymalszy ciągnik ZETOR 7211. Pracuje w SKR okolo 20 kierowców nim jeżdziło. Na liczniku dokladnie 5500 mtg z tym, że już raz się obrócił. Rok 88 maszyna nie do zdarcia, zero tapicerki w srodku, wygląda jak 7 nieszczęść a nadal chodzi jak burza, nie kopci i nie bierze oleju, nie mial remontu!!

#67 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 19 październik 2007 - 21:20

Najwytrzymalszy ciągnik Ten który się nie psuje. A każdy ciągnik ma awarie, jeden powie że jego 360 15 bez awarii tylko ile pracował i przy czym wszystko się zużywa w zależności jak było eksplatowane.

Edytowany przez robertbara, 11 listopad 2007 - 22:32.
Błąd

#68 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:22

Najwytrzymalszy ciągnik jeżeli ursus c-360 ma w porządku silnik to już jest nie do zdarcia :P. Bynajmniej z moim tak jest :D

#69 Share koris

koris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:30

Najwytrzymalszy ciągnik najtwardszy to DT75 turbo nieda mu rade nikt chyba ze olej spusci i pojedzie :P

#70 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 październik 2007 - 00:03

Najwytrzymalszy ciągnik No tak widze ze generalnie zetor i naly ursus gola :P I popieram!!! Zetor 7245, od nowosci u mnie (a w zasadzie u ojca) rok produkcji 1989, 8500 mth jeszcze nie "dotykany" ,bierze od tego sezonu okolo 1l oleju jak ciagam nim 5 polowe bromy mocno dociazone. Nadmienie ze byl to ciagnik glowny jak ojciec mial 60 ha. C-360 1971, po 1 remonci glownym ladnych pare lat temu, w tej chwili oleju nie dolewam od zmiany do zmiany (tez sie naciagala brony o ktorych mowilem, jak zetorek oral). Chyba nikt nie podskoczy tym markom!!! W sumie, to dlatego miedzy innymi Ursus padl ....za dobre robil ciagniki. Teraz to traktor ma sie psuc, zeby nastepnego sprzedac :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:43

Najwytrzymalszy ciągnik według mnie to mf 235 sąsiad ma od nowości i ma ponad 19000mtg :P i jeszcze uważam forschritt
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#72 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:49

Najwytrzymalszy ciągnik Ja uważam swój ciągnik za najwytrzymalszy Ursusa 3512 1997rok 6tyś mtg drobne naprawy(tuleje,belki) a tak czego on w życiu nie robił i nigdy nie zawiódł ojciec powiedział ze ten traktor zostanie w gospodarstwie do tego czasu aż sie rozleci

#73 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 09:09

Najwytrzymalszy ciągnik

Ja uważam swój ciągnik za najwytrzymalszy Ursusa 3512 1997rok 6tyś mtg drobne naprawy(tuleje,belki) a tak czego on w życiu nie robił i nigdy nie zawiódł ojciec powiedział ze ten traktor zostanie w gospodarstwie do tego czasu aż sie rozleci

To trochę potrwa, ale gdybys miał tak mf 255 :P :D ten to dopiero wytrzymały, jak go ojciec kupił cała wieś sie śmiała aż dusiła palcami wytykali co to za nosiłki zaczepy że wszystko takie delikatne, a teraz majątki wydają na 20 letnie mf-y, bo każdy teraz mówi że jak u mnie tyle w d*pe dostaje i praktycznie nie stygnie i silnik jak lala chodzi to musi być dobry traktor, mam jakieś 15 tyś mtg było kilka problemów, ale w tym samym roku sąsiad miał przyznany mf ale był mądrzejszy :D zmienił na c360 ( bo jego zdaniem mf to gówno i za ro dwa w pokrzywach bedzie stał tak twierdził w 87r) a teraz on by chętnie zamienił c360 na mf-a bo po 4 tyś myg silnik był do roboty sprzęgło i jakiś wałek w skrzyni, a u niego ta c360 ic się nie przemęcza na 8 ha bez hodowli.
Co do c330 też posiadam i zachwycają się na tym forum że taka wytrzymała, owszem jest wytrzymała a to dlatego że nic poważnego nie da się do niej uczepić ale zużycie podzespołów i ogólne wygiełdanie szybciej i to dużo szybciej postępuje jak w mf 255

#74 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 28 październik 2007 - 10:25

Najwytrzymalszy ciągnik Jak sie nic nie da podczepić do C-330 jak podczepi sie 2pługi brone5 itp. to ma ciezko ale na swój mały silnik to jak dla mnie i tak jest bardzo silna. A co do tematu to myśle ze C-330 jest naj wytrzymalsza u mnie jest z 92r i tylko tarcze sprzegła wyminiłem bo to sie zużywa a w silniku to sie nic nie dzieje i sie nie zapowiada zeby cos przestało działac.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:32

Najwytrzymalszy ciągnik

Jak sie nic nie da podczepić do C-330 jak podczepi sie 2pługi brone5 itp. to ma ciezko ale na swój mały silnik to jak dla mnie i tak jest bardzo silna. A co do tematu to myśle ze C-330 jest naj wytrzymalsza u mnie jest z 92r i tylko tarcze sprzegła wyminiłem bo to sie zużywa a w silniku to sie nic nie dzieje i sie nie zapowiada zeby cos przestało działac.

C 330 to obraźcie się lub nie ale to takie same g*wno jak c360 z tym że większość podzespołów jest masywniejszych i stąd troche pochodzi, dobrze że wspomniałeś o sprzegle bo sprzegło w tym ciągniku to porażka ślizga się wom główne również rozpada się co kilka mc trzeba regulować może i skrzynia mocna ale już mam duże luzy na zwolnicach a jak popracuje ostro z rotacyjną to zaraz coś się sypie w skrzyni ( koleś ma to co rok co 2 skrzynie robi), mf 255 z ursusa to dla mnie w pełni zachodnia jakość i o wiele bardziej dopracowana konstrukcja.
A cóż to za praca orka czy brony 5tki, co roku 200 rozrzutników 3,5 t niech twój ciaper wywiezie i kilkanaście ha z kopaczką zrobi, jeszcze rotacyjną i zobaczymy czy dalej będzie tak wytrzymała

#76 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:43

Najwytrzymalszy ciągnik Ja uważam że najwytrzymalsze są Zetory pochodne 7211. Ludzie u mnie we wsi mają i chwalą, że tylko filtry wymieniają a tak to się nic nie psuje. Właśnie dlatego chciałbym mieć Zetorka.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#77 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:15

Najwytrzymalszy ciągnik

C 330 to obraźcie się lub nie ale to takie same g*wno jak c360 z tym że większość podzespołów jest masywniejszych i stąd troche pochodzi, dobrze że wspomniałeś o sprzegle bo sprzegło w tym ciągniku to porażka ślizga się wom główne również rozpada się co kilka mc trzeba regulować może i skrzynia mocna ale już mam duże luzy na zwolnicach a jak popracuje ostro z rotacyjną to zaraz coś się sypie w skrzyni ( koleś ma to co rok co 2 skrzynie robi), mf 255 z ursusa to dla mnie w pełni zachodnia jakość i o wiele bardziej dopracowana konstrukcja.
A cóż to za praca orka czy brony 5tki, co roku 200 rozrzutników 3,5 t niech twój ciaper wywiezie i kilkanaście ha z kopaczką zrobi, jeszcze rotacyjną i zobaczymy czy dalej będzie tak wytrzymała

Witam, jestem Kuba. Posiadam takiego wytrzymałego ciapka. Przez 17 lat pracował na 16 ha z 2-osiowym rozrzutnikiem ( około 230 rozrzutników , bo trzymam dużo świń )kosiarką 1,65 m, co roku ok. 15 ha, z kopaczką też się narobił, bo kiedyś mieliśmy po 5 ha ziemniaków. Około 7700 mth be żadnej kapitalki ( tylko 1 raz sprzęgło robione i raz wymieniany 1 komplet naprawczy ). Teraz pracuje jako pomocniczy i robi przy bronach 5-tkach kopaczce, sadzarce, grabiarce, opryskiwaczu, obsypniku, siewniku itp.
Ludzie gadają, że M-ki są słabe, ale ja taką mam i dopiero w tym roku będzie miała poważną kapitalkę .

#78 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 28 październik 2007 - 11:25

Najwytrzymalszy ciągnik Ferdek07 nie wiem co on ma za C-330 że mu sie rozpada skrzynia moja chodzi z rotacyjna z ktora ma ciężko i z przyczepo zbierająco z która tez ma cięzko bo z kopaczko to lekko ma śmigać i nic mi sie nie ślizga i nic nigdy nie regulowałem w niej i jestem w pełni zadowolony z niej.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#79 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:26

Najwytrzymalszy ciągnik

Nie zgodzę się z tobą bo uważam ze ursus 330 to najlepszy ciągnik z tych ursusów co wychodziły w latach 80-90 nadaje sie do wszystkiego do dużych jak i małych gospodarstw jako ciągnik główny i pomocniczy obecnie nie mam 330 ale kilka lat temu miałem c328 przerobiony na 330 z silnikiem od wózka widiowego super sprzęt ale był zasłałby na nasze ziemie jako ciągnik główny(za wąskie koła kopał się) Ale wiem że u właściciela którego teraz jest w sąsiedniej wsi jako ciągnik główny pracuje na 12ha i miał tylko jeden remont a ma już 40 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:56

Najwytrzymalszy ciągnik

Ferdek07 nie wiem co on ma za C-330 że mu sie rozpada skrzynia moja chodzi z rotacyjna z ktora ma ciężko i z przyczepo zbierająco z która tez ma cięzko bo z kopaczko to lekko ma śmigać i nic mi sie nie ślizga i nic nigdy nie regulowałem w niej i jestem w pełni zadowolony z niej.

A pracowałeś innym ciągnikiem, takie pisanie że najlepsza bez porównania nie ma sensu, bo to jest tylko subiektywne odczucie. Mam c330 i mf 255 i orażajcie się jak chcecie, ale pomiędzy ciapkiem a mf-em jest poprostu przepaść i w pracy z tymi samymi maszynami i technologiczna.
Przykłady to z rozrzutnikiem 3,5 t to jest kres możliwości przód podrzuca na 6tym biegu nie do jazdy, a w polu jak dojdzie do połowy kopie się lub po turze świerzy gnój to nie daje rady trzepać. kopaczka to lekko robota?-a spróbuj czyste ziemniaczory na 3ce kopać? Rotacyjna - trzeba dusić 2,2 tys obr trzeba dusić, przyczepa zbierająca - troche pracowałem ale obie felgi mi z tyłu rozerwało, podnośnika jako takiego to ten ciągnik nie ma bo 640kg :P , mocna? sam nie wiem napewno przymulasta moc jakaś tam jest, ale musze pochwalić c330 że jak na 30 km nieźle zachowuje się w polu i bronowanie czy orka dobrze robi ten ciągnik ale co z tego jak jest mało biegów i 4ka to jak 4ka terenowa w mf-ie. Pozatym 2812 jest tylko 8 km mocniejszy a dużo szybciej robote zrobi i jest to już zupełnie inny ciagnik

Dodaj odpowiedź