Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Farmer i Favorit

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 18:48

Fendt Farmer i Favorit Witam
Mam pytanie który lepszy Fendt:Farmer 310 czy Favorit 510?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Farmer i Favorit Dzisiaj, 00:18
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:58

Fendt Farmer i Favorit To zależy jakie masz wymagania... czy chcesz 4 półbiegi bez sprzegła czy starczą 3 ze sprzęgłem na 3 pierwszych biegach... czy chcesz podnośnik 5,1t i 75 litry czy 5,5t i 102 litry. Przy ewentualnych naprawach skrzynie z 5setki bedzie trudniej naprawić, ale te 50km/h kusi mocno.

Edytowany przez JD1052, 09 marzec 2011 - 19:59.

#3 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:52

Fendt Farmer i Favorit Kusi i to bardzo, a ten ciągnik ma być do tura oraz służyć jako główny ciągnik.
Czy każdy Fendt Favorit ma skrzynie 50 km/h?

Edytowany przez Maxer, 09 marzec 2011 - 21:39.

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 07:43

Fendt Farmer i Favorit Każdy ma taką możliwość, tyle, że francuzy mają 40(zablokowany 4 półbieg na 6 biegu elektronicznie).

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 09:38

Fendt Farmer i Favorit Nie tylko francuzi maja ograniczenie, w Niemczech coraz czesciej wlasciciele ciagnikow zmniejszaja maksymalna predkosc ze wzgledu na koszty.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 18:32

Fendt Farmer i Favorit kosti68 o jakie koszty tobie chodzi związane z szybką skrzynią?

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:27

Fendt Farmer i Favorit Hmm ubezpieczenie drogie może..po zatym duzo poczytałem, że Fendt haben scheiss Bremsen(lipne hamulce), ale nikt nie będzie przy 50 na hamulec raczej naciskać tylko silnikiem będzie hamować.

#8 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:36

Fendt Farmer i Favorit Chodzi zapewne o koszty okresowych przeglądów na stacjach diagnostycznych. Dla ciągników mogących się poruszać 50km/h lub szybciej opłaty są znacznie większe.

W Polsce nie ma tego problemu bo szybciej jak 30km/h ciągnikiem nie można jechać wedle kodeksu, a tych co osiągają prędkość powyżej 44km/h nie chcą za bardzo rejestrować.

#9 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:44

Fendt Farmer i Favorit A Fendt nie ma chamulców na 4 koła?
Czy półbiegi w Fendtach Farmerach da się załączyć podczas jazdy?

Edytowany przez Maxer, 11 marzec 2011 - 08:53.

#10 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 05:27

Fendt Farmer i Favorit Fendt ma hamulce na 4 koła(na przód: tarcza i dwa zaciski na wale napędowym tuż przed przystawką od przedniego napędu). Półbiegi da sie załączać podczas jazdy- najpierw przelączasz przelącznikiem, potem dajesz sprzęgło..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:31

Fendt Farmer i Favorit Wyzsze koszty sa zwiazane z ubezpieczeniem a w szczegolnosci z czestrzymi przegladami. Do tego dochodzi obowiazek badania stanu i skutecznosci hamulcow na stacjach diagnostycznych
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#12 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:52

Fendt Farmer i Favorit Przecież ubezpieczyciel nie wie dokładnie jaką prędkość osiąga ten ciągnik więc można mu powiedzieć że jeździ 40 km/h a nie 50 km/h.
Konstrukcyjnie która wersia jest lepsza Favorit czy Farmer?
Czy da sie zwiększyć w nich moc poprzez dodanie chipa?
O co chodzi z sprzęgłem turbo i czy je posiada seria Favorit?

#13 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:14

Fendt Farmer i Favorit Po pierwsze predkosc maksymalna wpisana jest w papierach ciagnika, a po drugie pomysl o konsekfencjach w razie wypadku. Jesli podales predkosc maksymalna 30 lub 40 km/h, a rzeczoznawca stwierdzi ze predkosc dopuszczalna byla wyzsza wtedy bedziesz mial problem i juz do konca twojego zycia bedziesz "nieszczesliwym czlowiekiem". Procedura zmainy szybkosci maksymalnej w ciagniku Fendt nie polega tylko i wylacznie na przeprogramowanieu maszyny, najpierw musza byc spelnione pewne warunki. Przy kazdej zmianie predkosci trzeba powiadomic o tym zamiarze firme Fendt, ktora wystawia nowe pozwolenie (deklaracja zgodnosci)...i dopiero na tej podstawie warsztat moze przeprogramowac ciagnik. Takie sa procedury i z pewnoscia kazdy AUTORYZOWANY dealer Fendt bedzie trzymal sie tej zasady.

#14 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:05

Fendt Farmer i Favorit Sprzęgło Turbo to sprzęgło hydrokinetyczne, posiada je i Farmer i Favorit. Chipa do nich raczej nie wsadzisz bo silnik jest sterowany w pełni mechanicznie(najprościej podkrecić na pompie, ale ja bym dał spokój tym bardziej z najmocniejszą czwórką).

#15 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:37

Fendt Farmer i Favorit Dzięki kosti68 dobrze wiedzieć dało mi to dużo do myślenia.
Ja myślałem z chipem do 509 bo mam taką na oku.
Czy na jakim półbiegu najlepiej jeździć przy dużym obciąrzeniu ( który jest najbardziej wytrzymały)?

#16 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:14

Fendt Farmer i Favorit Raczej nie ma takiego czegoś.. jedziesz na tym na którym pasuje i tyle.

#17 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:37

Fendt Farmer i Favorit Co powiecie mi o nich:
http://moto.allegro....1485971731.html
i
http://moto.allegro....1496440248.html
ktoś widział tego 510 bo ja mam do niego 300km?

#18 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 08:25

Fendt Farmer i Favorit Oba egzemplarze przeszły odnowę biologiczną, pytanie jak wyglądały przed zabiegiem upiększania?

#19 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:10

Fendt Farmer i Favorit A jaka jest w nich szkrzynia ma same koła zębate czy posiada też tarczki?
Ten 509 nie posiada przycisków od EHR na jednym błotniku więc musiał być walnięty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:29

Fendt Farmer i Favorit Jasne, że ma tarczki, ze 4 kosze beda od półbiegów, potem od wałka, w sprzęgle od przedniego napędu..