Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory pod PROW

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 15:48

Budowa obory pod PROW Witam chciał bym zbudować oborę złożyłem wniosek na MGR i się załapałem i teraz chce budować na własne ryzyko przed podpisaniem umowy ale nie bardzo wiem co robić po kolei czyli jaki kredyt i co dalej proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory pod PROW Dzisiaj, 04:23
  •  

#2 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 09 marzec 2011 - 15:54

Budowa obory pod PROW Jak liczysz na zwrot z MGR to musisz skorzystać z kredytu pomostowego ok8% ale jak masz to gdzieś i masz poniżej 40 lat to możesz to sfinansować kredytem preferencyjnym Młody Rolnik i tam jest ok2% w skali roku.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#3 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:04

Budowa obory pod PROW Ale kredytu preferencyjnego chyba już niemożna brać jak się bierze z prowo bo jest chyba albo jedno albo drugie.Jeśli się nie mylę.

#4 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:12

Budowa obory pod PROW Tak właśnie napisałem więc niech sobie odpuści ten wniosek na MGR i skorzysta z kredytu MR.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:19

Budowa obory pod PROW Może i zile zrozumiałem a po drugie jak obora na prow to tylko firma i to jedna nie ze jedna to druga tamto a jak wiadomo firma swoje bierze samemu wyjdzie dużo taniej.Wiem to ba samemu orientowaliśmy się z ojcem o oborę i za obórkę na 50 sztuk bez młodzieży na płytkiej ściółce zaśpiewali 540 tyś brutto :blink:

#6 Share xibo

xibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:02

Budowa obory pod PROW Na moim terenie dwóch znajomych chciało wybudować wolnostanowiskową oborę na 60 sztuk pod MGR właśnie i cena w planie zarówno u jednego jak i u drugiego przekraczała 1,2mln zł, ja chcę zmodernizować moją uwięziówkę w trym roku, ze 120 na 200 stanowisk i liczyłem, że będzie mnie to kosztować ponad 300 tys. i to sposobem gospodarczym.

#7 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:40

Budowa obory pod PROW Dobrze zrozumiałem ty chcesz trzymać 200 sztuk bydła w systemie uwięziowym.
Przecież przy tak dużym stadzie to ty z obory nie wyjdziesz.

#8 Share xibo

xibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:40

Budowa obory pod PROW w tej chwili mam 148 sztuk w tym 130 na oborze uwięziowej reszta na wybiegu, chcę przerobić z uwięziówki oborę wolnostanowiskową na 200 sztuk, a z pracom to schodzi tak do 5h dziennie więc nie jest źle...

Edytowany przez xibo, 10 marzec 2011 - 10:55.

#9 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 10 marzec 2011 - 13:26

Budowa obory pod PROW

Witam chciał bym zbudować oborę złożyłem wniosek na MGR i się załapałem i teraz chce budować na własne ryzyko przed podpisaniem umowy ale nie bardzo wiem co robić po kolei czyli jaki kredyt i co dalej proszę o pomoc.

Nie wiem kolego czy ci się to opłaci!! Pierwsza sprawa koszty budowy bedą znacznie wieksze, wiem bo sam sie tym interesowalem i jednak wezme kredyt preferencyjny, druga sprawa bedziesz musial skorzystac z kredytu pomostowego ok.8% a zwrot otrzymasz dopiero po zakonczeniu inwestycji czyli budowa ok. 2-4 miesiące złozenie wniosku o platnośc i czekanie na kase minimim 6 miesięcy a procenty biją!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 17:33

Budowa obory pod PROW

w tej chwili mam 148 sztuk w tym 130 na oborze uwięziowej reszta na wybiegu, chcę przerobić z uwięziówki oborę wolnostanowiskową na 200 sztuk, a z pracom to schodzi tak do 5h dziennie więc nie jest źle...

Podziwiam taki zapał ale szybko idzie Ci z tą pracą w oborze przecież ile jest samego ścielenia ręcznie przy takim stadzie.

#11 Share czesiek1991

czesiek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:03

Budowa obory pod PROW

Jak liczysz na zwrot z MGR to musisz skorzystać z kredytu pomostowego ok8% ale jak masz to gdzieś i masz poniżej 40 lat to możesz to sfinansować kredytem preferencyjnym Młody Rolnik i tam jest ok2% w skali roku.

a jak by zrobić MGR na samo wyposażenie obory a kredyt Młodego Rolnika na budowę do stanu surowego?

Edytowany przez czesiek1991, 13 marzec 2011 - 19:08.

#12 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:11

Budowa obory pod PROW Słyszałem o czymś takim że brał koleś MGR ale tylko na wyposażenie budynku (obory) ale pewny nie jestem że tak idzie.

#13 Share czesiek1991

czesiek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:12

Budowa obory pod PROW piotrek jaką oborę planujesz budować? ( ile sztuk, system utrzymania, itp...)

#14 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:31

Budowa obory pod PROW Obora będzie na 25 dojnych w systemie uwięziowym do tego kojec dla jałowizny wszystko na płytkiej ściółce dojarka przewodowa na 4 aparaty z korytarzem paszowym po środku i świetlikiem kalenicowym.

#15 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:13

Budowa obory pod PROW Obornik będziesz wypychał turem?

#16 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 15:55

Budowa obory pod PROW nie przy pomocy zgarniacza hydraulicznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 06:39

Budowa obory pod PROW

Chciałbym zapytać czy komuś udało się sfinansować budowę obory na prow ?

Czy warte to jest zachodu jeśli ma byc to sfinasnowane poprzez kredyt czy lepiej kredyt MR  ale jak słyszałem to też do 80 % wartości netto czyli teoretyzując 750 tys. ok za wielostanowiskowa na głębokiej (przy założeniu 15 tys DJP) to jest ok 600 tys. netto z czego 80 % sfinansować idzie z nMR czyli 480 tys. więc @lamborgini MR chyba nie za bardzo bo skąd wziąć prawie 300 tys. ze swoich od bidy można by jeszcze mieć ok 1/3 ale to i tak za mało poza tym lepiej mieć zaskórniaki