Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon nie daje rady pod górkę

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 08:07

Bizon nie daje rady pod górkę Witam wszystkich.
Zakupiłem dwa sezony temu bizona Z040 od znajomego, sprzęt mimo swoich lat jest w zadowalającym stanie, w ubiegłym roku już nim pracowałem i spisał sie wyśmienici( oczywiście opinia młodego rolnika i kompletnego laika w kwestii kombajnów) ale jak dla mnie i moich hektarów jest znakomity.
podczas pracy zauważyłem że bizon ma mały problem podjechania na 3 i 2 biegu pod górkę ( górka wysoka, ale nie gwałtowna ), po wyłączeniu hederu i zestawu młócącego to samo. Bizon daje rade tylko na 1 biegu.
Czy to tak ma być ?
Jeśli nie to co mam naprawić?
Dzięki za pomoc.
" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon nie daje rady pod górkę Dzisiaj, 02:41
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 08:32

Bizon nie daje rady pod górkę Wariator i pasy do wymiany, ewentualnie tarcza sprzęgłowa. Dużo roboty nie ma :) więc nie masz się co martwić,pasy po ok 200zł za szt wariator regenerowany 300zł, a tarcza to ok 50zł, Ale może być że masz luźne pasy jezdne i wystarczy je naciągnąć

Edytowany przez damianmmmm, 09 marzec 2011 - 08:33.

#3 Share pieniu2506

pieniu2506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 09 marzec 2011 - 08:32

Bizon nie daje rady pod górkę podstawa to musisz sprawdzic naciag pasa jezdnego na kole przyspieszacza naciaga go siłownik który mozna podregulować,chyba ze w 40-ce nie ma takiego siłownika

#4 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:38

Bizon nie daje rady pod górkę Dzięki za odpowiedz.
Tak właśnie myślałem, bo na postoju ten pas główny jest bardzo luźny. Jest jakaś literatura, która powie mi co robić krok po kroku by naciągnąć ten pas, jak mocno ma być napięty itp. Mam nowy pas to może wartałoby go wymienić?

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2011 - 10:36

podstawa to musisz sprawdzic naciag pasa jezdnego na kole przyspieszacza naciaga go siłownik który mozna podregulować,chyba ze w 40-ce nie ma takiego siłownika

Jaki siłownik Ci naciąga pasy,nie wiesz co piszesz.Żeby naciągnąć pasy trzeba zluzować srube od wariatora i napinaczem podciągnąć do tyłu wariator.@kamilo1 naciągnij pasy a jak to nie pomoże to pewnie tarcza sprzęgłowa do wymiany.Pasy naciągnij tak z wyczuciem pod naciskiem ręki żeby się lekko uginały i zwróć uwagę czy równo chodzą na wariatorze czy nie sciąga ich na którys bok jezeli tak to trzeba ustawić wariator, koło napinacza po obu stronach się reguluje. Mysle ze 40-tka ma tak samo jak 56.

Edytowany przez MAT912, 09 marzec 2011 - 10:50.

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 09:35

Wariator i pasy do wymiany, ewentualnie tarcza sprzęgłowa. Dużo roboty nie ma :) więc nie masz się co martwić,pasy po ok 200zł za szt wariator regenerowany 300zł, a tarcza to ok 50zł, Ale może być że masz luźne pasy jezdne i wystarczy je naciągnąć

Ciekawe gdzie te pasy za 200 zł kupisz? chyba że używane :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 marzec 2011 - 10:09

Bizon nie daje rady pod górkę Mój też ma problemy z jazdą pod górke, mechanik mi naciągnął pasy jezdne ale dużo to nie dało. Chyba trzeba kupić nowe?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2011 - 19:56

Bizon nie daje rady pod górkę @pasiu66 a tarcza sprzęgłowa nie jest czasem do wymiany? albo docisk sprzęła, łatwo można to sprawdzić,{potrzebna druga osoba} podnies osłone boczną stań pod górkę włącz bieg i obserwuj jesli kombajn nie ruszy a pasy będą się obracać to jest wina sprzęgła, a jesli którys nie będzie się obracał to chyba nie muszę mówić, ale pasy to raczej nie bo jak by się slizgał na pasach to zaraz by się z nich dymiło.TYLKO NIE PRZEJEDZ POMOCNIKA. :D

Edytowany przez MAT912, 10 marzec 2011 - 20:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 marzec 2011 - 20:13

Bizon nie daje rady pod górkę Nie wiem. Da się to jakoś sprawdzić?

#10 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 10:32

Bizon nie daje rady pod górkę Witam.
Postaram sie przez weekend pokombinować coś z tym pasem i może uda mi sie co naprawić.
Z moim pasem jest tak, że jeśli jest kombajn zgaszony to pas jest tak luźny, że mogę go bez problemu ciągnąć.
Co do dymienia to nie zauważyłem , ale kombajn na jedynce rusza normalnie lecz jak pojawi sie górka automatycznie słabnie i zwalnia, a ja nie dusze dalej tylko redukuje biegi by muc wjechać pod ta górkę ( na jedynce idzie).

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 12:28

Bizon nie daje rady pod górkę Ale jak słabnie to spadają obroty silnika czy silnik chodzi normalnie czy jak?czy nawet nie zejdzie z obrotów ?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#12 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 08:06

Bizon nie daje rady pod górkę Sorki ale czasu mi zabrakło by pokombinować z tym pasem, może teraz w sobotę jeśli nic nie wypadnie.
Co do obrotów silnika, to ciężko mi teraz powiedzieć, ale z tego co pamiętam to silnik pracował normalnie, nie spadał z obrotów tylko, bizonek zwalnia, ale mówię pamiętam jak przez mgłę prace silnika przy tym zajściu.

#13 Share kombajnistaZ050

kombajnistaZ050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 16:18

Bizon nie daje rady pod górkę witam. ja jak jechalem do lanu Bizonem Z050 jechalem na 2 byla malutka miedza i lekko pod górke najechalem na miedze a tu kombajn stanal wlasciciel mowi ze sie pasy slizgaja i musialem zredukowac do 1. takze jak mówili poprzednicy sprawdz pasy sprzeglo w razie czego napnij pas

#14 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:11

Bizon nie daje rady pod górkę w naszym jest tak samo tylko ze nie musze redukowac lekko tylko mu przyspieszacz zwolnie i idzie normalnie na 3 pod kazda gore
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#15 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 październik 2011 - 06:50

Bizon nie daje rady pod górkę Witam ponownie Panowie. Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ole dożo się działo przez te okres od lata do teraz. Co do problemu z zwalniającym kombajnem to faktycznie wystarczyła regulacja pasów jezdnych, podciągnąłem trochę na wariatorze i gra i huczy.
Dzięki za rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share piotr81

piotr81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:14

Bizon nie daje rady pod górkę Witam mam podobny problem, gdyż wczoraj podczas koszenia pod górkę też nie miał siły kosić i spadały obroty. Po zwolnieniu do końca na przyśpieszaczu jakoś szedł. Co poprawić?