Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika??

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:29

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie znajduje się czujnik od obrotów silnika?? Wyświetlacz mam elektroniczny i dzisiaj wsiadam jade, patrze a tu nie pokazuje mi obrotów, tylko cały czas jest 00. Jak gdzieś traktorem zakołysze czy np jadąc polną drogą trzęsie to się coś nawet pokazuje troche ale nie tyle ile trzeba. I od czego tu zacząć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Dzisiaj, 03:42
  •  

#2 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 19:26

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Powiem Ci tak u kolegi w 120-14 czujnik obrotów silnika jest w alternatorze Ty masz wersje 54 z wyświetlaczem elektronicznym i może to być coś innego na przykład przetwornik w liczniku.Zrób tak,w alternatorze dokręć przewody a jeśli to nie pomoże to odepnij je i wyczyść drobnym papierem ściernym.jak to nic nie da rady to pod licznikiem na kostce przeczyść złączki.Piszesz że jak po dziurach jedziesz to coś pokaxyje więc może to być brak styku.no i odpisz czy to pomogło.dodam ze ja mam 75-14 TS i czujnik mam w alternatorze i kumpel też

#3 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 20:19

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Hmm to może i tutaj jest w alternatorze hmm.. jutro z samego rana sprawdzę. Poodkręcam przewody od alternatora i przeczyszczę je tak jak mówisz drobnym papierem :) Jak pomoże dam znać :))

#4 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 20:47

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Witam. Czasami wystarczy naciągnąć pasek klinowy od napędu alternatora lub jak napisał kolega erwin2. Większość pojazdów z silnikiem diesla pobiera impuls elektryczny do obrotomierza od dodatkowego obwodu w alternatorze dlatego poślizg paska klinowego może powodować zafałszowanie odczytu wskazań obrotomierza lub przerw wskazań (dotyczy to szczególnie obrotomierzy elektronicznych)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 21:14

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? oooo tootoo :)) Super Panowie :)) Już jakieś konkrety mam :D Więc na pewno wszystko przy alternatorze posprawdzam. Bo to tak dziwnie troche że działało a tu nagle dzisiaj przestało. Nigdy nie miałem z tym problemów. A dzisiaj tak raz zadziała na chwile ale przeważnie to cały czas było na 00.

#6 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:11

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Witam
Według moich obliczeń czujnik obrotów jest pod rozrusznikiem z prawej strony.
Takie coś czarnego z grubszym kablem schowane za ramą silnika.
Pozdrawiam

#7 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 17:00

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? witam. a ja zmieniłem alternator na samochodowy 70A bo w reni był za słaby i obroty silnika sa ciagle na 5000obr/min. trzeba cos do tego alternatora przełozyc z tamtego żeby działało?? czy jak to rozwiązać??
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Qurek

Qurek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 18:48

Gdzie jest jakiś czujnik od obrotów silnika?? Teoretycznie jeśli wymieniałeś alternator na inny (np. "większy") nie musisz nic przekładać. Ważne aby uzyskiwał 14V na wyjściu, ale gdybyś np. zmieniał z cewki na alternator to już co innego.