Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 październik 2012 - 20:16

Zakup brony talerzowej Jaki wał będzie najlepszy do brony talerzowej 3m?
- packer Ø 500mm
- crosskill Ø 400mm
- pierścieniowy (sprężynowy) Ø 500mm
- gumowy Ø 500mm
Brona będzie służyć do zrywania scierniska po zbożach i kukurydzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 19:13
  •  

#162 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 październik 2012 - 20:26

Zakup brony talerzowej A ja wlasnie mam do sprzedania brone talerzowa w ksztalcie x z walem strunowym szerokosci 4.60 malo uzywana ale juz 10 rok stoi duza moc do niej potrzebna jak ktos bedzie zainteresowany szukac mnie na prive jak dlamnie stan bardzodobry .przezucilem sie na agregat a ten chcem sie pozbyc 145konny HN sobie nieradzil i klient oddal i nadal stoi u mnie|:) ciagana byla 1934 w pozniejszym terminie 6495 MF

#163 Share gregorian

gregorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:muzyka(rock-metal), historia Polski, film, geografia polityczna, sport, numizmatyka

Napisany 10 październik 2012 - 05:16

Zakup brony talerzowej Witam :)
Co sądzicie o bronie talerzowej firmie STRUMYK ?

Interesuje mnie owa firma Strumyk o której nie wiele pisze w necie :)
Brona która mnie interesuje to 2,7 m - 3,15 do Belarusa 952 - 90KM z którą by dał radę ? gleby lekkie, piaszczyste.
Aham i jak wygląda jakość maszyn i ich trwałość, Strumyka ? Trzeba przyznać jedno, że ceny są atrakcyjne do innych firm rodzimych typu Akpil, Bomet itp

Jakby ktoś był skory do odpisu będę wielce wdzięczny :) pozdrawiam

Edytowany przez gregorian, 10 październik 2012 - 05:17.

#164 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 październik 2012 - 09:48

Zakup brony talerzowej bierz akpila 2.7 z wałem rurowym, talerze zębate i bedziesz zadowolony. to i tak jest najtanszy sprzęt z tych jako takich.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#165 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2012 - 11:04

Zakup brony talerzowej W moim gospodarstwie była niedawno zakupiona brona talerzowa strumyk 2,4 m plus wałek strunowy . Ogólnie brona dość masywna ,ładnie robi natomiast wałek do niej mógłby być szerszy tak z 2,5-2,6 m ponieważ nie zagarnia ładnie (po brzegach są taki rowki po bronie i wałek tego nie sięga ) .Tak jak kolega wyżej napisał wałek rurowy byłby na pewno lepszy ,ale z tego co się orientuje nie ma do tego modelu . Sama brona godna polecenia ,i cenowo też lepiej wychodzi jak akpil czy bomet ,a to też ma znaczenie...

Edytowany przez Meg5, 20 listopad 2012 - 12:17.

#166 Share gregorian

gregorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:muzyka(rock-metal), historia Polski, film, geografia polityczna, sport, numizmatyka

Napisany 10 październik 2012 - 13:14

Zakup brony talerzowej Mamy nie zniszczalną talerzówkę Famarol 1,6m do C-360 ale w ostatnim czasie się obszar gospodarstwa powiększył tak samo jak i trochę zainwestowało się w sprzęt więc interesuje nas na ten czas coś tańszego żeby tylko pracowała i była pewność, że pochodzi po komentarzu kto ma Strumyka chyba nie ma się co bać tego sprzętu :) Ogólnie chodzą u nas takie słuchy, że te nie firmowe rzemieślnicze talerzówki są marnej jakości nie warte za wiele tylko pytanie jakie są te rzemieślnicze ? Posiedziałem trochę w necie i niby te tanie są firmowe lecz nie znane np właśnie Strumyk.

A można wiedzieć ta talerzówka do jakiej mocy ciągnika jest pod haczona ?

#167 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 październik 2012 - 13:45

Zakup brony talerzowej Patrz na talerze z jakiego materiału. Ja w żniwa kupiłem bometa, tam są super talerze, jak stukniesz w niego to echo jak z dzwona, bo te rzemieślnicze to blaszaki, a talerz jest najważniejszy. Strumyka ma jedną zaletę bo przewala na prawo, a bometa na lewo i tak trochę to nie zręki operować.

#168 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2012 - 16:42

Zakup brony talerzowej

Mamy nie zniszczalną talerzówkę Famarol 1,6m do C-360 ale w ostatnim czasie się obszar gospodarstwa powiększył tak samo jak i trochę zainwestowało się w sprzęt więc interesuje nas na ten czas coś tańszego żeby tylko pracowała i była pewność, że pochodzi po komentarzu kto ma Strumyka chyba nie ma się co bać tego sprzętu :) Ogólnie chodzą u nas takie słuchy, że te nie firmowe rzemieślnicze talerzówki są marnej jakości nie warte za wiele tylko pytanie jakie są te rzemieślnicze ? Posiedziałem trochę w necie i niby te tanie są firmowe lecz nie znane np właśnie Strumyk.

A można wiedzieć ta talerzówka do jakiej mocy ciągnika jest pod haczona ?

U mnie strumyk 2.4 m współpracuje z 75 konnym ciągnikiem .

#169 Share gregorian

gregorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 październik 2012 - 17:55

Zakup brony talerzowej A Strumyka talerze są dobrej jakości ? :) Bomet jednak droższy coś w granicach z wałem 10tyś plus minus zapewne :) Najlepiej będzie się przejechać i dotknąć ręką :)

#170 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2012 - 19:05

Zakup brony talerzowej Czy strumyk ma dobre talerze ,jeszcze tego nie mogę ocenić bo mamy ją zbyt krótko . Ale jutro popukam w nie zobaczę czy dzwonią jak dzwon :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 październik 2012 - 19:35

Zakup brony talerzowej bomet jak i akpil i wielu innych producentów jak staltech rolmako itd, korzysta z talerzy włoskiego producenta OFAS. kazdy talerz ma wybite oznaczenie ofas na sobie.

#172 Share gregorian

gregorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 październik 2012 - 06:29

Zakup brony talerzowej Dostałem odpis na skrzynkę od jednego użytkownika i mówi, że śmiga Strumykiem 3 rok i nic się nie dzieje a talerze trzymają :P więc wniosek taki, że jak wpłyną dopłaty to się najprawdopodobniej zdecyduję :)

#173 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 październik 2012 - 18:04

Zakup brony talerzowej

Jaki wał będzie najlepszy do brony talerzowej 3m?
- packer Ø 500mm
- crosskill Ø 400mm
- pierścieniowy (sprężynowy) Ø 500mm
- gumowy Ø 500mm
Brona będzie służyć do zrywania scierniska po zbożach i kukurydzy.

wszystko zależy od tego jakie masz gleby, ja mam rolmako z wałem gumowym i z tego co obserwuję dużo pojawia się talerzówek na gumowych wałach, ale na moich mozaikach przy większej prędkości 15-18km/h wał na lżejszej glebie zaczyna działać jak włóka, stąd przy wale gumowym konieczna jest hydrauliczna regulacja głębokości pracy, no i oczywiście należy zwracać uwagę na masę i długość maszyny, bo przy ciężkich wałach i dużych talerzach jest już co dźwigać

#174 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 październik 2012 - 14:57

Zakup brony talerzowej Właśnie w mojej okolicy również coraz więcej jest z wałem gumowym i wszyscy sobie je chwalą, więc raczej na taki wał się zdecyduje. Co prawda nie mam zamiaru kupować Amazone Catros'a jak wszyscy w okolicy, bo podejrzewam, że polski sprzęt też zrobi to samo a kosztuje 1/3 Amazone.
Jest jeszcze jedna kwestia przy wyborze brony a właściwie talerzy do mniej. Im większe tym lepiej, to wiem, ale pozostaje jeszcze kwestia ich rodzaju, czyli: gładkie czy ząbate?
Znajomy w Catrosie ma gładkie i twierdzi, że są lepsze od zębatych gdyż można bardzo płytko robić uprawę pożniwna a i z kukurydzą daje rade. Inni za to preferują ząbkowane twierdząc, że gładkie nie nadają się do kukurydzy. Problem też jest taki że w polskich bronach są praktycznie tylko ząbkowane talerze a ja póki co skłaniam się ku gładkim.
Jakie są lepsze Waszym zdaniem, gładkie czy zębate?

#175 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 październik 2012 - 17:15

Zakup brony talerzowej wał gumowy jest dobry ze względu na swoją masę. Np. w aresie XL 3,0m waży prawie 500kg, dlatego fajnie zagęszcza ziemię.
Co do talerzy to catros waży tyle że nie musi mieć zębatych talerzy. U rodzimych producentów z masą jest zazwyczaj cienko stąd posiłkowanie się innym rodzajem talerzy, aby efekt uprawy i mieszania był zadowalający.
Nie wiem jak fachowo nazywają się te talerze, ale w kompaktówkach Unii i Agromasz są wlasnie talerze 'prawie' proste i 'prawie' gładkie. Nie wiem też jak to wpływa na uprawę.
zdjęcie przykładowe:
http://www.traktorpo...=800&quality=80
http://www.agrofoto....7_227_14303.jpg

Edytowany przez pawelec, 20 październik 2012 - 17:16.

#176 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 październik 2012 - 12:53

Zakup brony talerzowej Zwróciłem też uwagę na te talerze z małymi zębami w Vaderstad'cie Carrier, ale tam mają mała średnicej talerzy.
Dodany obrazek
Nie wiedziałem, że nasi producenci też maja takie talerze. Wydają się one być najlepszym rozwiązaniem łączącym zalety talerzy gładkich i zębatych, choć zęby w nich nie są takie jak Vaderstad tylko troche wieksze.
Myśle, że brona talerzowa, właśnie z takie talerzami z małymi zębami i wałem gumowym będzie najbardziej wszechstronna i spełni swoje zadanie przy płytkiej uprawie jak i głębszej czy też przy dużej ilości resztek pożniwnych na polu.

Edytowany przez Lukasz48, 21 październik 2012 - 13:01.

#177 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 19:27

Zakup brony talerzowej tego vaderstad widziałem ostatnio na pokazach po kukurydzy i praktycznie ciężko było odróżnić gdzie pracował a gdzie nie, sąsiad kupił ostatnio 5m catrosa z gumowym wałem i hydrauliczną regulacją głębokości za 105tys. zł netto, więc nie są aż tak strasznie drogie, zębate talerze z tego co zauważyłem działają jak zgrabiarka przy długiej słomie, natomiast odnośnie do masy talerzówek to jak widać przy zachodnich kompaktach nie ona ma znaczenie lecz właściwy kąt (ale we wszystkich płaszczyznach) podobnie jest z wielkością talerzy (prędkość obwodowa i tak jest taka sama), odnośnie do kształtu to już kto co woli, ale kompakt musi pracować płytko, więc im mniejsze zęby tym lepiej, nawet unia ma dwa rodzaje brony kompaktowej (jedna typowo na ścierniska kąt 0 i druga uniwersalna)

#178 Share cojotx

cojotx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:35

Zakup brony talerzowej Witam.

Planuję zakup agregatu talerzowego Henryk Batyra- GEPARD 3m na zabezpieczeniach sprężystych z wałem gumowym. Brona ma służyć jako agregat uprawowo-siewny oraz do niszczenia ścierniska sporadycznie darni i parę ha po kukurudzy na kiszonkę. Ziemie od 3a do 4b.
Pytania:
Czy sobie poradzi? A może inaczej jaki będzie efekt jego pracy?
Jak z wytrzymałością, czy rama i podzespoły (sprężyny) nie pękają?

Może są na forum użytkownicy tego sprzętu, bo tylko wzmianki na ten temat znalazłem. Dodam że zaletą są waga i cena.

Edytowany przez cojotx, 19 listopad 2012 - 22:54.

#179 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 08:30

Zakup brony talerzowej A jaka jest waga i cena?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share cojotx

cojotx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 09:04