Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#141 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 17:12

Zakup brony talerzowej Ewentualnie można zastanowić się nad agregatem talerzowym będzie jeszcze krótszy od kompaktowej brony talerzowej. Wpłynie to korzystniej na stabilnośc zestawu. Na yt widziałem filmik na którym nh tl 100 95 km jeździ z agregatem talerzowym agro maszu i siewnikiem do tego. Te agregaty występują również w wersji 2,7. Można spiąć siewnikiem i jest jedna maszyna do uprawy pożniwnej i przedsiewnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 22:17
  •  

#142 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 09 wrzesień 2012 - 20:08

Zakup brony talerzowej No to miałem już obmyślany sprzęt, a teraz dalej nie wiem, hehe :)
Agregatem talerzowym Akpil nie będzie problemu siać poplonów, mieszać obornika, niszczyć nieużytki? Da się jednoznacznie odpowiedzieć co jest lepsze, agregat talerzowy czy talerzówka?

#143 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 21:48

Zakup brony talerzowej agregatem talerzowym mozesz: zrywac scierniska, przygotowac pole do siewu, siac, niszczyc poplony, siac poplony, niszczyc nieuzytki. A talerzowka (obojetnie czy tradycyjna czy kompaktowa) wszystko co powyzej prócz siania. Ja bralbym tylko agregat talerzowy, ze wzgledu na wszechstronne zastosowanie. U mnie bylaby to najczesciej uzywana maszyna uprawowa.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#144 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 08:21

Zakup brony talerzowej masa jest mniej więcej porównywalna więc raczej i z jedną i drugą będzie tak samo ciężko Zdaje mi się że lepiej wziąć troszkę mniejszą żebyś nie katował ciągnika i mógł osiągnąć odpowiednią prędkość bo to jest podstawa efektu uprawy. nie warto przewymiarowywać sobie maszyn.
A ja dalej proszę o pomoc akpil wzmacniana czy grano system?!?!

#145 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 19:49

Zakup brony talerzowej Do siewu to mam raczej brone aktywną, a z tego co patrze to agregat talerzowy jest trochę droższy od brony nawet w układzie X.
Tyle różnych kombinacji, że ciężko jest się na coś dobrze zdecydować. :)

#146 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 10:26

Zakup brony talerzowej nie jesteś sam:) mam identyczny problem wiem tylko dwie rzeczy że ma być zawieszany bo mam nie zawielkie kawałki i maksymalnie duży talerz na ścierniska lepszy efekt podorywki i mniej się zapycha.
cały czas wybieram między dwoma sprzętami ale nikt nie raczy dopowiedzieć jakiegoś konkretnego słowa niestety

#147 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 19:42

Zakup brony talerzowej Byłem dziś w Pilźnie po oferte na tą talerzówkę. Na placu była tylko V-ka 3,15m, to kawał żelaztwa się wydaje. :) Ale zdecydowałem się na typ X 3m, talerze 610mm i wał rurowy.

#148 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 11:19

Zakup brony talerzowej Ja wybrałem agregat talerzowy agro-masz w cenie 15500zł brutto na większych talerzach. Jak mi przywiozą to zobaczymy co to jest warte:)

#149 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 10:59

Zakup brony talerzowej krzychu95 i jak tam odebrałeś testowałeś już maszynę??!! ja mam coraz mniej czasu a dalej się naie zdecydowałem:)

#150 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 18:46

Zakup brony talerzowej To ja brałem tylko oferte, bo do wniosku na MGR mi potrzebna. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share michal17

michal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 20:10

Zakup brony talerzowej Witam
jestem zainteresowany kupnem talerzówki używanej. Mam ciągnik Foton 604 (60 KM) i myślałem o talerzówce ciąganej ok 2,5 metra szerokości. Jeśli miał by ktoś taką maszyne w zachodniopomorskim lub okolicy to proszę o kontakt

#152 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 22:34

Zakup brony talerzowej Witam,

Panowie zastanawiam się na broną talerzową.
Wiem że chcę 3,5m półzawieszaną w układzie X, składaną do transportu.
Gleby klasy od 3a do 4b, praca głównie po ścierniskach oraz kilka hektarów po kukurydzy.

Pytania:
Jaki wał wybrać?
Jakie są lepsze talerze? (Zastanawiam się żeby były i z przodu i z tyłu zębate)
Czy lepiej mieć cięższą talerzówkę i jechać nieco wolniej czy lżejszą i za***rdalać? (osobiście nie jestem zwolennikiem przerzucania ziemi na znaczne odległości np: orka powyżej 8km/h już mi się nie podoba za bardzo)
Załóżmy że do 30tyś brutto, jaką bronę/markę byście polecili?

Ogólnie chciałem kupić agregat podorywkowy taki jak np kos ale max byłby wtedy 3m i raczej po kukurydzy bym nie wjechał, przy bronie chyba też mniejsze spalanie wyjdzie na ha...

#153 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 09:54

Zakup brony talerzowej talerze tylko zębate, chyba że talerzowka bedzie bardzo ciezka wtedy gładkie dadzą sobie rade.
Talerze jak najwieksze, od 560 w góre, wtedy nic sie nie zapcha i glebokosc robocza tez bedzie odpowiednia.
Nie wiem czy ci producenci robią w ukladzie X, ale spojrzalbym na oferte Burego, Mandama. Akpil robi fajne serie talerzowek X - http://www.akpil.pl/pl/kategoria/40 wbrew uprzedzeniom, jest fajny efekt, masa bdb i jakosc tez ok.

#154 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 07:52

Zakup brony talerzowej Mandam robi tylko kompakty i albo 3 albo 4 metry, z Akpila jest CX ale się nie składa i jest ANIOŁEK ale chyba kosztuje grubo ponad te 30tyś.
W Burego muszę się zorientować.

Bury nawet nie ma w ofercie klasycznych bron półzawieszanych.

Edytowany przez kat181, 27 wrzesień 2012 - 07:59.

#155 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 08:18

Zakup brony talerzowej a czemu nie chcesz kompaktowej półzawieszanej?

#156 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 08:24

Zakup brony talerzowej Mamy brone z Akpilu 3.15 V i powiem ze efekt po ściernisku jest słaby a po kukurydzy to juz wogole tylko by skrobała. Ja tam wole podorywkowy bo czy sucho czy mokro zawsze swoją robote zrobi, a brona jak sucho to juz bieda. Prawda szerokość robocza bedzie mniejsza i spalanie wieksze przy podorywkowym. Co do wagi talerzówki to bierz cięższą bo ona nie potrzebuje predkość tak jak ścierniskowiec zeby dobrze mieszać.

#157 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 14:09

Zakup brony talerzowej to muszę Ci kolego powiedzieć, że jak jest dobra talerzówka to czy sucho czy mokro daje radę, bo sąsiad ma "quivogne" czy jakos tak i zawsze wchodzi ;D
zetor 16145 przy niej stęka, a jak podniesie koła do góry to stoi w miejscu xD

#158 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 październik 2012 - 10:05

Zakup brony talerzowej

Mamy brone z Akpilu 3.15 V i powiem ze efekt po ściernisku jest słaby a po kukurydzy to juz wogole tylko by skrobała. Ja tam wole podorywkowy bo czy sucho czy mokro zawsze swoją robote zrobi, a brona jak sucho to juz bieda. Prawda szerokość robocza bedzie mniejsza i spalanie wieksze przy podorywkowym. Co do wagi talerzówki to bierz cięższą bo ona nie potrzebuje predkość tak jak ścierniskowiec zeby dobrze mieszać.

Ale agregatem podorywkowym raczej po kukurydzy nie wjedziesz bo sie będzie strasznie zapychał.

a czemu nie chcesz kompaktowej półzawieszanej?

Właśnie w sobotę wymłuciłem 1.5ha kukurydzy i znajomy użyczył mi kompaktową bronę z wałem packera, szerokość 3m waga ok 1200kg.
W sumie jeszcze jakaś wilgoć w ziemi była, przejechałem 2 razy i efekt był nawet niezły.
Więc kompaktowa mogła by być ale musialaby być cięższa i chyba byłyby lepsze większe tależe o profilu zembatym.

Jeśli chodzi o obciążenie to w porównaniu do na przykład grubera 3m to w tym samym paliwie tą broną można sobie przejechać 2x.

#159 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 02 październik 2012 - 18:44

Zakup brony talerzowej bierz na hydropaku, zawiesisz 500kg jakiejs bomby i masz ciezka talerzówke :) a gdyby była potrzeba to siewnik i masz zestaw upr-siew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 03 październik 2012 - 19:01

Zakup brony talerzowej Witam. Mam takie pytanie. W tym roku kupiłem ze STALTECHU bronę talerzową (mniejsze talerze) z wałem rurowym 3m (z hydropakiem). Pytanie jest do tych co użytkują coś podobnego. Czy na wiosnę gdy ziemia jest mocno wilgotna to talerze nie będą się zapychać podczas siewu. Ostatnio właśnie znajomy mnie postraszył że właśnie na wiosnę będę miał z tym problem i mało tego to wał się też zapcha. Ponoć lepszy byłby wał Packera. Mam trochę lekkich ziem i dlatego zdecydowałem się na wał rurowy a tu znajomy mnie straszy. W tym roku jak siałem to brona spisywała się znakomicie. Chociaż gdy podłączyłem do brony siewnik FAMAROLU i zasypałem 200kg to na uwrociach lekko przód mi odrywało ( ciągnik MF 6180 z kompletem odważników) Jeśli ktoś może się podzielić doświadczeniem to byłbym wdzięczny.

Edytowany przez slajders25, 03 październik 2012 - 19:02.