Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#81 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 17:45

Zakup brony talerzowej widziałem tego goliata... jak masz foty z uprawy to wstaw.. ale wydaje mi sie delikatniejszy od aresa xl do tego ares xl też ma regulacje hydrauliczną...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 02:01
  •  

#82 Share mrup

mrup

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 02 kwiecień 2012 - 23:04

Zakup brony talerzowej Ok. bedę dzwonił do nich niech przyjadą, napiszę co i jak

#83 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 08:25

Zakup brony talerzowej

jesli to goliat to wazy ok 1600kg a nie 2000 ;)

Goliat, tylko z ekranami (ok100kg) i wałem cross-kill który jest dość dużo cięższy od rurowego. Dokładnie nie wiem ile waży ale myśle że ponad 1900. Jak będę gdzieś koło wagi przejeżdzał to zważe. Ja oglądałem obydwa na jednym placu i troche mnie ta farba w aresie nowym odłażąca zniechęciła. Dokładność i równość spawów zdecydowanie na korzyść goliata, choć to może akurat taki egzemplarz się trafił. Mam z unii combi 4,2 metra z 2006 roku i farby prawie na nim nie ma. Coś z tym malowaniem nie bardzo u nich.

Edytowany przez PawelWlkp, 03 kwiecień 2012 - 08:34.

#84 Share mrup

mrup

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 kwiecień 2012 - 21:20

Zakup brony talerzowej Witam...
No i sprawa się wyjaśniła. Tak jak mówiłem zadzwoniłem i przyjechał serwis i zrobili pomiary, faktycznie ciągnik dawał jedynie 160 bar ciśnienia a powinien od 190 do ponad 200. Długo szukali przyczyny, próbowali podkręcić ciśnienie na zaworze ale to nic nie dawało. Przyczyna była bardzo banalna, na ciągniku jest zamontowany TUR z MetalFachu T229, podłączony jest bezpośrednio z pompy a następnie z rozdzielacza TUR-a dopiero idzie ciśnienie na hydraulikę ciągnika, oczywiście w rozdzielaczu TUR-a jest zawór który jest ograniczony na 160 bar. Po prostu jest żle podłączony, przez co ogranicza mi możliwości hydrauliki na ciągniku. Można by to obejść podłączając TUR na tylne wyjścia hydrauliki ale mam tylko 2 i w takim przypadku będzie mi brakowało wyjścia na przyczepę. Można by dołożyć sekcję dodatkową i joijstic w kabinie ale powiedzieli mi że to za drogo i za dużo zachodu i co prawda jeszcze się nie określi jak to załatwią ale chyba tą najprostszą metodą tzn wstawią 2 zawory trójdzielne przed rozdzielaczem i za TUR-a i trzeba będzie ręcznie przełączać gdy będę chciał coś kiprować lub coś ciężkiego tragać na tylnym TUZ-ie. Można by jeszcze podkręcić ciśnienie na TUrze ale boję się bo tam siłowniki są max do 180bar.

#85 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:10

Zakup brony talerzowej witam nie wiecie czasem jaki mogę kupić agregat talerzowy nowy tak do 15 tys.?

#86 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:40

Zakup brony talerzowej Unia group jest w granicach tej ceny. Zależy jaka wielkość, ale agregat talerzowy unii group kiedyś miałem i sprawował się dobrze. Polecam

#87 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 08:53

Zakup brony talerzowej każda polska plastelina zmieści się w tej cenie,

czy użytkuje ktoś z was kompaktową bronę talerzową z rolmako? nie mogę znaleźć nigdzie jej parametrów (chodzi mi głównie o odległość między rzędami talerzy, czy jest jednakowa dla 560 i 510, jaka jest masa maszyny z wałem oponowo-transportowym i czy występuje on wraz ze sprzęgiem do siewnika), ponadto wskażcie mi proszę na jaki rabat od cennika można liczyć przy zakupie 15-20%?

#88 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 09:51

Zakup brony talerzowej Ja mam Rolmako 3m. Brona jest dość lekka (ok 1000kg) a odległość między rzędami wystarczajaca.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#89 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 13:54

Zakup brony talerzowej dzięki za odpowiedź, ale wskaż proszę jaka jest odległość między rzędami talerzy najlepiej w jakiejś jednostce z układu SI

#90 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 14:11

Zakup brony talerzowej Napiszę Ci w piątek jak bd u kolegi, bo tą bronę to mam wspólną z kolegą :) Masę jaką podałem jest z wałem Cambella (pierścieniowym).

Edytowany przez lukas15, 20 czerwiec 2012 - 14:24.

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:19

Zakup brony talerzowej Panowie jak myślicie czy ciągnik 92km da rade podnieść agregat talerzowy uprawowo siewny z wałem packera 2,7 najprawdopodobniej będzie to agro-masz + siewnik 2,7

#92 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:29

Zakup brony talerzowej zależy jaki ciągnik, mój sąsiad mtz 82 dźwiga agregat uprawowy (co prawda na kultywatorze) z 3m siewnikiem, więc wszystko zależy od masy i długości zestawu,

@lukas15 przedstawiciel twierdzi, że 3m brona talerzowa na wale strunowym (bez hydropaku) waży 1300kg, co prawda na talerzach 560, ale na campbellu to już musi być dużo cięższa, a z wałem gumowym waży ok 1700kg,

#93 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 21:05

Zakup brony talerzowej Jestem w trakcie rozpatrywania wniosku i jeszcze nie wiem jaki to będzie ciągnik ale chyba kupie ursusa 9014 h 92km na podnośniku ma 4200kg.
No to że agregat uprawowo siewny zwykły na graczkach uniesie to wiem, ale agregat tależowy jest dużo cięższy i do tego chciałbym jeszcze wał packera.

#94 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 09:27

Zakup brony talerzowej ile teraz kosztuje taki ursus? na wszelki wypadem możesz zamówić agregat na wózku a jeszcze lepiej zainwestować w mocniejszy podnośnik przy 90km już 5t powinien ciągnik dźwigać

#95 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 11:30

Zakup brony talerzowej Jeszcze dobrze się nie targowałem jak brałem oferte ale napewno poniżej 130tys zł brutto z klimą radiem, pneumatyką, szerszymi oponami. Myśle że w tych pienądzach nic lepszego nie kupię i raczej napewno zdecyduje się na tego ursusa bo silnik perkins i układ napędowy od valtry A.
Muwisz że słaby podnośnik? Uważam w tej klasie ciągników to jest dobry bo ma tyle samo co proxima i sporo więcej niż NH td, case jx a do takich ciągników trzeba by go porównywać.

#96 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 11:53

Zakup brony talerzowej odnosiłem się do maszyn, a nie do konkurencji - przyznaje ten udźwig przy polmocie jest genialny, ja mam w JD udźwig 4,9t (pytanie jeszcze brzmi, gdzie ten udźwig jest mierzony) i bez problemu podnosi 3m siewnik talerzowy kvernelanda z 500kg nasion zawieszony na trzyrzędowym aresie z packerem (talerzówka nie powinna być dłuższa, ponieważ nie ma z przodu wału), ale potrzebuje przy tym 1t na przednim tuzie

#97 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 16:40

Zakup brony talerzowej Nie mam pojęcia gdzie jest udzwig mierzony ale we wszystkich ciągnikach powinien być mierzony w ten sam sposób. W jakim JD masz udzwig 4,9t?

#98 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 19:21

Zakup brony talerzowej mierzony może i jest w tym samym miejscu, ale nie na tej samej wysokości, JD 6230

#99 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 20:22

Zakup brony talerzowej Trochę głupio byłoby porównywać ursusa 9014h do JD 6230 bo to zupełnie inna klasa ciągników więc nic dziwnego że ma 700kg mniej na podnośniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:27

Zakup brony talerzowej @lukas15 pomierzyłeś już te odległości?

talerzówka kompaktowa 3m z rolmako (na zabezpieczeniach gumowych) ceny netto
-baza 24 talerze 520 - 13860zł (na wale rurowym),
-talerze 560 dopłata - 600zł,
-talerze włoskie (leżały obok tych dla lemkena)- 600zł,
-osłony boczne- 300zł,
-hydropak- 2200zł,
-łożyska timken- 600zł,
-wał gumowy dopłata- 3400zł,
-zgrzebło- 1500zł,
-siewnik poplonów- 3900zł (uchwyt do niego 500zł)