Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 08:27

Zakup brony talerzowej witam mam putanie odnosnie ceny kompletnego talerza wraz z resorem do agregatu talerzowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 19:36
  •  

#62 Share subwalkpro

subwalkpro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:15

Zakup brony talerzowej mam pytanie który agregat talerzowy jest lepszy pod względem wykonanej pracy jak i wytrzymałości. <_< Agro-Masz czy staltech

#63 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 marzec 2012 - 09:20

Zakup brony talerzowej Rama mocniejsza w Staltechu, jest cięższy.

#64 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:11

Zakup brony talerzowej Witam. Panowie szukam brony talerzowej o szerokości ok 3m głównie do likwidacji ściernisk i łąk. miał by na to jakieś 23tys. Mogli Byście może coś konkretnego polecić??!!

#65 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 11:00

Zakup brony talerzowej a jakiej mocy traktorem dysponujesz kolego? Chcesz zawieszaną, ciągnioną czy półzawieszaną?

#66 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 23:22

Zakup brony talerzowej pracowała będzie z ciągnikiem landini 110KM. brona raczej zawieszana bo mam sporo kawałków więc taka będzie najwygodniejsza do jazdy

#67 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 08:31

Zakup brony talerzowej z polskich to pooglądaj w necie Akpil, Agromasz i Staltech, Expom, koniecznie na dużych talerzach i z wałem . Ewentualnie agregat talerzowy uprawowo-siewny wykorzystasz do siewnika. Kolega ma Staltech na 560 talerzach / cena ok 20000 zł/, nie narzeka, ale najlepszą robotę robi inny koleś Akpilem na podwoziu z talerzami 710 mm /trochę większa kasa ok 60000 zł/

#68 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 14:54

Zakup brony talerzowej brałem pod uwarę jeszcze MANDAM mają solidne wykonanie porzedne materiały a w tym rozsądną cenę:) tależe to podstawa muszą być możliwie najwieksze wał wystarczy mi rurowy bo mamy lekkie ziemie. Teraz tylko mogę sobie pomyśleć ale nie wiem czy nie lepiej było wziąść jakiś agregat podorywkowy może po takim był by mniej zielska??!!

#69 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 16:17

Zakup brony talerzowej spójrz jeszcze na aresa txl lub txxl. tam masz talerz max 660mm
na tym forum, najwiecej kompaktówek jest wlasnie aresa, i to co widzialem na zdjeciach - efekt jest naprawde zadowalający. Gdybym to ja mial sie rozglądać, ares bylby faworytem.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#70 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:26

Zakup brony talerzowej a znasz może kolego ich ceny??!! wygląda ciekawie chodź na żywo jeszcze tej maszyny nie spotkałem jeszcze. Zdaje mi się że takie pół zawieszane miały by lepszy efekt pracy ale były by za to troszkę cięższe do pracy na małych polach??!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mrup

mrup

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 27 marzec 2012 - 21:13

Zakup brony talerzowej Witam.
Mam takie pytanie, mianowicie: posiadam bronę talerzową Bometu 2.7m U363/5, chodzi z tym ciągnik JD 5075E, przeważnie na IV-VI klasie gleby więc lekko. Ciągnik ma 55/75 KW/KM, a brona ma zapotrzebowanie 54/73 KW/KM. Z samą broną śmiga lux, natomiast jak dokupiłem wał strunowy ciągnik ma problemy z jej podniesieniem. Zaznaczam że nie chodzi o to że podnosi mu przód, tylko po prostu podnośnik ma problemy z jej podniesieniem. Ciągnik ma udźwig na kulach 1800kg natomiast 610mm za kulami 1440kg a brona warzy 845 kg. Wg tabelek wszystko powinno śmigać a tak na prawdę to ma problem z podniesieniem, podniesie ale tak ze 30cm a później dopiero jak ją podrzuci. Czy myślicie że to za dużo na niego czy mam coś z pompą hydrauliczną. A co myślicie o ewentualnym przerobieniu jej na bronę ciągnioną????

#72 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:36

Zakup brony talerzowej chyba cos z ciagnikiem nie tak
ja mam bometa 2.0m z walem rurowym i zetor 7211 podnosi bez problemu bez zadnych obciaznikow z przodu.

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2012 - 12:12

Zakup brony talerzowej jakby ktos byl zainteresowany to mam Burego 4m 2008r :) za 9tys do opchniecia

#74 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:31

Zakup brony talerzowej Mam takie pytanie, mianowicie: posiadam bronę talerzową Bometu 2.7m U363/5, chodzi z tym ciągnik JD 5075E, przeważnie na IV-VI klasie gleby więc lekko. Ciągnik ma 55/75 KW/KM, a brona ma zapotrzebowanie 54/73 KW/KM. Z samą broną śmiga lux, natomiast jak dokupiłem wał strunowy ciągnik ma problemy z jej podniesieniem. Zaznaczam że nie chodzi o to że podnosi mu przód, tylko po prostu podnośnik ma problemy z jej podniesieniem. Ciągnik ma udźwig na kulach 1800kg natomiast 610mm za kulami 1440kg a brona warzy 845 kg. Wg tabelek wszystko powinno śmigać a tak na prawdę to ma problem z podniesieniem, podniesie ale tak ze 30cm a później dopiero jak ją podrzuci. Czy myślicie że to za dużo na niego czy mam coś z pompą hydrauliczną. A co myślicie o ewentualnym przerobieniu jej na bronę ciągnioną????

Kolego taka brona przy tym ciągniku powinna śmigać bez najmniejszego problemu. Czy przerobić bronę na ciąganą??!! bardziej skierował bym się żeby zrobić remont podnośnika Zacznij od sprawdzenia szczelności układu jeśli to nie pomoże będziesz musiał sprawdzić pompę W pełni działający podnośnik na pewno Ci się przyda również do innych maszyn. na przód jakieś obciążniki i w pole można ruszać:):) Życzę powodzenia:)

#75 Share mrup

mrup

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:23

Zakup brony talerzowej Witam.
To jest nowy ciągnik, jeszcze na gwarancji, więc nie chcę w nim na razie nic kombinować... Ostatnio też zauważyłem że przyczepy pronarowskiej T653/2 załadowanej piaskiem też nie wykipruje, po prostu pompa nie daje rady. A z obciążeniem przodu nie ma problemu, po pierwsze to go nawet nie podnosi a jak by nawet to mam przedni TUZ więc coś się założy...:) Więc mówicie że to wina pompy i powinienem ściągnąć serwis gwarancyjny...???

#76 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:56

Zakup brony talerzowej do takiej przyczepy to podjeżdzasz T25, MF255, 5211, 7211 i kiprujesz. Twoj ewidentnie ma cos nie tak.

#77 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 23:40

Zakup brony talerzowej Może nie do końca pompa a za niskie ciśnienie w układzie robi swoje.

#78 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 07:56

Zakup brony talerzowej Sam może masz jakiegoś znaomego który posiada miernik ciśnienia w układzie??!! Nawet nie czekaj tylko od razu dzwoń na serwis niech sami sprwdzą i ewentualnie naprawią jak jest gwarancja to lepiej żeby wszystko wyszło teraz a nie po roku jazdy:):):)

#79 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:15

Zakup brony talerzowej Ja właśnie kupiłem z expomu krośniewice. 3 metrowa z wałem pierscieniowym cross-kill, hudrauliczną regulacją głębokosci i ekranami jakoś kolo 18 netto. Ładną robotę robi, będę nią likwidował wszystkie zboża wymarznięte. Waży jakieś dwie tony. Znajomy ma aresa zamówionego, ale jak zobaczył w piątek moją to stwierdził że zmieni na expom. Przydatna jest hydrauliczna regulacja głębokości, można sobie podczas jazdy regulować na bierząco.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:10

Zakup brony talerzowej jesli to goliat to wazy ok 1600kg a nie 2000 ;)