Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#21 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 17 marzec 2011 - 17:28

Zakup brony talerzowej Wał Packer to wał do upraw przedsiewnych - i raczej zbędny na lekkich glebach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 17:39
  •  

#22 Share czopek

czopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 22:31

Zakup brony talerzowej nie pchaj sie z pakerem na "piachy" wał ten jest ciężki i często będzie ci sie zapychał .

#23 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 20 marzec 2011 - 23:33

Zakup brony talerzowej ja mam gleby takie jak ty i od 6 lat pracuje broną Akpil 3,15m ,,V''bez wału, ale żałuje że nie wziołem X. Mój znajomy ma taka sama tylko że w układzie X i wałem rurowym takze jak widziałem jak robił to na gładko a po mojej zostaje nie równe pole... ogólnie nie mam sie do czego przyczepic przez te sześć sezonów pracuje bezawaryjnie na takch słabszych glebacch to śmigałem 15km/h cianikiem JD 85 KM maszyna godna polecenia . ale jak bym miał teraz kupic to wolałbym brone kompaktową z hydropakiem bo i tak jak siejemy to odrazu po talerzówce a jek by był hydropak to było by za jednym przejazdem i przy siewie po orce też by sie przydało bo również siejemy w oranke bez uprawy a jak by przed siewnikiem szła taka brona to po siewie nie trzeba by agregatem robic już

sory że tak bez sensu to napisałem ale spiacy jestem... mam nadzieje że wszyscy zrozumieją...jak jeszcze coś chcesz wiedzieć to pisz..

#24 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 12:10

Zakup brony talerzowej Znalazłem brone talerzową firmy GEPARD / Henryk Batyra. Co o niej myślicie? Czy może ktoś taką ma i jak się sprawuje?
Jest nawet w przystępnej cenie.
tu dam link : http://allegro.pl/1-...1497797151.html

#25 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 06:23

Zakup brony talerzowej Chciałbym sie dowiedzieć czegos na temat tego agregatu. Czy w ogóle jest on wart swej ceny. Jeżeli nikt nie wypowie się na ten temat to może powie ktoś w jaki kupic? Czy ten akpila jest dobry (V lub X) i w jakich cenach one są?

#26 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 16:11

Zakup brony talerzowej Te maszyny Batyry są.. hmmm.. trochę słabe. Mam od nich od kilku lat(chyba 4 lata) agregat uprawowy z hydro-pakiem 2,7m i z takim siewnikiem też pracował, ale o ile do tej pory jakoś się trzymał to obecnie zaczyna się rozsypywać... Nie wiem co sądzić o innych maszynach tego producenta, ale sam bym raczej już więcej nie zainwestował w te maszyny rurowe.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#27 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 maj 2011 - 20:21

Zakup brony talerzowej Ja posiadam agregat TALERZOWY GEPART z hydropakiem .Powiem szczerze że robi on ładną robotę np likwidacja łąki to po drugim przejeżdzie jest "ziemia"i można już puszczać siewnik .Co do wykonania nie mam zastrzeżeń .Jedna wada na mokrym zaklejają się talerze i wał spiralny bo takowy mam(lekkie ziemie).Agregat ciąga 85 konny ciągnik razem z siewnikiem(2.7m)nie ma potrzeby pakowania na uwrociach jednak do tego zestawu przydało by się coś mocniejszego bo sam agregat waży 1000kg

#28 Share Argan

Argan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 17:43

Zakup brony talerzowej Witam!
Znalazłem na internecie taką talerzówkę: http://argania.otomo...6-m-A85142.html
Co myślicie o tym sprzęcie??

#29 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 18:20

Zakup brony talerzowej Ja bym Ci polecił Bometa sam o posiadam wcześniej miałem Akpila ale była za mała teraz zmieniłem na Bometa ma wyższe talerze i lekko się nią robi w porównaniu do Akpila ,przynajmniej ja taką różnice zauważyłem ;) Ale Akpil to też dobra firma. Jak masz duzo kasy i chcesz lepsiejszy sprzęt to zastanów się nad Gregoirem Bessonem mają super talerzówki :rolleyes:
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#30 Share Argan

Argan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 18:32

Zakup brony talerzowej Nową kupię ale nie teraz...szukam używki teraz. Więc proszę o wasze opinie na temat konkretnie tej talerzówki.
Ale i tak dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ZCBooster

ZCBooster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 19:16

Zakup brony talerzowej Witam!

Mógłby mi ktoś polecić jakąś używaną bronę talerzową do ok 10tys. złotych? Kupuję sobie nowy ciągnik i chcę wymienić Akpila 2,2m w układzie V na coś zawieszanego od 3m w układzie X ewentualnie bronę kompaktową bez hydropaku, preferowałbym z wałem rurowym ostatecznie strunowym. Będzie chodziła ze Steyrem 9105mt 102km głównie do podorywki. Widziałem nawet tu na forum fajną 3,6m w układzie X z wałem za 10500 ale niestety nie składana i to mnie trochę odstrasza. Mam spore odległości do pól i jeździć cały czas z taką szeroką to przesada.

#32 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 22:34

Zakup brony talerzowej http://otomoto.pl/un...-tl-A99886.html dobra cena!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#33 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:30

Zakup brony talerzowej Do 10000zł nowa będzie ciężko kupić. A używanych to jest trochę, wystarczy allegro przejrzeć.
Ja wybrałem akpila 3,4m w kształcie X. Ciągnik 105 koni sobie z nią radzi, ale nie ma póki co wału. Póki co mogę Tobie powiedzieć, że nie najgorszy to jest sprzęt, jednak szału w pracy nie ma.
Bardziej uniwersalna wydaje mi się jednak brona kompaktowa, jakieś 3m z hydropakiem.

Edytowany przez Rolnikix, 08 listopad 2011 - 18:31.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#34 Share ZCBooster

ZCBooster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:46

Zakup brony talerzowej Zdecydowałem się jednak na nową 3m kompaktową z wałem rurowym firmy POM Brodnica. Za 18tyś. netto z regulacją kąta natarcia talerzy i kąta pochylenia talerzy. Tak więc myślę że to dobry wybór, a hydropack mi nie potrzebny bo do siewu mam agregat aktywny, talerzówka będzie prawdopodobnie tylko do podorywki.

#35 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 14:32

Zakup brony talerzowej Jak do podorywki to nie lepiej było wziąść agregat ścierniskowy zrobi lepsza robote nawet jak sucho bedzie tylko że, zapotrzebowanie na moc wieksze i szerkość robocza nie taka :unsure:

#36 Share ZCBooster

ZCBooster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 15:48

Zakup brony talerzowej Sam sobie odpoiedziałeś dlaczego nie lepiej. Ja jestem przyzwyczajony do talerzówki, już jakieś 5 lat robię podorywkę talerzówką i nie narzekam. W dodatku talerzówka wyjdzie taniej.

#37 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 09 listopad 2011 - 15:59

Zakup brony talerzowej Jak sądzicie- kiedy będzie miała większe zastosowanie talerzówka półzawieszana w porównaniu do zawieszanej?

#38 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 13:09

Zakup brony talerzowej Myślę, że w przypadku transportu na dalsze odległości lepiej mieć pól-zawieszaną bądź nawet ciąganą.
Ponadto pół-zawieszane są trochę cięższe, więc lepiej przeprowadzisz zabieg agrotechniczny nawet w suchej glebie, bo będzie większy nacisk jednostkowy na talerz.

#39 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:44

Zakup brony talerzowej ejajak sie sprawuje brona kompaktowa z siewnikiem po orce mam zamiar kupic taka. a jak toi wyglada w pracy na sciernisku ze scieta sloma? i jak jak to wyglada praca na sciernisku z siewnikiem siejac poplon i jednoczesnie robiac prace po zniwne ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:15

Zakup brony talerzowej Czy Pronar82 poradzi sobie na glebach IV-VI klasy z ruską ciąganą talerzówką 3,2m? Sporo górek.