Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#181 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:24

Zakup brony talerzowej Mam zamiar kupić talerzówkę v- kształtną. Dostępne są z przednim wałem talerzy uzębionych, a tylnim gładkich, albo z dwoma wałami talerzy uzębionych. Jaka lepsza według was na gliniaste gleby 3 klasy? Zastanawiam się czy do tego spasować wał pojedynczy rurowy, czy podwójny strunowy. Dodam, że talerzówką chcę uprawiać ścierniska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 10:59
  •  

#182 Share cojotx

cojotx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:56

Zakup brony talerzowej Jakim ciągnikiem zamierzasz to ciagać?
Wg mnie oba wały uzębione lepsze, bo lepiej się wcinają w ziemie. No i skoro gleba gliniasta to wał jakiś konkretny trzeba by dobrze kruszył i równał. Czyli dwa strunowe.

Edytowany przez cojotx, 04 styczeń 2013 - 19:02.

#183 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:43

Zakup brony talerzowej Ciągnik Landini 6500, moc 65 KM. Myślę nad talerzówką szerokości 2.2m firmy bomet z podwójnie uzębionymi talerzami. Teraz mam bomet, jeno 1,6m do tego jeden rząd uzębionych talerzy. Słabo robi ziemię ale też dla tego, że jej nie dociążałem. Jednak talerzówki polskich firm mają małą masę i trzeba im dorzucić trochę balastu, bo czasami to efekt jest mizerny.

#184 Share bartek11

bartek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:53

Zakup brony talerzowej Co sądzicie o talerzówce Akpila Tiger XL?
http://www.akpil.pl/pl/produkt/151
Interesuje mnie talerzówka do ciagnika 200km teren mam równy bez żadnych górek. A gleby mozaikowe.

#185 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:54

Zakup brony talerzowej Witam kolego ja tez mam zamiar kupic talerzówke do takie ciagnika.Tylko myslalem o 6 metrowej z Rolmako solidna i niedroga.Brales ja pod uwage??

#186 Share bartek11

bartek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:06

Zakup brony talerzowej Nie myślałem narazie o Rolmako.
Spodobał mi się ten Akpil ale zastanawiam się jak będzie z wytrzymałością.

#187 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:27

Zakup brony talerzowej A ja mam pytanie do osób które używają krótką bronę talerzową przynajmniej 4 5 lat... jak to jest z tym zaperzaniem się pól po bronie talerzowej prawda to czy nie?
Czy zetor 5340 (63KM) poradzi sobie np z burym albo staltechem 2,5m i jakie talerze do niej wybrać? wystarczy 500 czy lepiej 560 lub 610?

#188 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:49

Zakup brony talerzowej wiekszej jak 510 to chyba za dużo do tego zetora by było, wielkość talerzy to chyba od tego jakie masz gleby i jak jest tam ze skłonnością do zaperzania, jak masz perz to czym byś tego nie uprawiał to i tak będzie się pole bardziej zaperzało, sztuką jest odperzyć pole i nie doprowadzić do ponownego zapyrzenia, u mnie świetny efekt dało pryskanie roud*pem przed żniwami siekło pięknie i pola czyściutkie po ścierni nawet 50% tego efektu nie miałem, 4 lata uprawiam talerzówką i uważam że to mit, tak samo perz rośnie i po innych zabiegach, a najbardziej zaperza nic nie robienie na polu, jak sąsiedzi "uprawiają dopłaty" w jednym dniu orzą ściernisko na wiosnę bronują i sieją to po prostu łąka nie pole, 2gą ważną kwestią jest jakość wykonanego zabiegu talerzówką jak i sama talerzówka, jak ktoś zapina do c360 lub mf255 talerzówkę 2m ustawia kont talerzy tak żeby dało się to ciągnąć to faktycznie ta talerzówką wykonuje takie harakterystyczne poprzerzynane pasy na polu nie odwracając gleby i nie mieszając resztek i roślinek z glebą w takim przypadku zapewne faktycznie mamy pięknie poflancowane perzowisko, swoją UG Cut L 2,8m 510 ustawiam na max kont lub na przedostatnią dziurkę i 11km/ha pole niczym nie różni się od takiego po podorywce, "dziadki" nie wierzą że tak talerzówka robi, ale osobiście nie polecał bym talerzówki i nie kupował ponownie, na mój gust za duże zużycie paliwa do wykonanego zabiegu, teraz zainwestował bym w ścierniskówkę lub jakieś fajne pługi do płytszej orki, u siebie stosuje co roku talerzówkę jako uprawę ścierniska przed siewem poplonów,

#189 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:51

Zakup brony talerzowej Widziałem w pracy akpil tiger naprawdę bardzo dobrze miesza ściernisko wydaje mi się że to zaleta tych tylnych talerzy, tą którą widziałem w pracy wyposażono w wał oponowy . Klasa ziemi na jakiej pracował to 3-2 gość miał ja już 4 sezon nie narzekał.

#190 Share d2tomas

d2tomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 22:15

Zakup brony talerzowej dołączę się do tematu i zapytam; cze ma ktoś może agregat talerzowy unia ares txl 3m z wałem rurowym?
orientujecie się jaką realnie trzeba mieć moc ciągnika żeby w pełni wykorzystać możliwości tego agregatu?
Mowa o ziemiach średnich i ciężkich. Jak taki agragat będzie sobie radził po kukurydzy (koszonej na ziarno)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 14:39

Zakup brony talerzowej ja kolego mam txl z packerem moc optymalna do tego agregatu to 110km w 6 cylindrach co do efektu pracy jest najlepszy spośród wielu sprzętów które użytkowałem

#192 Share bartek11

bartek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 luty 2013 - 13:52

Zakup brony talerzowej Widział ktoś jak pracuje talerzowka Farmetu SOFTER?

#193 Share luker704

luker704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:27

Zakup brony talerzowej zna ktoś może cene Akpil

TIGER - C i

Tiger 30? K

ongskilde Terra D 25tys + wał rurowy 7tys (cena katalogowa)

#194 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:05

Zakup brony talerzowej tak jak w temacie szykam brony do uprawy tylko pola po kukurydzy na ziarno. nie mam doświadczenia z bronami i licze na wasze sugestie. jaką lepiej wybrać zawieszaną czy ciąganą? w układzie V czy X ? z wałem rurowym, packera czy gumowym? i jaka szerokość? mam nh T6030 po modyfikacji przez pana roberta pliszke z firmy truck serwis i teraz ma 138 km.

Połączone

Edytowany przez razor275, 11 luty 2013 - 23:49.

#195 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2013 - 23:02

Zakup brony talerzowej po ciągniku sądze że nie masz dużo ha, i kawałki pewnie tez masz małe, wybierz zawieszaną, zawsze to łatwiej jest się nią zawrócic, wał- byłby dobry gdyby też coś ciął, packera był by w sam raz, ale moze zdarzyc sie tak że będziesz robił na mokrym polu, i więcej się oczyścisz niż zrobisz :)

#196 Share shock

shock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:05

Zakup brony talerzowej Polecam talerzówkę Mandam 3m zawieszana z wałem

#197 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:05

Zakup brony talerzowej Droga ale dobra jest brona Rubin z Lemkena zależy ile masz qq do przerobienia

#198 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 23:13

Zakup brony talerzowej Też polecam bronę lemken rubin. Po prostu cud miód robota. Ładnie miesza i wyrównuje duże ilości resztek. Tylko na piachu jak masz dużo resztek to potrafi się zapchać.
Ja tam akurat śmigałem z broną 4,5m zawieszaną ale wolałbym ciąganą w tej szerokości.

#199 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2013 - 22:43

Zakup brony talerzowej nie uważacie że ciągane będą troche za długie ? jako pozycja transportowa, bo do zawracania trzeba podniesc całą talerzówke na tylnych kołach,
przykład: strom coś z typu Atlas, długosc transportowa to jakies 8,5m, dodając ciągnik , wychodzi jakies 13? do zawrócenia się jest potrzebna połowa pola :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 12 luty 2013 - 22:56

Zakup brony talerzowej Niby tak ale przy zawieszanej jest spore obciążenie na ciągnik np przy transporcie. Oponki w oczach zdziera.

Jak mówiłem robiłem 4,5m rubinem to miał sporą wagę i przód nawet z tonowym obciążnikiem podrywało, a transport to była męka.