Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup brony talerzowej

334 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 09:42

Zakup brony talerzowej Witam
Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup brony talerzowej Dzisiaj, 15:57
  •  

#2 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 09:59

Zakup brony talerzowej Ja czekam na odbiór brony talerzowej z Akpil'a. Ma być na początku kwietnia
Wybrałem ciąganą CX, szerokość 3,4m. Zapotrzebowanie na moc - 90 KM. Cena niecałe 20 000 zł netto - z talerzami 610 i wałem rurowo-płaskownikowym.
Boli mnie tylko jedno - nie jest składana do transportu.....

#3 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 08 marzec 2011 - 10:12

Zakup brony talerzowej Rudemenes mam pytanko czy naprawdę dostałeś 6 tyś. rabatu na tę bronę z Akpila ??

#4 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 08 marzec 2011 - 10:54

Zakup brony talerzowej Witaj. Na takie gleby na jakich gospodarujesz (sam mam takie) polecałbym Ci ten model - http://www.akpil.pl/pl/produkt/118, to w układzie X bo taki zapewnia lepszą pracę brony. Jeśli nie to wzmacniana V - http://www.akpil.pl/pl/produkt/116. A co do nacisku - na lekkich glebach nie potrzeba wielkiego. Te 50-60 kg wystarczy. Ciągnik jakim dysponujesz da sobie radę x tymi bronami.

#5 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 12:00

Zakup brony talerzowej dokładnie do zapłaty - 19 935 zł netto, 24520 brutto.

#6 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 08 marzec 2011 - 12:14

Zakup brony talerzowej @rudemenes jaki ciągnik chodzi z tą broną?

#7 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 12:19

Zakup brony talerzowej Jeszcze nie chodzi - czekam na bronę
Będzie chodził z Kubotą 9540

#8 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 08 marzec 2011 - 13:40

Zakup brony talerzowej Rudemenes powiem Ci tak albo sprzedający puścił Ci tą talerzówkę po kosztach zakupu nie licząc transportu albo się pomylił i nie doliczył Ci podwozia z dyszlem. Co mi się przed chwilą przytrafiło jak zadzwoniłem do jednego z dealerów Akpila.Bo katalogowo wychodzi 25816 zł netto bez podwozia 19140 zł netto.

#9 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 14:12

Zakup brony talerzowej Jak mi wycenali talerzówkę, to posługiwali sie tym samym cennikiem co jest na stronach internetowych Akpila. Jednakże cennik dla dilerów delikatnie sie różni - nadrukowane jest na tym jeszcze rabat dilera i to w sposób bardzo widoczny. Zauważyłem, że na talerzówki mój diler miał 25% rabatu. Mi bronę sprzedał z rabatem prawie 23%. Zostawił sobie ponad 2% co przy tej kwocie daje mu 600 zł. Na pług mają rabat 18%. Mi pług sprzedali z rabatem prawie 14%. Zostawił sobie kolejne 600 zł - razem 1200 zł. Czy to jest mało za godzinę pracy ????
Poza tym u tego samego sprzedawcy mam zamówione jeszcz przyczepy i rozsiewacz nawozów. Myśle, że na całości zarobił na mnie na czysto ok 3000 zł

#10 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 20:32

Zakup brony talerzowej A jaki powinienem wybrać wał doprawiający?
Jaki Waszym zdaniem najbardziej nadawałby się na moje ziemie?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:42

Zakup brony talerzowej Ja bym Ci proponował strumyk alfa z wałem doprawiającym za 6500 zł.
Kupiłem taką w tamtym roku , ale bez wału. Na glebach lekkich to bez dodatkowego obciążenia to idzie na 8-10cm.Spokojnie ja pociągniesz swoim ciągnikiem, ja ciągałem ją ursusem c-385 i w ogóle nie było jej czuć.
http://moto.allegro....1483192811.html

#12 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:41

Zakup brony talerzowej @hadler dzięki za przedstawienie jakiejś alternatywy, ale może już zostanę przy marce Akpil, ewentualnie mogę rozważać inne firmy jak Unia, Bury, Bomet, ale w tych pierwszych dwóch przypadkach ceny są sporo wyższe. Po prostu nie chce kupić czegoś co po 3-4 latach nie będzie wykonywało swojej pracy jak należy, a co do sprzętu który przedstawiłeś nie mam większego wglądu w jakość tej maszyny.

#13 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:55

Zakup brony talerzowej Zależy ile się tym sprzętem robi.Ja swoją w sezonie będę robił ok. 30 ha, więc inna mi nie była potrzebna.Myślę, że akpil nie zrobi dużo bardziej trwałego sprzętu, ale to Twój wybór.

#14 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 12 marzec 2011 - 12:28

Zakup brony talerzowej A brałeś pod uwagę Kongskilde Terra D, ma zabezpieczenia sprężynowe od kamieni i hydrauliczną regulację kąta cięcia, zapotrzebowanie mocy od 100 KM dla 3,0 m dostała złoty medal na targach w Kielcach 2011.
Jak coś tańszego to może być agregat talerzowy Rolmako, Staltech, Agromasz, zabezpieczenia gumowe na mocowaniu, można wykorzystać jako agregat uprawowo-siewny.

#15 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 13:50

Zakup brony talerzowej A czy zdajesz sobie sprawę ile Kongskilde kosztuje?
Zresztą napisałem w pierwszym poście dlaczego zdecydowałem się na akpil i nie będę tego powtarzał.
Może zamiast polecać mi coraz to inne marki zacznijcie wreszcie odpowiadać na pytanie postawione w pierwszym poście popierając swoje odpowiedzi konkretami, będę wówczas Wam bardzo wdzięczny za taką wiedzę :)

#16 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 13 marzec 2011 - 19:04

Zakup brony talerzowej Na takie gleby jak posiadasz Rolnikix wystarczy wał rurowy. Ugniecie wystarczająco.

#17 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 marzec 2011 - 09:27

Zakup brony talerzowej Na kamienie to Akpil ma talerzówkę na sprężynach do tego podwozie i wał rurowy /na lekkie gleby/

#18 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 18:18

Zakup brony talerzowej A czemu akurat wał rurowy? Jaka jest właściwie różnica między wałem rurowym, strunowym, rurowo-strunowym i innymi wałami dostępnymi na naszym rynku? Kompletnie sie na tym nie znam więc jakby mi ktoś wyjaśnił to byłbym wdzięczny.

#19 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 19:31

Zakup brony talerzowej Wał rurowy zbudowany jest jak nazwa wskazuje z rur- jest cięższy od strunowego i pełni funkcję ugniatającą. Strunow ma na obwodzie montowane płaskowniki które zagęszczają glebę poprzez zapdanie się w nią i delikatne jej mieszanie i dogniatanie. Rurowo-stunowy to kombinacja tych wałow. Do zestawów uprawowych na ściernisko należy wybtać rurowy. Strunowy natomiast do kombinacji doprawiających rolę przedsiewnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 10:59

Zakup brony talerzowej A wał packera do takiej brony sprawdziłby się? DO jakiej właściwie uprawy jest przeznaczony ten wał?