Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomasz880101

tomasz880101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2011 - 22:40

Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211 Może być i przewód aby pasował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211 Dzisiaj, 11:36
  •  

#22 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 17:03

Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211

Witam wszystkich z Agro Foto mam taki problem, a mianowicie kupiłem niedawno zetora 5211 w stanie całkiem dobrym lecz ma jedną wadę, a dokładnie ma spore luzy w układzie kierowniczym. Pomyślałem sobie, puki nie ma dużo roboty to naprawie tą usterkę zacząłem od razu od kolumny kierowniczej bo nigdzie indziej luzów nie ma odkręciłem górną część kolumny i faktycznie śruba kulowa bo tak to się nazywa- ten cały mechanizm, jest wyrobiony. Kupiłem już go nowy ale teraz obawiam się że będę musiał unosić kabinę bo trzeba odkręcić boczne pokrywy kolumny żeby wymontować stare części a wmontować nowe.
Tu jest moje pytanie do was czy ktoś może już coś takiego robił i czy trzeba faktycznie tą kabinę unosić, bo to się zanosi na kupę roboty zwłaszcza bez profesjonalnego sprzętu.
Prosiłbym o kolejne czynności jakie powinno się przy tym wykonywać. Z góry dzięki

wytnij boszem podłogę jeśli oczywiście chcesz unikniesz podnoszenia kabiny po naprawie morzna połapać spawarkom tak że śladu nie bedzie ślimak i tuleja z kulkami da ci w kość rozebrać łatwo złożyć zaś trudno ale trzeba w tulei ułożyć kulki na tawot i dorobić z drewna wałeczek pasujący do tulei w celu przydtszymania kulek przez boczne okienko włożysz tuleje z ułożonymi kulkami oraz z wałeczkiem i przytszymasz ją w pozycji pionowej aby druga osoba mogła od góry delikatnie wkręcić wałek ze ślimakiem wkręcany wałek będzie wypychal wałeczek z drewna przy końcu uwarzaj przytszymaj wałeczek palcami lubiom kulki wylecieć na spokojnie da się zrobić

#23 Share SWEDEN1981

SWEDEN1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 11:22

Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211 a czy w 7711 da sie zmniejszyć ten luz bez rozbierania tej całej kolumny? nie widze żadnej śruby do regulacji tak jak w ursusach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 18:38

Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211 Jeśli na górze kolumny kierowniczej (tam gdzie idzie wał kierownicy)masz 2 nakrętki, to możesz skasować luz osiowy ślimacznicy i skasujesz luz kierownicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share SWEDEN1981

SWEDEN1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 22:18

Problem z kolumną kierowniczą Zetor 5211 ten wałek co idzie od kierownicy jest u mnie przykręcony na 4 śruby więc chyba trzeba będzie rozbierać