Lukasz7710

przyczepa do balotów

Polecane posty

Lukasz7710    0

witam mam problem bo chce sobie zrobić przyczepę do przewozu balotów i kolega stwierdził że nie potrzeba jej rejestrować ale ja wole sprawdzić proszę o pomoc i ta przyczepa będzie robiona ze sztywnej polskiej przyczepy i druga z wózka do siiana i czy trzeba którąś z nich rejestrować jak tak to ile to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

ja mam zrobioną z samozbierającej i tego typu pojazdow się nie rejestruje. o ile się dobrze mysle to przyczepe musisz zarejestrować a wózek nie. koszt jest niewielki ale jak policja dupni* to jest dym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Wystraczy wykupić OC. Koło mnie firma z pszczyny odbierała słome. Kilka ciągników i za każdym po 2 duże przyczepy z pronaru. Żadna nie była zarejestrowana. Mieli tylko wykupione polisy OC.

Ja też będe robił przyczepe do słomy i zamierzam wykupić tylko OC. Wpisze w ubezpieczeniu że jest to pojazd specjalistyczny i nabije byle jaki numer na ramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zrób z samozbierającej ale nie usuwaj znamionowej żeby mieć dowód że jest do siana. Bo jak nie będzie znamionówki a cie złapią to powiedzą że to SAM i będzie gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz7710    0

czyli jak będę miał tabliczkę znanioną u wuzka do siana to jak mnie niedaj Boże złapią to mi nic nie zrobią jak będzie sprawna a i czy trzeba ją ubezpieczyć. 2 z przyczepy też będę robił bo mam zamiar zrobić 2 lawety a to skąd mam wziąść tabliczkę do niej żeby były numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

tabliczkę bierzesz z zbierającej ale z tego co piszesz chcesz robić od podstaw taki SAM ????????? :blink:

Bo ja mam na myśli przerobienie samozbierającej. Jeżeli robisz samemu od podstaw to kapujący i mający policjant pojęcie zwinie Cie na lawete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz7710    0

tą jedną lawete mam do zrobienia z wózka zbierającego a drugą chce zrobić z przyczepy której już nie używm i nie ma ona papierów ale słyszałem że za 350 zł to można zarejestrować to co o tym śadzicie bo ktoś mówił że wystarczy wykupić oc ale na którą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nic nie trzeba rejestrować. Jak robisz ze zbierającej to zostaw tabliczkę i zrób światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz7710    0

no dobra tomi dzięki za tę informację a jak bym chciał zrobić z przyczepy zwykłej polskiej to co musze zrobić bo ze samozbierającej to już wiem przerabiam ją do bel i robie światła i chamulce ma no i pasuje tak będzie zrobiona ale tą drugą z przyczepy to jak zrobić żeby wrazie w to mnie nie zgarneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Piszecie że można przerobić przyczepe zbierającą zostawić tabliczkę znamionową i ok ale czy przerobienie tak zbieraczki to nie jest duża ingeencja w konstrukcje czy to chodzi tylko o zostawienie ramy nośnej? sam bym tak chętnei przerobił ile wynosi oc za taką maszynę, nie trzeba robić żadnych przeglądów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Z tego co wiem to tylko zdejmiesz podbieracz, poszerzysz ją i dorobisz wysokie burty przód i tył. Tylko światła sprawne i hamulce. Nic Cię nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj