Zaloguj się, aby obserwować  
domingez

Mała uprawa Marchwi. Czy warto w nią zainwestować ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
domingez    0

Witam

Zastanawiałem się jak mógł bym zarobić jakieś pieniądze w okresie wakacyjnym. Przetwórni na moich terenach nie mało więc pomyślałem czy może nie wyłożyć na wiosnę jakiś pieniędzy na posadzenie marchwi którą to przecież dodają do różnych ich sałatek itd. Fakt faktem można by było przecież iść po prostu zatrudnić się na okres sezonu ogórkowego ale ja chciałbym mieć coś swojego. Jeśli chodzi o zyski to myślę że na pewno na tym nie wiadomo ile nie zarobię jednak chciał bym coś na poziomie pensji którą mógł bym otrzymać robiąc w przetwórni w okresie sezonu. Jednak że jestem w tym temacie całkowicie zielony. I dlatego też prosił bym was o rady w tej że sprawie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość jeżeli napisałem coś głupiego/śmiesznego. Mam dopiero 18 lat tak więc nie mam jakiegoś doświadczenia w takich uprawach.

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

marchew??? :unsure: skąt przyszedł ci taki pomysł ,może lepiej jakieś owoce,warzywa ;) .A ile posiadasz pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domingez    0

Dla czego marchew. Po prostu to jakoś przyszło mi na myśl. według mnie (ale to tylko moje myśli) jest ją łatwiej uprawiać niż ogórki to raz a dwa to to że miał bym zapewniony zbyt. ogólnie to no nie musiała by to być marchew ale co kolwiek co mógł bym się szybko pozbyć w okresie sezonu ogórkowego na przetwórniach i wyjść na czysto na poziomie tego co dostał bym zatrudniając się normalnie w przetwórni. Do dyspozycji teoretycznie mam 3ha ale wiadome że przecież nie posadzę sobie od tak od razu 3 ha marchwi czy czego kolwiek nie mając bladego pojęcia o uprawie tego. Ogólnie praca w roli mi nie obca jednak nigdy nie miałem do czynienia z uprawą jakiś warzyw na taką skalę abym mógł z tego coś zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

marchew przemysłową zbierasz właściwie od września , i ją się sieje a nie sadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Odpuść sobie, przemysłowa to grosze, ciężko na tym wyjść mając wielohektarowe plantacje z pełnym osprzętowaniem + oczywiście zbiór mechaniczny za pomocą kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeśli chcesz zasiać kawałek powiedzmy pół hektara, to daj sobie spokój z marchwią roboty dużo a zarobku tyle co nic, już lepiej zasiej pietruszkę- mniejszy plon ale pieniądze większe. Powiedzmy że w najgorszym przypadku będziesz miał 5 ton z tego kawałka to sprzedasz po 1zł i masz 5 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego ale marchew to nie rosnie tylko przez sezon ogórkowy tylko zasiejesz na poczatku kwietnia a zbierasz dopiero w październiku. Jak marchew na przemysl to szkoda roboty bo to musi byc duzy areał i mechanizacja zeby cos zarobic, i kopiesz kiedy ci kaza a nie wtedy kiedy chcesz w tym roku mojego sasiada zwlekali do 25 października bo powiedzieli ze jest słabo wybarwiona w roku powodziowym i musi stac prawie do zimy to sie wybarwi a potem szarpałem z nim przyczepy w błocie bo nie mógł sam dać rady i zapłacili mu po 23 grosze to jest jakas kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domingez    0

No a jak by było z tą pietruszką ? Na jakich klasach ziemi można ją wysiewać ? Jak wygląda sprawa przygotowania pola pod sianie pietruszki, samo sianie jej, pielęgnacja i zbiór ? Jak na razie mowa tu o początku "produkcji" tak więc bez specjalnych do tego celu maszyn itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacKad    1

No a jak by było z tą pietruszką ? Na jakich klasach ziemi można ją wysiewać ? Jak wygląda sprawa przygotowania pola pod sianie pietruszki, samo sianie jej, pielęgnacja i zbiór ? Jak na razie mowa tu o początku "produkcji" tak więc bez specjalnych do tego celu maszyn itd.

 

 

Lepiej spróbuj kilka warzyw . Jak nie na jednym to na drugim wyjdziesz. I nie na przemysł a do sklepów czy na sprzedaż z gospodarstwa tak jak np ziemniaki jadalne. Hasło "wiejskie" i "naturalne" coraz bardziej działa na ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to może lepiej zasadzić/zasiać warzywa na włosczyznę - po zbiorze pakujesz w paczki i sprzedasz na targu a jeśli ma to być typowo na okres wakacyjny to może fasolka szparagowa ?? nie wiem po ile płacą za nią ale jak byś z nią pojechał na targowisko to w okresie letnim napewno by się chetni znaleźli - a najlepiej jak by w okolicy była jakas miejscowość letniskowa - tam mieszczuchom sprzedasz wszystko co nazwiesz "swojskie" - gnoju byś do gara nakładł i napisał że "swojski bigos" to by wcinali az by sie uszy trzęsły


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj