Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny Belarusów

429 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Gorzala

Gorzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2011 - 16:46

Ceny Belarusów to trafił Ci sie jakiś ,,trefny towar",no i nie ma co oceniać wszystkich ciągników tej marki na podstawie tego jednego.
KPK Kumurun team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny Belarusów Dzisiaj, 10:28
  •  

#182 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:32

Ceny Belarusów mi 82 sa chodzi juz od roku bezawaryjnie :) rok budowy 2004/2005

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#183 Share Gorzala

Gorzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2011 - 20:08

Ceny Belarusów no i można,raz na jakiś czas trafia sie jakiś niewypał:)
KPK Kumurun team

#184 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 29 sierpień 2011 - 20:32

Ceny Belarusów po 1 jak dbasz tak masz
po 2 nie tylko rusek , belarus pronar moze trafic sie lipny dotyczy to wszystkich marek i wszystkich maszyn

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#185 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:01

Ceny Belarusów zgadza się <_<

#186 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:10

Ceny Belarusów

po 1 jak dbasz tak masz
po 2 nie tylko rusek , belarus pronar moze trafic sie lipny dotyczy to wszystkich marek i wszystkich maszyn

Śmieszne podejście, można dbać o te szroty a i tak się sypią. Nikomu nie polecam nowego Belarusa, stare mtz'y były nie do zdarcia, ale to co teraz robią to śmiech na sali. Jedynie cena w miarę atrakcyjna, chociaż też już coraz mniej. No i silnik nie najgorszy, ale poza tym kupa złomu. Jak nie poprawią jakości tych sprzętów to za kilka lat w Polsce coraz mniej będą popularne chociaż teraz jest u nas na nie popyt.
A najlepsze jest to, że niektórzy zrobią takim belarusem z 90-110km w ciągu roku ze 100h i wystawiają ocenę, zróbcie rocznie z 300 chociaż to będziemy mieli o czym rozmawiać bo jak ciągnik stoi to się nie sypie, wszystko zaczyna się walić podczas jego użytkowania.
A ta poza tym wystarczy przejechać się po składnicach i przyjrzeć się dokładnie ich malowaniu, pod spodem, na felgach(zwłaszcza od środka), na kantach maski czy błotników. Aha, no i przejedzcie się takim nowym ciągnikiem u dealera to te za***iste skrzynie zainteresowanych kupnem tego ciągnika skutecznie zniechęcą. No chyba że uda się sprowadzić wersję z tymi wypaśnymi skrzyniami, ale wówczas cena Belarusa idzie znacznie do góry..., a dodać kilka innych bajerów to robi się cena case'a lub nh'a..
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#187 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 21:28

Ceny Belarusów w końcu ktoś napisał kto zna dobrze tak jak ja te ciągniki i wie że mamy 21 wiek, jeździmy dobrymi komfortowymi i wygodnymi samochodami więc dlaczego nie mielibyśmy jeździć komfortowymi ciągnikami? Rusaki te starsze MTZ 82 były najbardziej udanymi ciagnikami, ale teraz co wyprawiają... mi to zawsze sie kojarzyć będzie Pronar z wybrudzonymi rękoma w smarach nonstop costrzeba było grzebac, co sezon rozpoławianie cudowanie aj... nikt nim nie chciał jeździc z rodziny, zreszto co sie dziwić jak po 4 godzinach człowiek głuchnoł na obydwa uszy a ciagnik niewiele tańszy od Zetora.

#188 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;-)
    Leśnictwo

Napisany 30 sierpień 2011 - 22:55

Ceny Belarusów Nadal się zastanawiam nad zakupem jakiegoś ciągnika 80-90 KM i byłem już prawie zdecydowany na 952.3 lub nawet 1025.3 ale strasznie cena zaczęła skakać w górę i nic nadal nie kupiłem. Pracowałem bardzo mało, bo tylko okazyjnie różnymi Belarusami - 820 na stożku ale na szerszych oponach chyba z 2006 lub 2007r, 952.2 z turem AT30 z 2009r i w lesie na MTZ82ts z ok 1996r. Po przesiadce z C330M, C360-3p i MF255 to siła uciągu robiła naprawdę wrażeniem a w modelach z 09 i 07r nawet "komfortowa" kabina wprawiała w podziw. 952 i 820 pracuje w mojej dość bliskiej rodzinie. Niestety były pewne historie z poceniem się hydrauliki - wszystkie poprawki sami zrobiliśmy - typu to trzeba dokręcić a tam dać lepszą podkładkę itp. Nie pamiętam ile kosztował 952 ale pamiętam że za 820 i pług 4x30 z Meprozetu, wujek zapłacił łącznie 58 tyś. To naprawdę atrakcyjna cena co do jakości. Za takie pieniądze można Belarusom pewne rzeczy wybaczyć, w zamian z uciąg, małe spalanie i tanią eksploatację, ale dzisiaj jak cena takiego samego "kołchoźnika" waha się 73-77 tyś. Cena w górę i to prawie 30% a jakość ?? Dalej taka sama ...Przy takich cenach to moim zdaniem zakup Belarusa staje się dość wątpliwy wyborem. Jakość to nie tylko kwestia "pocenia się" ciągnika i awaryjności to również komfort i ergonomia pracy.

#189 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 sierpień 2011 - 08:11

Ceny Belarusów

po 1 jak dbasz tak masz

co do punktu pierwszego to prawda i jest to regułą ale wyjątkiem od reguły jest MTZ/Belarus ;)
serio - mam trzy ciągniki z czego 2 z lat osiemdziesiątych i 952.3 i naprawdę jest on awaryjny to po pierwsze a po drugie - kabina w zetorku jest wygodniejsza jak dla mnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#190 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:33

Ceny Belarusów Mam belarusa z2006 roku i powiem wam jedno drugi raz bym go nie kupił.Co prawda wtedy na taki było mnie stać bo kosztował 77tys a zetor 135 tys,ale tak krawiec kraje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:43

Ceny Belarusów czyli widze ze te ciagniki niedlugo w naszym kraju straca swoja popularnosc

#192 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:58

Ceny Belarusów raczej nie bo jeszcze wiele starych/zużytych ciagników jest na gospodarstwach dla których alternatywą będzie nowy mtz zamiast używanego zachodniego i nażekać nie będą `bo mało jak ktoś wspomniał mth nabiją. A nażekać będą ci co dużo robią ale i tak zanim sie dorobią na lepszy sprzęt taki ciągnik będzie kołem ratunkowym ;)

Mtz drożeja bo pewnie wszystkie mają silniki z nowymi normami spalin , chyba że "używane" sprowadzać ktoś zacznie

#193 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 21:28

Ceny Belarusów za 80 tysi można naprawdę kupić w świetnym stanie ciagnik zachodni powyzej 2000 roku, fendt, john deere, case czego tylko dusza zapragnie, trzeba sie też liczyc że elektonika to pięta achillesowa nowych ciagników, ale są też wersje mechaniczne i ja tego się wciąż trzymam, mam renaulta z 90roku zero elektroniki 11600mth silnik chodzi jak zegarek, oleju bierze 0,5 litra przez 300mth pracy ale nie dolewam bo jest w normie ,odpala na dotyk w zimie,zero dymienia nawet przy obciażeniu, biegu wchodzą niczym w samochodzie bez oporów bez jakichkolwiek zgrzytów, w miarę cichy bo da sie radia słuchać, przez telefon rozmawiać nie to co Rusek że trzeba by było chyba głosniki po 500wat montować żęby cos usłyszec, paliwo tylko sie leje i w pole B)

#194 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:32

Ceny Belarusów Jakos ja w moim moge radia słuchać a głośniki 20 wat tylko i przez telefon też rozmawiam a ciągnik z lat 80 więc pojeba*o ci się chociaż może to za ostro być może miałeś trefny egzemplarz. nie wątpie w Fendta czy johna ale nie każdego stać na tkaiego nowego w używane boją się inwestować.A w usmei ty mialeś pronara a tu przypomina mi się tekst jednego niemieckiego rolnika ,, Ursus polisz szajse" :D :lol: Więc do pronara też można przyczepić

ale dzisiaj jak cena takiego samego "kołchoźnika" waha się 73-77 tyś. Cena w górę i to prawie 30% a jakość ?? Dalej taka sama ...Przy takich cenach to moim zdaniem zakup Belarusa staje się dość wątpliwy wyborem. Jakość to nie tylko kwestia "pocenia się" ciągnika i awaryjności to również komfort i ergonomia pracy.

A z kąd wiesz że jakości nie poprawili? W skrzyni czy silniku siedziałeś? Montowałeś je? Z reką na sercu roczniki 2011 z większym przebiegiem niż 2010 są w lepszym stanie więc sądze że bez powodu tap odwyżka nie była. Ale swoją dole importerzy podnieśli tez

Edytowany przez UrsusCzesio, 31 sierpień 2011 - 22:36.

Mój Wladimirec podbija świat

#195 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 23:13

Ceny Belarusów Marcin Ty to chyba masz pecha do tych nowych ciagnikow mowiles ze pronar sie sypal a i piszesz w innym temacie ze tez masz problemy z nowym farmtrakiem

#196 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 01 wrzesień 2011 - 08:20

Ceny Belarusów Ja jak kupowąłem belarusa to se wybierałem konkretny ciągnik, a nie to co pan mi na podwórko przywiezie. Jak dla mnie to każdy nowy belarus chodzi inaczej, skrznia tak samo w jednym chodzi lepiej w innym gorzej, a zanim sie skrzynia dotrze nie mam zamiaru nerwów tracić. To są jedyne podzsepoły, które da się w miare wybrać. Reszta to kwestia szczęśćia. Przecież tam też ludzie czasem mają kaca w pracy i nie wszystko sie złoży jak trzeba. Co do ceny nowego belarusa to nie ma co tu dyskutować, że można za to zachodzni czy niewiadomo co kupić. Kupująć belarusa liczę się z wydatkiem maksymalnym na poważną naprawę rzędu kilku tysięcy złotych, a nie kilkunastu. Wiem jakie mam dochody i na co mnie stać. Ciągnik kupuje nowy by nie naprawiać go zbyt często. Roboty nie mam dużo bo gospodarstwi małe i nie prędko sie powiększy. Więc po co generować głupie koszty maszyn. Za 70 tyś, które zaoszczędziłem na kupnie belarusa zamiast choćby new holland to mogę kupić prawie wszystkie maszyny do belarusa. Może nie jakies wypasione, ale wystarczające do pracy i nowe. Zamiast brać kredyt 300 tyś na zachodni ciągnik i maszyny, to chyba lepiej kupić ruski ciągnik, dołożyć i zbudować niedużą oborę, która ułatwi codzienne prace w ciągu całego roku. Z awaryjnościa belarusów to sprawa też jest prosta, jak masz kase kup fendta, a jak nie to sam naprawiaj se belarusa i pracuj na fendta.

"KPK Kumurun Team"

#197 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 wrzesień 2011 - 14:02

Ceny Belarusów i tu masz rację - kupisz maszyny pod belaruska, potem powiększysz areał a belaruska zamienisz na coś wygodniejszego.

czyli widze ze te ciagniki niedlugo w naszym kraju straca swoja popularnosc

oj nie masz racji, awarii mają sporo ale sporo wynika z wad fabrycznych które gwarant powinien naprawić a że kiepsko serwis pronaru pracuje (przynajmiej u mnie) to sooryy
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#198 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 14:41

Ceny Belarusów ciągnik ma za zadanie ciągnąć a kwestia wyglądu itp to 2-rzętne wartości. Wiadomo lepiej pracuje się gdy ma się rewers, elektornikę itp, ale wszystko kosztuje i nie zawsze to wszystko jest takie dobre jak by się wydawało. Nie są to ciągniki złe, występują drobne przecieki które łatwo można wyeliminować, a ich prosta budowa to najlepsze co może być, bo samemu można wszędzie się dobrać i przy jakichkolwiek umiejętnościach wszystko zrobić. Awarie zdarzają się w każdych ciągnikach i nikt nie wie kiedy ona nastąpi...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#199 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:00

Ceny Belarusów Widzę tu pełen optymizm chyba też bałbym się zakupu 10 letniego zachodniego ciągnika,ale z drugiej strony mam 20 letniego zetora i było w nim miej awarii niż w 5 letnim belarusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:47

Ceny Belarusów nie ma co porownywac ciagnikow i maszyn z lat 70 i 80 z dzisziejszymi "zabawkami"
pewnie nie kazdy mnie zrozumie ale to co teraz robia to jest po prostu na odwal zrobione i zaden nowy ciagnik nie wytrzyma ci tyle co stary zetor ursus john fentd etc. ale z tamtych lat !

Dodaj odpowiedź