Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C385

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 sierpień 2007 - 18:23

Ursus C385 witam. Chciałem się spytać bo mój ursus podczas jazdy drogą jest nadsterowny tzn cięzko jest utrzymać żeby jechał prosto.
ma wymienione servo i pompkę od wspomagania czy tego przyczyną może być że wlałem nieodpowiedni olej tzn zbyt rzadki?
proszę o radę. z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C385 Dzisiaj, 00:10
  •  

#2 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 20:19

Ursus C385 Może masz luzy na drążkach?

#3 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 13:06

Ursus C385 Witam czy ktoś montował siłownik skręcania do przedniej osi napędzanej nie wyposażonej w uchwyt do tego siłownika. Czy przyspawanie tego ucha będzie odpowiednio trwałe i czy nie uszkodzi obudowy mostu przez jego przegrzanie w tym miejscu.?

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 15:56

Ursus C385 śmiało możesz to przyspawać,tylko mocno.

#5 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 19:42

Ursus C385

witam. Chciałem się spytać bo mój ursus podczas jazdy drogą jest nadsterowny tzn cięzko jest utrzymać żeby jechał prosto.
ma wymienione servo i pompkę od wspomagania czy tego przyczyną może być że wlałem nieodpowiedni olej tzn zbyt rzadki?
proszę o radę. z góry dziękuję.

olej nic do tego niemaa, do serwa musi byc zadki olej, jelsi go nosi po całej ulicy to musisz ustawic zbirznosc kół

#6 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:12

Ursus C385

Witam czy ktoś montował siłownik skręcania do przedniej osi napędzanej nie wyposażonej w uchwyt do tego siłownika. Czy przyspawanie tego ucha będzie odpowiednio trwałe i czy nie uszkodzi obudowy mostu przez jego przegrzanie w tym miejscu.?

O ja też mam podobny problem,otóż ja też nie mam takiego mocowania do siłownika,ale ktoś mi mówił że można do mojego serwa tzn. do tego wąsa od serwa zamocować jedną strone siłownika a drugą do wąsa przy kole.Tylko nie wiem co dalej?Orbitrol,czy jak?Jakoś trzeba węrze od siłownika do czegoś podłączyć? :P

#7 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 08:36

Ursus C385 jeśli chodzi o zbierzność to jak mierzyłem to koła są dobrze ustawione. A czy tego że są luzy może być spowodowane że przeguby mocowane na drążku od serwa te które są przy kołach są już dość zniszczone?

#8 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:44

Ursus C385 jak przeguby mają luz to sie w czasie jazdy zbieznosć przestawia

#9 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 19:10

Ursus C385

jak przeguby mają luz to sie w czasie jazdy zbieznosć przestawia

Więc w pierwszej kolejności należałoby wymienić przeguby a następnie ustawic zbieżność.Przynajmniej ja bym tak zrobił. :)

#10 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 15:26

Ursus C385 jeszcze zprawdz luzy na zwrptnicach bo ja jak tak miałem na zwrotnicach to tez mnie miotało a kilkanasie lat temu przez takie cos to 385 z pełnymi przyczepami z burakami tir jechał z na przeciwka znajomy odbił kierownica troche na prawo i zaczeło miotac i na boka ciagnik wywaliło z przyczepami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:41

Ursus C385 przeguby wymieniłem wszystkie i zbieżność ustawiona i tak nosi go po całej ulicy. a jak najłatwiej sprawdzić czy są luzy na zwrotnicach??

#12 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:47

Ursus C385 Sprawdż czy kierowca jest trzeżwy! <_< ;) :)

#13 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:50

Ursus C385 w moim Zetorze 8011 jest tak samo jak kolega pisze i tez za bardzo nie wiem co jest. ale ja to podejżewam serwo bo strasznie mi olej z nieg wali i i prawdopodobnie koncówki drązków tego sa przyczyną. Zamontowanie Orbitrola to troche kosztuje. ale jest napewno lepsze niz serwo. Ja bede wyjmował swoje serwo i je zregeneruje. to opisze efekt.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#14 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:59

Ursus C385 Tak na poważnie to ja też kiedyś regenerowałem serwo i jakoś szalonej różnicy nie zauważyłem.Przy okazji należałoby zmienić pompke.Wiem,że niektóre ciągniki tzn. do serwa bezpośrednio można zamontować siłownik bez jego demontażu.A czy wymagany jest dodatkowo orbitrol to nie wiem.Ten temat będę dokładniej przerabiał zimą i dokładnie się spytam mojego mechanika.

#15 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 19:09

Ursus C385 To czekam na komentarz i opinie tego. jak zrobisz oczywiscie

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#16 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 19:17

Ursus C385 No zrobić to napewno zrobie,ale jak pisze to zimą jak będzie więcej czasu. <_< Dziewięćsetka musi wytrzymać jeszcze jesień poza tym mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia a na nowego to mnie jeszcze nie stać. ;)

#17 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 20:50

Ursus C385 serva to badziewie ze nie wiem ja załozyłem przed zniwami nowe zobaczymy jak długo wytryma bo ostatnie to dwa lata chodiło i sie zaczeło lac a serwo nie powinno lusów dawac a luzy na zwrotnicy tu p[odlewaruj albo nawet nie tylko popchnij koło w bok i bedzie taki efekt jakby rozlecianego łozyska na piascie tylko ten luz bedzie widac tam gdzie takaka guma ta taka piuropuszowa albo podlewaruj i poruszaj kołem jas tak miałem i teraz wszystko ładnie jest a nawet jak i koncówki złe były to nie miotało go szedł dobrze te zwrotnice to tak robia przynajmniej ja tego doswiadczyłem

#18 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 14:45

Ursus C385 Można chyba jeszcze dostać komplet serwo na orbitrol za około 2,5 k PLN. Przeróbka z serwo na orbitrol plus siłownik wymaga kliku zmian w osi przedniej. Lecz wiadomo że łatwiej naprawić siłownik niż te serwo rozbierać.

#19 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:03

Ursus C385 gdy przód ciągnika na podnośniku podniosłem zobaczyłem że gdy kierownica jest sztywno to ta łapa od serwa do której są mocowane przeguby kręci się troszkę tzn łapa ta od serwa porusza się a co za tym idzie koła skręcają lekko a widełki od serwa co łączą drążkami kierownicę nie porusza się. Chyba to tak nie powinno być? mam to serwo na gwarancji to jak to jest oni wymieniają na nowe czy trzeba zostawić i potem będą naprawiać serwo??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:42

Ursus C385 Czy Ten Ursus ma wspomaganie kierownicy ile ma koni i ile pali na hektar!!!!!! Piszcie!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...